Минулого тижня «Вікна» надіслали до районної санітарно-епідеміологічної станції інформаційний запит із проханням надати результати аналізу відібраних проб води на полігоні захоронення гексахлорбензолу і неподалік від нього.
Забір здійснюють із контрольних свердловин полігону захоронення токсичних відходів та з потічка Сапогів вище і нижче від полігону.
Як повідомив у відповіді на запит головний державний санітарний лікар Калуського району Богдан Пеленичка, у січні-жовтні 2011 року проводилися дослідження води з контрольних свердловин та грунту на полігоні токсичних відходів. У 80% з них виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій гексахлорбензолу у воді у межах 0,00120,0035 мг/куб.дм при гранично допустимій нормі 0,001 мг/куб.дм.
У трьох пробах вміст гексахлорбензолу становив 0,001 мг/куб.дм. Намітилась стійка тенденція до збільшення питомої ваги нестандартних проб та величини забруднення. Уміст гексахлорбензолу у досліджених взірцях із контрольних свердловин перевищує гранично допустиму концентрацію у 3,5 рази, у потічку Сапогів нижче полігону — у 2,1 раза вищий за гранично допустиму концентрацію. У листопаді-грудні минулого року у потічку Сапогів реєструвались показники, які в 2-2,5 рази перевищували допустиму норму. Наразі проведено дезактивацію відпрацьованих карт розчинами згідно з технологічним регламентом. — повідомив Богдан Пеленичка.
Також до «Вікон» звернувся заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Калуської міської ради Іван Дембич, вказавши на певні неточності у його коментарі до матеріалу «Гексахлорбензол знову вивозять: хто і куди?», опублікованому у минулому номері. Зокрема, Іван Дембич уточнив, що з 10 вересня ведуться роботи на полігоні захоронення гексахлорбензолу, а не на Домбровському кар’єрі, як було зазначено. А до Польщі вже було вивезено 143,863 тонни небезпечної речовини. Наразі вивіз речовини триває.
Також Іван Дембич повідомив, що станом на 10 жовтня за межі України було вивезено 4,183 тис. тонн гексахлорбензолу, а загалом до кінця року заплановано вивезти 7,5 тис. тонн отрути.
Решта небезпечної речовини буде видобута з карт захоронення і вивезена наступного року, якщо, звісно, працюватиме відповідна державна програма.