Визнана мертвою івано-франківчанка судиться з сестрою за квартиру

 

 

Івано-Франківський міський суд розглядає справу за позовом Орисі Возняк до рідної сестри Марії Тригуб. Позивачка вимагає визнати недійсним договір купівлі-продажу на квартиру, яку її сестра продала, коли Орисю Возняк суд визнав мертвою.

 

Орися Возняк позивається не лише до рідної сестри, а й до нотаріуса, який оформив договір купівлі-продажу, та сім'ї, яка придбала квартиру, пише Курс.

 

Сьогодні на судовому засіданні позивачка розповіла, що у грудні 1997 року виїхала за кордон на заробітки. Її сестра Марія Тригуб нібито здавала квартиру чотирьом студентам за 100 доларів і мала за ці кошти оплачувати комунальні послуги. З-за кордону жінка повернулася через 12 років у 2009 році.

 

 "Я приїхала, квартира зачинена, постукала до сусідки, вона відкрила і почала хреститися", – розповіла жінка.

 

За її словами, сусідка хрестилася, бо всі вже вважали Орисю мертвою. Таке рішення виніс суд, і на його підставі у 2006 році сестра позивачки продала квартиру.

 

На запитання, чи підтримувала заробітчанка зв’язки з рідними, жінка відповіла:

 

"Я передавала незнайомими людьми передачі і гроші. Чи вони доходили, мені це невідомо", – розповіла позивачка.

 

Повернувшись з-за кордону, Орися Возняк три тижні жила у сестри. Потім сестри пересварилися.

 

"І я у Великодній Четвер вийшла з хати і тиняюся до сьогоднішнього дня по знайомих, по друзях. Її не цікавило, де я сплю, як я сплю, чи я маю де жити", – нарікає Возняк.

 

Своя правда і у Марії Тригуб. Вона розповіла, що сестра поїхала до Польщі і нікому нічого не сказала. Не давалася чути і ні з ким з рідних не спілкувалася. Залишила борги за комунальні послуги та назичила грошей у людей та банках.

 

"Моя сестра створила підприємство "Возняк" і підробила мій підпис, нібито я бухгалтер, і взяла кредит в "Ощадбанку". З мого чоловіка рік знімали пенсію, щоб закрити цей кредит, – розповіла Тригуб. – Те, що вона назичила у пів-Франківська грошей і мені стидно було, – це ще півбіди".

 

Найгірше, за її словами, було, коли приїхали якісь люди з Рахова "вибивати" борги сестри.

 

"Я у першого чоловіка на колінах просила позичити гроші, щоб заплатити її борги", – розповіла відповідачка.

 

Стверджує, що ніяких четверо квартирантів не мала. За кілька років після зникнення сестри взяла на квартиру дівчинку-студентку, оскільки у квартиру залазили злодії та наркомани. Жінка підтвердила, що взяла сестру до себе, коли вона повернулася з-за кордону.

 

"Потім вона раз приїхала на таксі п’яна, другий раз у першій ночі і каже: мене люди вивели на циганського барона, мені пообіцяли, що твого сина грохнуть", – розповіла Тригуб.

 

Однак Марія Тригуб стверджує, що готова віддати сестрі свою половину будинку в селі, який її батько залишив у спадок Марії та її чоловікові.

 

"Я віддала їй ключі від своєї половини, зробила окремий вхід. Кажу, бери, жий. Не хоче. Якби я знала, що вона жива, я би ту квартиру не чіпала. Хай би приїхала і розбиралася з нею", – бідкається відповідачка.

 

Вона також розповіла, що спірну квартиру продала за 120 тисяч гривень, шість з них заплатила агентству, потім почала віддавати борги Орисі. За решту зробила ремонт у селі, поставила паркан.

 

Представник Марії Тригуб додав, що квартира не була приватизована. Тож Орися Возняк не була власником квартри, а лише мала право на приватизацію.

 

"Моя довірителька підтвердила, що готова йти на примирення і віддати взамін частину будинку", – наголосив представник.

 

Однак Орися Возняк від такої пропозиції відмовилася. Вона вимагає, щоб сестра купила їй нову квартиру або повернула стару. На запитання, що робити людям, які купили квартиру, Возняк відповіла: на розсуд суду.


24.06.2016 531 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

719
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1503 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2243
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2136 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7488
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15210 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

254

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

985

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1057

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1846
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

241
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

615
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

862
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3092
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

871
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1914
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

958
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35103 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

193
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

443
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

585
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

912