Влада Коломиї порушує законодавство України про доступ до інформації

 

Вкотре переконуюсь, що відкритість влади – вигаданий міф, причому ж нею самою.

 

Нещодавно взялася за розслідування досить-таки цікавої теми – острівця на міському озері по вул. Чехова. Доволі-таки ласий шматочок землі віддали в оренду приватному підприємцю. Звичайно, ніяких претензій в мене не виникало  б, якщо не одне «але».

 

З неофіційних джерел стало відомо, що на даний острівець претендувало чимало інших підприємців, яким культурно відмовили з тих чи інших причин. В своєму інформаційному запиті (подаю нижче) я попросила обґрунтувати, на яких підставах Любомира Саву визнали переможцем. Відповіді я не отримала. Як і на інші шість запитань.

 

Однак найабсурднішим було те, що міський голова не може відповісти, чи були витримані рівні умови для всіх суб’єктів підприємницької діяльності у м. Коломия, які мали намір встановити малі архітектурні форми на острівці на озері по вул. Чехова. Відверто кажучи, я була готова, що запит подаватиму повторно – для мене неповна відповідь на запити не є новиною. Проте складається таке враження, що їх або не читають, або спеціально приховують інформацію, яка потрібна мені для написання статті.

 

Згідно із статтею 20, п.1 Закону України  « Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь  на  запит  на  інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.  Мій запит зареєстрований під номером 2605 від 26 травня 2011 року. Отже, відповідь я б мала отримати 1 червня, скільки 28 -29 червня – вихідні. Натомість мені зателефонували з міської ради з повідомленням про те, що відповідь готова, аж 7 червня. Таким чином, влада порушила Закон, подавши  інформацію несвоєчасно , із затримкою на 6 днів.

 

Слід зазначити, що мій запит також було  направлено міським головою в дозвільний центр. Про це свідчить додаток до відповіді. Справді, якщо розпорядник   інформації (в даній ситуації – міський голова) ,   який  не  володіє  запитуваною інформацією,  але якому  за  статусом  або  характером  діяльності відомо   або  має  бути  відомо,  хто  нею  володіє,  зобов'язаний направити  цей   запит   належному   розпоряднику. Що і зробив міський голова Ігор Слюзар. У  такому  разі відлік строку розгляду запиту на інформацію , згідно зі ст.22 Закону України « По доступ до  публічної інформації» починається з дня  отримання  запиту належним розпорядником.

 

Здавалось, затримку  з відповіддю ще якось можна пояснити . Однак знову порушення: «з одночасним повідомленням  про  це  запитувача». Звичайно,  ніхто мене не попереджав…

 

Подання повторного інформаційного запиту забере зайвих п’ять днів. Мені можуть знову придумати нові відписки на кшталт тієї, яка зазначена у даному запиті: «інша інформація, що стосується інформаційного запиту № 2605від 26.05.2011 р. у дозвільному центрі відсутня». Хіба це не пряме мерешкоджання моїй журналістській діяльності?

 

Далі – сам запит. Чорним кольором виділені питання, на які я отримала відповідь.

 

 

 

 

 

№ 2605 від 26 травня 2011 р.

Коломийському міському голові п. Слюзару І.Б.

 

 

 

 

Інформаційний запит

 

З метою забезпечення прозорості та відкритості влади, ґрунтуючись на принципах гласності, демократії, свободи слова та публічності, на підставі ст. 34 Конституції України, ст. 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», а також Закону України «Про доступ до публічної інформації», указу президента № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» прошу Вас надати письмову інформацію, яка необхідна мені для реалізації моїх законних прав та інтересів як громадянина України, а саме:

 

–        чи були витримані рівні умови для всіх суб’єктів підприємницької діяльності у м. Коломия, які мали намір встановити малі архітектурні форми на острівці на озері по вул. Чехова;

–        чи був оголошений конкурс і на підставі чого приватного підприємця Саву Любомира визнано кращим;

–        яку щомісячну плату сплачує приватний підприємець Любомир Сава за оренду острівця на вул. Чехова;

–        чи уклав суб’єкт господарювання Любомир Сава договір особистого строкового сервітуту для експлуатації та обслуговування малої архітектурної форми і на  який термін;

–        надати копію заяви-декларацію із зазначенням інформації про виконання вимог розміщення малої архітектурної форми;

–        чи можна без оголошення конкурсу надавати дозволи на розміщення малих архітектурних форм для проведення підприємницької діяльності на території м. Коломия, зокрема, на вищевказаному острівці;

–        чи надходили звернення інших приватних підприємців (якщо так, то вказати кількість) щодо розміщення МАФів, зокрема, торгових палаток, кіосків, атракціонів розважального характеру на вищевказаному острівці та біля озера;

–        на яких підставах іншим приватним підприємцям надано дозволи чи відмовлено у  розміщення МАФів на вищевказаному острівці та біля міського озера;

–        які ще малі архітектурні форми планується встановити на території міського озера, в тому числі й на острівці.

