Влада Литовченко: Яремчанщина для мене — це унікальний край

 

 

5 травня у селі Татарів відбудеться  фольклорно-етнографічний фестиваль "Юріївська ватра".

 

Як каже сільський голова Татарова Олег Дзем’юк, фестиваль "Юріївська ватра" проведуть вперше, і скоріше за все він стане традиційним. На фестиваль запросили українську художницю Ірину Третьяк, громадську діячку, голову Міжнародного фонду культурного співробітництва Владу Литовченко, а також переможця шоу “Україна має талант” Петра Сказківа та гурт “Петрос”.

 

Журналіст “Галицького кореспондента” поспілкувався з почесною гостею свята Владою Литовченко.

 

Пані Владо, з якими намірами цього року відвідаєте Яремчанщину?

 

— Яремчанщина для мене — це унікальний край. І взагалі, Західну Україну я відкрила для себе саме з відвідування Яремче. Можу навіть назвати ім’я людини, за допомогою якої це трапилося. Іван Олексійович Гаврон, президент і засновник фестивалю Winter Romantik Fest, взяв на себе велику відповідальність — з відтворення та відродження українських традицій. Зокрема, святкування Різдва Христового. Він завжди люб’язно запрошує не тільки українських зірок, а й туристів із усіх областей України для того, щоб познайомити їх з обрядами та традиціями, характерними для для цього святого дня. Головне, що окрім відпочинку в готелі, є можливість долучитися до найцікавіших туристичних місць країни, яких в Івано-Франківській області велика кількість. Саме тому я дуже люблю Яремче і всім раджу бувати в цих місцях у різні пори року. Можу сказати, що ці місця зимою та літом чудові по-різному. Звісно, всі люблять потрапляти у справжню зимову казку, але у соковитій зелені, у річці Прут з її переходами у водоспади — є своя неймовірна краса та магія. Ще завдяки порадам Івана Олексійовича я відвідала Манявський скит, стежки Довбуша та скуштувала справжні гуцульські страви у ресторані “Гуцульщина”. І взагалі багато їздила по Івано-Франківщині — для мене це майже рідний край, в якому хочеться відкривати все нові й нові місця.

 

Вже найближчим часом у вас буде змога побачити весняну Яремчанщину. 

— Так, я запрошена у якості почесного гостя на регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль “Юріївська ватра в Татарові”. Планую не просто відвідати захід, а й звичайно популяризувати етнографічні традиції цього регіону. Дуже хочу поспілкуватися з тутешніми людьми та ще раз донести в своїх блогах та статтях інформацію про красу цього мальовничого краю.

 

Відомо, що ви часто навідуєтеся на Буковель. З ким з відомих людей Прикарпаття підтримуєте зв’язок?

— От ні, що стосується Буковелю, то не дуже багато разів, всього двічі. Вперше — коли дивилася на гірськолижний курорт і не можу сказати, що все сподобалось на 100 відсотків. Дуже красиві гори, добра інфраструктура, але велике скупчення людей, є недоробки в облаштуванні лижного сервісу. Але я рада, що мала змогу поїхати, подивитися, отримати своє враження від цього легендарного містечка. Крім того, маю позитивний відгук про літній Буковель.

Минулого року генеральний директор “Артек-Буковель” Юрій Табачок запросив мене провести лекції “Кодекс юної леді” для дівчаток, які відпочивали у таборі. У мене було дві лекції в день і ще я мала змогу долучитися до веселого життя молоді, побувала на території справжнього товариства та пригод. Юрій Табачок і директор програм Едем Харлаєв провели екскурсію та показали три табори — Озерний, Гірський та Лісний.

Дитячий табір “Артек-Буковель” — це тисячі щасливих дітей. За два літа 2014 і 2015 років у таборі відпочило близько 7000 діток з усіх областей України та багатьох країн: Білорусі, Великобританії, Німеччини, Канади, Молдови, Нідерландів, Словенії, США, Чехії та ін. Мабуть, словами й неможливо передати ту чудову атмосферу, яка вирує у таборі під час відпочинку, адже відомо, що діти знаходять друзів із усіх куточків світу. І це, звісно, має свої переваги.


30.04.2016 922 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1096
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

978
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3106 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

152
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2346
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

452
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

817
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113