Внаслідок витоку токсичних речовин на Далекому Сході Росії загинули 95% морських жителів

Аерофотознімок ймовірного виливу невідомої токсичної речовини біля російського півострова Камчатка


Після тижневої кампанії з розслідування таємничого інциденту місцеві вчені заявили, що існує підозра щодо ймовірного токсичного виливу невідомої речовини вздовж пляжу на російському півострові Камчатка призвів до загибелі 95% морських жителів.

Місцеві серфери першими помітили, що на пляжі Халактир щось не так, після того, як близько 20 людей у ​​таборі для серфінгу зазнали сильних опіків сітківки та симптомів, подібних до харчового отруєння.

На початку вересня вода змінила колір на сірувато-жовтий, з густою молочною піною на поверхні, і повітря наповнив сильний неприємний запах. Через кілька днів восьминоги, тюлені та інші морські істоти почали викидатися на пляжі.

Місцева влада спочатку спростовувала повідомлення. Але в умовах посилення тиску Російський слідчий комітет у середу розпочав кримінальне розслідування щодо підозр у порушенні використання екологічно небезпечних речовин та відходів та забруднення моря.

На зустрічі з очільником Камчатки Володимиром Солодовим місцеві вчені повідомили, що більшість морських мешканців мертві.

"На березі ми не виявили жодних великих мертвих морських тварин чи птахів", - сказав учений Іван Усатов, згідно з повідомленням, розміщеним на офіційному вебсайті очільника Камчатки. "Однак під час пірнання ми виявили, що на глибинах від 10 до 15 метрів спостерігається масова загибель бентосу [донних організмів] - 95% мертві. Деякі великі риби, креветки та краби вижили, але їх дуже мало".

На березі в районі пляжу Халактир знайдено велику кількість мертвих молюсків та інших морських істот


Вчені вважають, що забруднена територія набагато більша, ніж ті частини, які вони досліджували, і що морські мешканці, що залишилися, знаходяться під загрозою через відсутність у них засобів для існування.

Фотограф, який брав участь у підводній експедиції з вченими, також зазнав опіку сітківки, додається у звіті.

Висновки збігаються з попередніми повідомленнями місцевих жителів, які розміщені у соціальних мережах.

"Наші хлопці пішли на дайвінг і повернулися на поверхню зі сльозами на очах! Все морське дно було повне трупів мертвих тварин", - написала місцева екскурсоводка Крістіна Розенберг на своїй сторінці в Instagram. "Вся наша підводна краса сірого та жовтого кольорів, риба виглядає так, ніби вона кипіла в гарячій воді ... і все це відбувається лише за 200 метрів від будинку, в якому я живу".

Спочатку Міністерство природних ресурсів та екології Камчатки наполягало на тому, що такої проблеми немає та заявляло, що колір води та запах нормальні для цієї місцевості, і що "нічого ненормального" не зафіксовано.

Ця заява спричинила негативну реакцію в соціальних мережах, ситуація набула розголосу після публікації популярного ютубера Юрія Дуда, де він за допомогою дрона зафіксував темні розводи на поверхні води та десятки мертвих тварин на березі.

Експерти Greenpeace взяли зразки з берегів та гирла річки Наличева, яка проходить повз звалище токсичних відходів, яке досліджується як можливе джерело забруднення

 


Досі не зрозуміло, що спричинило забруднення. Зонди показали, що рівні фенолу, речовини, яка часто використовується як антисептик або дезінфікуючий засіб, у 2,5 раза перевищували норму, а рівні нафти - у 3,6 раза. Місцеві ЗМІ припускають, що можливий витік з нафтового танкера або ймовірні втрати під час військових навчань, проте Міноборони заперечує таку можливість.

"Слідчі перевіряють всі можливі джерела забруднення, включаючи території звалищ, прилеглих до Авачинської затоки та прибережної смуги Халактира, де зберігаються токсичні хімічні речовини", - йдеться у повідомленні Слідчого комітету.

Російська філія "Грінпіс" вказала на звалище токсичних відходів поблизу, як на можливе джерело витоку. Представники Камчатки показали у вівторок, що периметр ділянки Козельського, де зберігається понад 100 тонн токсичних речовин, включаючи пестициди, був порушений.

Губернатор Камчатки наполягав у середу, що територія буде рекультивована "незважаючи ні на що".

Це остання з низки екологічних катастроф, які спостерігала Росія за останні роки, через чотири місяці після того, як 20 000 тонн палива з пошкодженого резервуара потрапили в сусідню річку в сибірському місті Норильськ.

за матеріалами CNN


Читайте також:

Нетипово тепла погода у Сибірі поширюється по всьому світу


08.10.2020 6515
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5196 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20289 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

272

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

985 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492