"Вмикаємо вуличне освітлення через одну лампу", — Марцінків про те, як місто економить світло

В Івано-Франківську задля економії електроенергії зменшили освітлення вулиць та під'їздів.

Про це в етері радіо "Західний полюс" розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Зі слів посадовця, щоб не було перевантажень енергосистеми, в Івано-Франківську вмикають вуличне освітлення через одну лампу. 

"Місто економить світло. Ми фактично вмикаємо вуличне освітлення через одну лампу.

Наразі рекомендацій щодо повного вимкнення освітлення не надходило, але ми обмежили його на 50%", — ділиться Марцінків.

Крім цього, міський голова закликав іванофранківців економити світло.

"Закликаю вранці та у вечірній час не використовувати велику кількість приладів. Краще це робити за можливості або у нічний час, або вдень.

Ще раз підкреслюю жодного відношення до відключень та складання графіків місто не має. Втім, прохання — максимально економити", — додав Марцінків.

Зауважимо, у четвер, 23 травня, на Івано-Франківщині знову вимикатимуть світло за графіками з 18:00 по 00:00. Ознайомитись із графіком відключень можна за посиланням.

Дізнатися до якої черги належить адреса вашого проживання можна:

  • На сайті компанії (головна сторінка — графіки вимкнень) або за посиланням. Необхідно ввести особовий рахунок або адресу розташування.
  • Через чат-бот у Viber за номером особового рахунку у форматі: 8 цифр, пробіл, прізвище.

У "Прикарпаттяобленерго" раніше повідомляли, що наразі вистачає ресурсу, аби не перевищувати тригодинні знеструмлення для споживачів з Івано-Франківщини.

Втім, з графіками вимкнень електроенергії доведеться жити тривалий час, стверджує директор з управління активами Олег Сеник.

"Наприклад, вночі достатньо було на дві години вимикати, а ввечері — на три.

Ми зараз не вимикатимемо довше, ніж на три години — стає ресурсу цього графіка. Цього дотримуватимося", — каже Сеник.

Водночас енергетик радить прикарпатцям звикнути до графіків. Адже відключення, вважає Сеник, триватимуть не тиждень-два, а довше.

Сеник також додав, якщо прикарпатці обмежуватимуть споживання електроенергії у побуті самостійно, час вимкнень можна буде значно скоротити.

"Ми для кожної години рахуємо, якої величини нам треба обмежитися. Якби на цю величину люди обмежилися самі, ми б не вимикали нікого.

Ну, якби нікого — це ідеальний випадок. Але могли б, наприклад, вдвічі менше вимикати. Це факт. Тому  ввечері та вранці треба економити електроенергію", — додав Сеник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


Коментарі (1)

як же так 2024.05.23, 19:01

"Клацати" туди-сюди хіба не "шатає" систему? Адже по суті проблема у відсутності маневрування, якщо порахувати по кількості потужності всіх аес і потреб областей, які публікувались минулого року?

Взагалі сьогодні День Героїв, а ніде нічого не пишуть... Хоча заходи проходять мабуть у багатьох містах.

З одного боку добре що в України є стільки людей готових битись проти орків з великим ризиком для життя. З іншого боку сумно що стільки загиблих... І булоб менше  загиблих коли б розумна організація мобілізації, забезпечення зброєю, (оцінювати військову організацію без доказів недоречно, але судячи з примусових ловів там теж проблеми). Бо профукану підготовку і дурну політику спроб дружити з роззявленою криваваю пащою москаля десятки років, узалежнити економіку - це уже не повернеш. Як і загиблих Героїв тисячі прапорів яких на могилах і імена читають і читають... Та можна в майбутньому покращити це з розум до війни підійшовши - ціль зберегти Україну перемогти москаля, а не просто не пустити орків до майна і посад у Києві будь ким і будь-чим. Більше здорового глузду у всьому і розрахунку на десяток років, а не емоцій. Менше втрат людських і більше зброї кращої ефективності.

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

513
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2688
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1677 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3755
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5558
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1761

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

267

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

268

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

438

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

960
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

530
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

557
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

841
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2047
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

602
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

933
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4998
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1059
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

435 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

671
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

460
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

784