Влада Коломиї порушує законодавство України про доступ до інформації

 

Вкотре переконуюсь, що відкритість влади – вигаданий міф, причому ж нею самою.

 

Нещодавно взялася за розслідування досить-таки цікавої теми – острівця на міському озері по вул. Чехова. Доволі-таки ласий шматочок землі віддали в оренду приватному підприємцю. Звичайно, ніяких претензій в мене не виникало  б, якщо не одне «але».

 

З неофіційних джерел стало відомо, що на даний острівець претендувало чимало інших підприємців, яким культурно відмовили з тих чи інших причин. В своєму інформаційному запиті (подаю нижче) я попросила обґрунтувати, на яких підставах Любомира Саву визнали переможцем. Відповіді я не отримала. Як і на інші шість запитань.

 

Однак найабсурднішим було те, що міський голова не може відповісти, чи були витримані рівні умови для всіх суб’єктів підприємницької діяльності у м. Коломия, які мали намір встановити малі архітектурні форми на острівці на озері по вул. Чехова. Відверто кажучи, я була готова, що запит подаватиму повторно – для мене неповна відповідь на запити не є новиною. Проте складається таке враження, що їх або не читають, або спеціально приховують інформацію, яка потрібна мені для написання статті.

 

Згідно із статтею 20, п.1 Закону України  « Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь  на  запит  на  інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.  Мій запит зареєстрований під номером 2605 від 26 травня 2011 року. Отже, відповідь я б мала отримати 1 червня, скільки 28 -29 червня – вихідні. Натомість мені зателефонували з міської ради з повідомленням про те, що відповідь готова, аж 7 червня. Таким чином, влада порушила Закон, подавши  інформацію несвоєчасно , із затримкою на 6 днів.

 

Слід зазначити, що мій запит також було  направлено міським головою в дозвільний центр. Про це свідчить додаток до відповіді. Справді, якщо розпорядник   інформації (в даній ситуації – міський голова) ,   який  не  володіє  запитуваною інформацією,  але якому  за  статусом  або  характером  діяльності відомо   або  має  бути  відомо,  хто  нею  володіє,  зобов'язаний направити  цей   запит   належному   розпоряднику. Що і зробив міський голова Ігор Слюзар. У  такому  разі відлік строку розгляду запиту на інформацію , згідно зі ст.22 Закону України « По доступ до  публічної інформації» починається з дня  отримання  запиту належним розпорядником.

 

Здавалось, затримку  з відповіддю ще якось можна пояснити . Однак знову порушення: «з одночасним повідомленням  про  це  запитувача». Звичайно,  ніхто мене не попереджав…

 

Подання повторного інформаційного запиту забере зайвих п’ять днів. Мені можуть знову придумати нові відписки на кшталт тієї, яка зазначена у даному запиті: «інша інформація, що стосується інформаційного запиту № 2605від 26.05.2011 р. у дозвільному центрі відсутня». Хіба це не пряме мерешкоджання моїй журналістській діяльності?

 

Далі – сам запит. Чорним кольором виділені питання, на які я отримала відповідь.

 

 

 

 

 

№ 2605 від 26 травня 2011 р.

Коломийському міському голові п. Слюзару І.Б.

 

 

 

 

Інформаційний запит

 

З метою забезпечення прозорості та відкритості влади, ґрунтуючись на принципах гласності, демократії, свободи слова та публічності, на підставі ст. 34 Конституції України, ст. 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», а також Закону України «Про доступ до публічної інформації», указу президента № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» прошу Вас надати письмову інформацію, яка необхідна мені для реалізації моїх законних прав та інтересів як громадянина України, а саме:

 

–        чи були витримані рівні умови для всіх суб’єктів підприємницької діяльності у м. Коломия, які мали намір встановити малі архітектурні форми на острівці на озері по вул. Чехова;

–        чи був оголошений конкурс і на підставі чого приватного підприємця Саву Любомира визнано кращим;

–        яку щомісячну плату сплачує приватний підприємець Любомир Сава за оренду острівця на вул. Чехова;

–        чи уклав суб’єкт господарювання Любомир Сава договір особистого строкового сервітуту для експлуатації та обслуговування малої архітектурної форми і на  який термін;

–        надати копію заяви-декларацію із зазначенням інформації про виконання вимог розміщення малої архітектурної форми;

–        чи можна без оголошення конкурсу надавати дозволи на розміщення малих архітектурних форм для проведення підприємницької діяльності на території м. Коломия, зокрема, на вищевказаному острівці;

–        чи надходили звернення інших приватних підприємців (якщо так, то вказати кількість) щодо розміщення МАФів, зокрема, торгових палаток, кіосків, атракціонів розважального характеру на вищевказаному острівці та біля озера;

–        на яких підставах іншим приватним підприємцям надано дозволи чи відмовлено у  розміщення МАФів на вищевказаному острівці та біля міського озера;

–        які ще малі архітектурні форми планується встановити на території міського озера, в тому числі й на острівці.

 

Відповідь на інформаційний запит прошу надати, відповідно до вимог ст. 33 Закону України «Про інформацію» на наступну адресу: Оксані Романенчук, вул. Чорновола, 23, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200.

Звертаю Вашу увагу, що  порушення права на інформацію є підставою до притягнення винних осіб до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної та цивільно-правової відповідальності.

 

 

 

      З повагою журналіст тижневика

      «Коломийські ВІСТИ»                                                                                    Оксана Романенчук


Коментарі (2)

Вільгельм Неврозов 2011.06.17, 10:40
"А в отвєт тішина" ! Шоновні ,який вам зміст ,розпочинати справу - котру не здатні завершити. У вас таких справ - "незавершених" ціла газета . Нічого не доведено до кінця ,і лише чути нові фрази - "А ви знаєте ,що...". Жодних статтей про те ,що ви зробили,що завершили з того початого ,включаючи передвиборчу програму Вашого лідера Г.Л.О. зміст котрої вказує на те ,що зміни в місті мають бути не залежно від того ,чи стане він "Мером".А ви шукаєте ,і шукаєте в чужому городі гнилі помідори .Самі ж хоч ,щось зробіть з того ,що так переконливо обітцяли коломиянам на виборах
Оксана Романенчук 2011.07.09, 03:05
Пане "Вільгельм", як ви себе назвали. Хотіла б уточнити: жодного відношення до Любомира Глушкова я не маю (давайте називати речі своїми іменами). Хочете гратися в політику ? Будь ласка. У статті я всього лише константую факти. Я відповідаю за свої статті, а не за газетні. Якщо ви маєте якісь претензії до мене як до журналіста - готова їх вислухати. Даний запит подавався в рамках проекту "Інформаційна прозорість", який реалізовують чимало журналістів України, зокрема, Полтава, Вінниця... Я не маю ніякого права давати оцінку діям Глушкова: якщо у вас є до нього запитання, то будьте ласкаві, вирішуйте їх в особистому порядку, а не коментуючи мої статті. Думаю, варто нагадати, що я вільний журналіст і в праві обирати теми,на які пишу статті. Не думаю, що хтось мене звинуватить у необ'єктивності - за кожен матеріал можу відповісти.
21.03.2023
Тіна Любчик

Ідея виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки. Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

248
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

310
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

728
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

10494 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1360
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2637

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

601

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1801

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1002

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП. Програма перебування видалася насиченою.

1413
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1149
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

581
06.03.2023

Навесні у продажу з'являються редиска, огірки, шпинат, листковий салат, цибуля та інша рання городина. І хоча у ній містять нітрати, все ж варто включати її до весняного раціону.

834
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

127
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

258
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

355
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

671
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3350
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

145
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

342
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

642
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

835