Влада Литовченко: Яремчанщина для мене — це унікальний край

 

 

5 травня у селі Татарів відбудеться  фольклорно-етнографічний фестиваль "Юріївська ватра".

 

Як каже сільський голова Татарова Олег Дзем’юк, фестиваль "Юріївська ватра" проведуть вперше, і скоріше за все він стане традиційним. На фестиваль запросили українську художницю Ірину Третьяк, громадську діячку, голову Міжнародного фонду культурного співробітництва Владу Литовченко, а також переможця шоу “Україна має талант” Петра Сказківа та гурт “Петрос”.

 

Журналіст “Галицького кореспондента” поспілкувався з почесною гостею свята Владою Литовченко.

 

Пані Владо, з якими намірами цього року відвідаєте Яремчанщину?

 

— Яремчанщина для мене — це унікальний край. І взагалі, Західну Україну я відкрила для себе саме з відвідування Яремче. Можу навіть назвати ім’я людини, за допомогою якої це трапилося. Іван Олексійович Гаврон, президент і засновник фестивалю Winter Romantik Fest, взяв на себе велику відповідальність — з відтворення та відродження українських традицій. Зокрема, святкування Різдва Христового. Він завжди люб’язно запрошує не тільки українських зірок, а й туристів із усіх областей України для того, щоб познайомити їх з обрядами та традиціями, характерними для для цього святого дня. Головне, що окрім відпочинку в готелі, є можливість долучитися до найцікавіших туристичних місць країни, яких в Івано-Франківській області велика кількість. Саме тому я дуже люблю Яремче і всім раджу бувати в цих місцях у різні пори року. Можу сказати, що ці місця зимою та літом чудові по-різному. Звісно, всі люблять потрапляти у справжню зимову казку, але у соковитій зелені, у річці Прут з її переходами у водоспади — є своя неймовірна краса та магія. Ще завдяки порадам Івана Олексійовича я відвідала Манявський скит, стежки Довбуша та скуштувала справжні гуцульські страви у ресторані “Гуцульщина”. І взагалі багато їздила по Івано-Франківщині — для мене це майже рідний край, в якому хочеться відкривати все нові й нові місця.

 

Вже найближчим часом у вас буде змога побачити весняну Яремчанщину. 

— Так, я запрошена у якості почесного гостя на регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль “Юріївська ватра в Татарові”. Планую не просто відвідати захід, а й звичайно популяризувати етнографічні традиції цього регіону. Дуже хочу поспілкуватися з тутешніми людьми та ще раз донести в своїх блогах та статтях інформацію про красу цього мальовничого краю.

 

Відомо, що ви часто навідуєтеся на Буковель. З ким з відомих людей Прикарпаття підтримуєте зв’язок?

— От ні, що стосується Буковелю, то не дуже багато разів, всього двічі. Вперше — коли дивилася на гірськолижний курорт і не можу сказати, що все сподобалось на 100 відсотків. Дуже красиві гори, добра інфраструктура, але велике скупчення людей, є недоробки в облаштуванні лижного сервісу. Але я рада, що мала змогу поїхати, подивитися, отримати своє враження від цього легендарного містечка. Крім того, маю позитивний відгук про літній Буковель.

Минулого року генеральний директор “Артек-Буковель” Юрій Табачок запросив мене провести лекції “Кодекс юної леді” для дівчаток, які відпочивали у таборі. У мене було дві лекції в день і ще я мала змогу долучитися до веселого життя молоді, побувала на території справжнього товариства та пригод. Юрій Табачок і директор програм Едем Харлаєв провели екскурсію та показали три табори — Озерний, Гірський та Лісний.

Дитячий табір “Артек-Буковель” — це тисячі щасливих дітей. За два літа 2014 і 2015 років у таборі відпочило близько 7000 діток з усіх областей України та багатьох країн: Білорусі, Великобританії, Німеччини, Канади, Молдови, Нідерландів, Словенії, США, Чехії та ін. Мабуть, словами й неможливо передати ту чудову атмосферу, яка вирує у таборі під час відпочинку, адже відомо, що діти знаходять друзів із усіх куточків світу. І це, звісно, має свої переваги.


30.04.2016 929 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

639
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3249
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21348
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2131
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1611 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2490

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

445

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

286

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

883

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2288
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

299
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

578
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1126
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

282
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

899
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

871
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

779
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8363
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

455
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1308 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2305 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1014