Внаслідок витоку токсичних речовин на Далекому Сході Росії загинули 95% морських жителів

Аерофотознімок ймовірного виливу невідомої токсичної речовини біля російського півострова Камчатка


Після тижневої кампанії з розслідування таємничого інциденту місцеві вчені заявили, що існує підозра щодо ймовірного токсичного виливу невідомої речовини вздовж пляжу на російському півострові Камчатка призвів до загибелі 95% морських жителів.

Місцеві серфери першими помітили, що на пляжі Халактир щось не так, після того, як близько 20 людей у ​​таборі для серфінгу зазнали сильних опіків сітківки та симптомів, подібних до харчового отруєння.

На початку вересня вода змінила колір на сірувато-жовтий, з густою молочною піною на поверхні, і повітря наповнив сильний неприємний запах. Через кілька днів восьминоги, тюлені та інші морські істоти почали викидатися на пляжі.

Місцева влада спочатку спростовувала повідомлення. Але в умовах посилення тиску Російський слідчий комітет у середу розпочав кримінальне розслідування щодо підозр у порушенні використання екологічно небезпечних речовин та відходів та забруднення моря.

На зустрічі з очільником Камчатки Володимиром Солодовим місцеві вчені повідомили, що більшість морських мешканців мертві.

"На березі ми не виявили жодних великих мертвих морських тварин чи птахів", - сказав учений Іван Усатов, згідно з повідомленням, розміщеним на офіційному вебсайті очільника Камчатки. "Однак під час пірнання ми виявили, що на глибинах від 10 до 15 метрів спостерігається масова загибель бентосу [донних організмів] - 95% мертві. Деякі великі риби, креветки та краби вижили, але їх дуже мало".

На березі в районі пляжу Халактир знайдено велику кількість мертвих молюсків та інших морських істот


Вчені вважають, що забруднена територія набагато більша, ніж ті частини, які вони досліджували, і що морські мешканці, що залишилися, знаходяться під загрозою через відсутність у них засобів для існування.

Фотограф, який брав участь у підводній експедиції з вченими, також зазнав опіку сітківки, додається у звіті.

Висновки збігаються з попередніми повідомленнями місцевих жителів, які розміщені у соціальних мережах.

"Наші хлопці пішли на дайвінг і повернулися на поверхню зі сльозами на очах! Все морське дно було повне трупів мертвих тварин", - написала місцева екскурсоводка Крістіна Розенберг на своїй сторінці в Instagram. "Вся наша підводна краса сірого та жовтого кольорів, риба виглядає так, ніби вона кипіла в гарячій воді ... і все це відбувається лише за 200 метрів від будинку, в якому я живу".

Спочатку Міністерство природних ресурсів та екології Камчатки наполягало на тому, що такої проблеми немає та заявляло, що колір води та запах нормальні для цієї місцевості, і що "нічого ненормального" не зафіксовано.

Ця заява спричинила негативну реакцію в соціальних мережах, ситуація набула розголосу після публікації популярного ютубера Юрія Дуда, де він за допомогою дрона зафіксував темні розводи на поверхні води та десятки мертвих тварин на березі.

Експерти Greenpeace взяли зразки з берегів та гирла річки Наличева, яка проходить повз звалище токсичних відходів, яке досліджується як можливе джерело забруднення

 


Досі не зрозуміло, що спричинило забруднення. Зонди показали, що рівні фенолу, речовини, яка часто використовується як антисептик або дезінфікуючий засіб, у 2,5 раза перевищували норму, а рівні нафти - у 3,6 раза. Місцеві ЗМІ припускають, що можливий витік з нафтового танкера або ймовірні втрати під час військових навчань, проте Міноборони заперечує таку можливість.

"Слідчі перевіряють всі можливі джерела забруднення, включаючи території звалищ, прилеглих до Авачинської затоки та прибережної смуги Халактира, де зберігаються токсичні хімічні речовини", - йдеться у повідомленні Слідчого комітету.

Російська філія "Грінпіс" вказала на звалище токсичних відходів поблизу, як на можливе джерело витоку. Представники Камчатки показали у вівторок, що периметр ділянки Козельського, де зберігається понад 100 тонн токсичних речовин, включаючи пестициди, був порушений.

Губернатор Камчатки наполягав у середу, що територія буде рекультивована "незважаючи ні на що".

Це остання з низки екологічних катастроф, які спостерігала Росія за останні роки, через чотири місяці після того, як 20 000 тонн палива з пошкодженого резервуара потрапили в сусідню річку в сибірському місті Норильськ.

за матеріалами CNN


Читайте також:

Нетипово тепла погода у Сибірі поширюється по всьому світу


08.10.2020 6688
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717