Станом на початок 2014 року на території Домбровського кар’єру нагромаджено майже 21 млн. м куб. розсолів з мінералізацією від 120 г/дм кв.(поверхня) до 400 г/дм кв. (дно).
Щорічно, в залежності від інтенсивності атмосферних опадів, рівень дзеркала розсолу піднімається на 2-3 метри, а його обсяг збільшується на 2-3 млн. м кубічних.
Також північний борт кар’єру інтенсивно зсувається і карст переміщається до річки Сівка, яка протікає на віддалі до 200 метрів вздовж північного борту Домбровського кар’єру. А територія поблизу кар’єру, де горизонт підземних вод заражений розсолами і має підвищену мінералізацію, становить 65 гектарів. На цей час площа водозабору поверхневих вод, які в кінцевому підсумку потрапляють до кар’єру, становить 376 гектарів.
Для локалізації негативного впливу Домбровського кар’єру на довкілля влада Прикарпаття пропонує три напрями: по-перше, зменшити приток вод до кар’єру, по-друге, провести повну гідроізоляцію кар’єру та солевідвалів і по-третє, організувати утилізацію розсолів, кількість яких постійно зростає.
«Це дасть змогу забезпечити екологічну рівновагу в районі розміщення кар’єру, зберегти сировинну базу для відновлення виробництва сульфатних безхлорних калійно-магнієвих добрив, технічної солі, - переконаний перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Зварич. – А за неконтрольованого затоплення кар’єру та утворення нового потужного джерела розсіювання солей у водоносному горизонті наслідки складно спрогнозувати».
За його словами уже завершена тендерна процедура щодо закупівлі робіт і послуг на проведення комплексного еколого-геологічного моніторингу на території Калуського гірничо-промислового району департаментом екології і природних ресурсів облдержадміністрації, а також отримано позитивний висновок Мінекономрозвитку.
*використано матеріали Iнтернер-видання "Паралелі" та Відділу прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації