Внаслідок витоку токсичних речовин на Далекому Сході Росії загинули 95% морських жителів

Аерофотознімок ймовірного виливу невідомої токсичної речовини біля російського півострова Камчатка


Після тижневої кампанії з розслідування таємничого інциденту місцеві вчені заявили, що існує підозра щодо ймовірного токсичного виливу невідомої речовини вздовж пляжу на російському півострові Камчатка призвів до загибелі 95% морських жителів.

Місцеві серфери першими помітили, що на пляжі Халактир щось не так, після того, як близько 20 людей у ​​таборі для серфінгу зазнали сильних опіків сітківки та симптомів, подібних до харчового отруєння.

На початку вересня вода змінила колір на сірувато-жовтий, з густою молочною піною на поверхні, і повітря наповнив сильний неприємний запах. Через кілька днів восьминоги, тюлені та інші морські істоти почали викидатися на пляжі.

Місцева влада спочатку спростовувала повідомлення. Але в умовах посилення тиску Російський слідчий комітет у середу розпочав кримінальне розслідування щодо підозр у порушенні використання екологічно небезпечних речовин та відходів та забруднення моря.

На зустрічі з очільником Камчатки Володимиром Солодовим місцеві вчені повідомили, що більшість морських мешканців мертві.

"На березі ми не виявили жодних великих мертвих морських тварин чи птахів", - сказав учений Іван Усатов, згідно з повідомленням, розміщеним на офіційному вебсайті очільника Камчатки. "Однак під час пірнання ми виявили, що на глибинах від 10 до 15 метрів спостерігається масова загибель бентосу [донних організмів] - 95% мертві. Деякі великі риби, креветки та краби вижили, але їх дуже мало".

На березі в районі пляжу Халактир знайдено велику кількість мертвих молюсків та інших морських істот


Вчені вважають, що забруднена територія набагато більша, ніж ті частини, які вони досліджували, і що морські мешканці, що залишилися, знаходяться під загрозою через відсутність у них засобів для існування.

Фотограф, який брав участь у підводній експедиції з вченими, також зазнав опіку сітківки, додається у звіті.

Висновки збігаються з попередніми повідомленнями місцевих жителів, які розміщені у соціальних мережах.

"Наші хлопці пішли на дайвінг і повернулися на поверхню зі сльозами на очах! Все морське дно було повне трупів мертвих тварин", - написала місцева екскурсоводка Крістіна Розенберг на своїй сторінці в Instagram. "Вся наша підводна краса сірого та жовтого кольорів, риба виглядає так, ніби вона кипіла в гарячій воді ... і все це відбувається лише за 200 метрів від будинку, в якому я живу".

Спочатку Міністерство природних ресурсів та екології Камчатки наполягало на тому, що такої проблеми немає та заявляло, що колір води та запах нормальні для цієї місцевості, і що "нічого ненормального" не зафіксовано.

Ця заява спричинила негативну реакцію в соціальних мережах, ситуація набула розголосу після публікації популярного ютубера Юрія Дуда, де він за допомогою дрона зафіксував темні розводи на поверхні води та десятки мертвих тварин на березі.

Експерти Greenpeace взяли зразки з берегів та гирла річки Наличева, яка проходить повз звалище токсичних відходів, яке досліджується як можливе джерело забруднення

 


Досі не зрозуміло, що спричинило забруднення. Зонди показали, що рівні фенолу, речовини, яка часто використовується як антисептик або дезінфікуючий засіб, у 2,5 раза перевищували норму, а рівні нафти - у 3,6 раза. Місцеві ЗМІ припускають, що можливий витік з нафтового танкера або ймовірні втрати під час військових навчань, проте Міноборони заперечує таку можливість.

"Слідчі перевіряють всі можливі джерела забруднення, включаючи території звалищ, прилеглих до Авачинської затоки та прибережної смуги Халактира, де зберігаються токсичні хімічні речовини", - йдеться у повідомленні Слідчого комітету.

Російська філія "Грінпіс" вказала на звалище токсичних відходів поблизу, як на можливе джерело витоку. Представники Камчатки показали у вівторок, що периметр ділянки Козельського, де зберігається понад 100 тонн токсичних речовин, включаючи пестициди, був порушений.

Губернатор Камчатки наполягав у середу, що територія буде рекультивована "незважаючи ні на що".

Це остання з низки екологічних катастроф, які спостерігала Росія за останні роки, через чотири місяці після того, як 20 000 тонн палива з пошкодженого резервуара потрапили в сусідню річку в сибірському місті Норильськ.

за матеріалами CNN


Читайте також:

Нетипово тепла погода у Сибірі поширюється по всьому світу


08.10.2020 6163
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

573
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

444
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7762 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2525 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1894
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2375

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

536

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

533

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

611

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1006
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

157
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

355
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

487
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

271
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

391
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

515 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

806
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5643
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

269
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

368
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

383
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

488