 

Відповідь на інформаційний запит прошу надати, відповідно до вимог ст. 33 Закону України «Про інформацію» на наступну адресу: Оксані Романенчук, вул. Чорновола, 23, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200.

Звертаю Вашу увагу, що  порушення права на інформацію є підставою до притягнення винних осіб до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної та цивільно-правової відповідальності.

 

 

 

      З повагою журналіст тижневика

      «Коломийські ВІСТИ»                                                                                    Оксана Романенчук


Коментарі (2)

Вільгельм Неврозов 2011.06.17, 10:40
"А в отвєт тішина" ! Шоновні ,який вам зміст ,розпочинати справу - котру не здатні завершити. У вас таких справ - "незавершених" ціла газета . Нічого не доведено до кінця ,і лише чути нові фрази - "А ви знаєте ,що...". Жодних статтей про те ,що ви зробили,що завершили з того початого ,включаючи передвиборчу програму Вашого лідера Г.Л.О. зміст котрої вказує на те ,що зміни в місті мають бути не залежно від того ,чи стане він "Мером".А ви шукаєте ,і шукаєте в чужому городі гнилі помідори .Самі ж хоч ,щось зробіть з того ,що так переконливо обітцяли коломиянам на виборах
Оксана Романенчук 2011.07.09, 03:05
Пане "Вільгельм", як ви себе назвали. Хотіла б уточнити: жодного відношення до Любомира Глушкова я не маю (давайте називати речі своїми іменами). Хочете гратися в політику ? Будь ласка. У статті я всього лише константую факти. Я відповідаю за свої статті, а не за газетні. Якщо ви маєте якісь претензії до мене як до журналіста - готова їх вислухати. Даний запит подавався в рамках проекту "Інформаційна прозорість", який реалізовують чимало журналістів України, зокрема, Полтава, Вінниця... Я не маю ніякого права давати оцінку діям Глушкова: якщо у вас є до нього запитання, то будьте ласкаві, вирішуйте їх в особистому порядку, а не коментуючи мої статті. Думаю, варто нагадати, що я вільний журналіст і в праві обирати теми,на які пишу статті. Не думаю, що хтось мене звинуватить у необ'єктивності - за кожен матеріал можу відповісти.
01.12.2021
Сергій Білий

В міру глобального потепління зими в нашому регіоні все менше радують снігопадами та морозами. Тепла безсніжна зима – колись прикрий виняток – сьогодні поступово перетворюється радше на загальне правило. І якщо, скажімо, для міських комунальних служб такі метаморфози – в радість, то для туристів – це справжній жах... Фіртка знає, що робити пересічному туристу, якщо зима є не лише безсніжною, але й теплою.

577
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

1375
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилуватися водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

2048
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

3972
18.11.2021
Дмитро Сінченко

Руслану Марцінківу не випадає нарікати на попередників чи скидати відповідальність на «парламент», адже рік тому він вдруге здобув посаду міського голови Івано-Франківська, а заразом і монобільшість у міській раді. То ж немає й об’єктивних перешкод для виконання передвиборчих обіцянок. «Фіртка» спробувала з’ясувати, якою мірою очільник міста втілює у життя передвиборчі обіцянки.

3520
17.11.2021
Мар'яна Цимбалюк

Фіртка розпиталася Ігоря Бабинюка, директора Івано-Франківського міжнародного аеропорту, які нові компанії здійснюватимуть авіарейси в Івано-Франківськ, чи будуть літати іноземні лоукости, що сталося з МАУ, яким чином влада та концесіонери перезавантажать роботу летовища.

3486

Для тих, хто з якихось причин не може наважитись на спорт, боїться почати чи лише почав, хочу сказати, що ніколи не пізно бути на старті!  

272

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у цей момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Ясність наставала у процесі падіння. Але, як би низько ці люди не падали, вони рефлексивно підводилися і знову дряпалися на гору.

1438

Як показує жорстока реальність, жодна будівля не гарантована від знесення під новітню забудову чи руйнівної радикальної «реконструкції». Тому як тільки почув, що будівля за адресою Чорновола, 122 загрожена потенційною новобудовою, одразу ж вирішив описати її «поки не пізно».

15398 2

Каденюка я тоді ще не знав і не міг припустити, що колись з ним познайомлюся. Але мене пройняла немислима гордість, коли на екрані телевізора човник набирав висоту. Зараз навіть не можу повісти, що мене так розпирало. Мабуть, відчуття, що українці теж сучасні та серед них є люди, які готові заради своєї держави на звитягу. Політ у космос на ту пору ще нагадував лотерею.    

2431
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

1546
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

7224
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

16166
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

299
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

5829
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

7300 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

7633
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

3138
03.12.2021

У Берліні, на подвір'ї Міноборони ФРН, пройшла традиційна військова церемонія Großen Zapfenstreich – з посади канцлерки Німеччини після 16 років роботи йде Ангела Меркель. 

210
02.12.2021

Відповідний законопроєкт вніс на розгляд Верховної Ради Володимир Зеленський, про що він повідомив сьогодні у щорічному посланні до депутатів та українського народу.

359
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

2395
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

3011