Внаслідок витоку токсичних речовин на Далекому Сході Росії загинули 95% морських жителів

Аерофотознімок ймовірного виливу невідомої токсичної речовини біля російського півострова Камчатка


Після тижневої кампанії з розслідування таємничого інциденту місцеві вчені заявили, що існує підозра щодо ймовірного токсичного виливу невідомої речовини вздовж пляжу на російському півострові Камчатка призвів до загибелі 95% морських жителів.

Місцеві серфери першими помітили, що на пляжі Халактир щось не так, після того, як близько 20 людей у ​​таборі для серфінгу зазнали сильних опіків сітківки та симптомів, подібних до харчового отруєння.

На початку вересня вода змінила колір на сірувато-жовтий, з густою молочною піною на поверхні, і повітря наповнив сильний неприємний запах. Через кілька днів восьминоги, тюлені та інші морські істоти почали викидатися на пляжі.

Місцева влада спочатку спростовувала повідомлення. Але в умовах посилення тиску Російський слідчий комітет у середу розпочав кримінальне розслідування щодо підозр у порушенні використання екологічно небезпечних речовин та відходів та забруднення моря.

На зустрічі з очільником Камчатки Володимиром Солодовим місцеві вчені повідомили, що більшість морських мешканців мертві.

"На березі ми не виявили жодних великих мертвих морських тварин чи птахів", - сказав учений Іван Усатов, згідно з повідомленням, розміщеним на офіційному вебсайті очільника Камчатки. "Однак під час пірнання ми виявили, що на глибинах від 10 до 15 метрів спостерігається масова загибель бентосу [донних організмів] - 95% мертві. Деякі великі риби, креветки та краби вижили, але їх дуже мало".

На березі в районі пляжу Халактир знайдено велику кількість мертвих молюсків та інших морських істот


Вчені вважають, що забруднена територія набагато більша, ніж ті частини, які вони досліджували, і що морські мешканці, що залишилися, знаходяться під загрозою через відсутність у них засобів для існування.

Фотограф, який брав участь у підводній експедиції з вченими, також зазнав опіку сітківки, додається у звіті.

Висновки збігаються з попередніми повідомленнями місцевих жителів, які розміщені у соціальних мережах.

"Наші хлопці пішли на дайвінг і повернулися на поверхню зі сльозами на очах! Все морське дно було повне трупів мертвих тварин", - написала місцева екскурсоводка Крістіна Розенберг на своїй сторінці в Instagram. "Вся наша підводна краса сірого та жовтого кольорів, риба виглядає так, ніби вона кипіла в гарячій воді ... і все це відбувається лише за 200 метрів від будинку, в якому я живу".

Спочатку Міністерство природних ресурсів та екології Камчатки наполягало на тому, що такої проблеми немає та заявляло, що колір води та запах нормальні для цієї місцевості, і що "нічого ненормального" не зафіксовано.

Ця заява спричинила негативну реакцію в соціальних мережах, ситуація набула розголосу після публікації популярного ютубера Юрія Дуда, де він за допомогою дрона зафіксував темні розводи на поверхні води та десятки мертвих тварин на березі.

Експерти Greenpeace взяли зразки з берегів та гирла річки Наличева, яка проходить повз звалище токсичних відходів, яке досліджується як можливе джерело забруднення

 


Досі не зрозуміло, що спричинило забруднення. Зонди показали, що рівні фенолу, речовини, яка часто використовується як антисептик або дезінфікуючий засіб, у 2,5 раза перевищували норму, а рівні нафти - у 3,6 раза. Місцеві ЗМІ припускають, що можливий витік з нафтового танкера або ймовірні втрати під час військових навчань, проте Міноборони заперечує таку можливість.

"Слідчі перевіряють всі можливі джерела забруднення, включаючи території звалищ, прилеглих до Авачинської затоки та прибережної смуги Халактира, де зберігаються токсичні хімічні речовини", - йдеться у повідомленні Слідчого комітету.

Російська філія "Грінпіс" вказала на звалище токсичних відходів поблизу, як на можливе джерело витоку. Представники Камчатки показали у вівторок, що периметр ділянки Козельського, де зберігається понад 100 тонн токсичних речовин, включаючи пестициди, був порушений.

Губернатор Камчатки наполягав у середу, що територія буде рекультивована "незважаючи ні на що".

Це остання з низки екологічних катастроф, які спостерігала Росія за останні роки, через чотири місяці після того, як 20 000 тонн палива з пошкодженого резервуара потрапили в сусідню річку в сибірському місті Норильськ.

за матеріалами CNN


Читайте також:

Нетипово тепла погода у Сибірі поширюється по всьому світу


08.10.2020 6638
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

479
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1081
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2306
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1258
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1816 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2857

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

598

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

678

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1597

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1581
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

402
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18308
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1269
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3606
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

977
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10734
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6527
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1139
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

400
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

634
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3253
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

956