"Вмикаємо вуличне освітлення через одну лампу", — Марцінків про те, як місто економить світло

В Івано-Франківську задля економії електроенергії зменшили освітлення вулиць та під'їздів.

Про це в етері радіо "Західний полюс" розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Зі слів посадовця, щоб не було перевантажень енергосистеми, в Івано-Франківську вмикають вуличне освітлення через одну лампу. 

"Місто економить світло. Ми фактично вмикаємо вуличне освітлення через одну лампу.

Наразі рекомендацій щодо повного вимкнення освітлення не надходило, але ми обмежили його на 50%", — ділиться Марцінків.

Крім цього, міський голова закликав іванофранківців економити світло.

"Закликаю вранці та у вечірній час не використовувати велику кількість приладів. Краще це робити за можливості або у нічний час, або вдень.

Ще раз підкреслюю жодного відношення до відключень та складання графіків місто не має. Втім, прохання — максимально економити", — додав Марцінків.

Зауважимо, у четвер, 23 травня, на Івано-Франківщині знову вимикатимуть світло за графіками з 18:00 по 00:00. Ознайомитись із графіком відключень можна за посиланням.

Дізнатися до якої черги належить адреса вашого проживання можна:

  • На сайті компанії (головна сторінка — графіки вимкнень) або за посиланням. Необхідно ввести особовий рахунок або адресу розташування.
  • Через чат-бот у Viber за номером особового рахунку у форматі: 8 цифр, пробіл, прізвище.

У "Прикарпаттяобленерго" раніше повідомляли, що наразі вистачає ресурсу, аби не перевищувати тригодинні знеструмлення для споживачів з Івано-Франківщини.

Втім, з графіками вимкнень електроенергії доведеться жити тривалий час, стверджує директор з управління активами Олег Сеник.

"Наприклад, вночі достатньо було на дві години вимикати, а ввечері — на три.

Ми зараз не вимикатимемо довше, ніж на три години — стає ресурсу цього графіка. Цього дотримуватимося", — каже Сеник.

Водночас енергетик радить прикарпатцям звикнути до графіків. Адже відключення, вважає Сеник, триватимуть не тиждень-два, а довше.

Сеник також додав, якщо прикарпатці обмежуватимуть споживання електроенергії у побуті самостійно, час вимкнень можна буде значно скоротити.

"Ми для кожної години рахуємо, якої величини нам треба обмежитися. Якби на цю величину люди обмежилися самі, ми б не вимикали нікого.

Ну, якби нікого — це ідеальний випадок. Але могли б, наприклад, вдвічі менше вимикати. Це факт. Тому  ввечері та вранці треба економити електроенергію", — додав Сеник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


Коментарі (1)

як же так 2024.05.23, 19:01

"Клацати" туди-сюди хіба не "шатає" систему? Адже по суті проблема у відсутності маневрування, якщо порахувати по кількості потужності всіх аес і потреб областей, які публікувались минулого року?

Взагалі сьогодні День Героїв, а ніде нічого не пишуть... Хоча заходи проходять мабуть у багатьох містах.

З одного боку добре що в України є стільки людей готових битись проти орків з великим ризиком для життя. З іншого боку сумно що стільки загиблих... І булоб менше  загиблих коли б розумна організація мобілізації, забезпечення зброєю, (оцінювати військову організацію без доказів недоречно, але судячи з примусових ловів там теж проблеми). Бо профукану підготовку і дурну політику спроб дружити з роззявленою криваваю пащою москаля десятки років, узалежнити економіку - це уже не повернеш. Як і загиблих Героїв тисячі прапорів яких на могилах і імена читають і читають... Та можна в майбутньому покращити це з розум до війни підійшовши - ціль зберегти Україну перемогти москаля, а не просто не пустити орків до майна і посад у Києві будь ким і будь-чим. Більше здорового глузду у всьому і розрахунку на десяток років, а не емоцій. Менше втрат людських і більше зброї кращої ефективності.

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1298
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14326 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6296

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

704

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

720
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

652
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13949
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2