Визначено рейтинги найбільш розповсюджених проблем іноземних інвесторів на Прикарпатті

 

Протягом жовтня - листопада 2012 року InvestUkraine за підтримки проекту USAID Лінк спільно з Івано-Франківським регіональним центром з інвестицій та розвитку та іншими регіональними центрами було проведено опитування інвесторів, що здійснюють свою діяльність в Україні та на Прикарпатті зокрема.

 

Анкети надсилалися в Україні більш ніж 1200 компаніям, в т.ч. в Івано-Франківській області – 60. Кількість заповнених анкет склала – 131 в загальному в Україні, в т.ч. 13 – в Івано-Франківській області . Варто відзначити, що найбільш активними інвестори виявились у Тернопільській та Дніпропетровській областях.

 

Іноземні інвестиції компаній, що взяли участь в опитуванні, походять з таких країн як Росія, Норвегія, Сербія, Чехія, Білорусь, Литва, Польща, Швейцарія, Швеція, Австрія, Німеччина, Молдова, Канада, США, Франція, Кіпр, Туреччина, Ізраїль, Данія, Болгарія, Нідерланди, Угорщина, Великобританія, Бельгія, Італія, Словаччина, Голландія, Португалія.

 

На Прикарпатті іноземні інвестиції на підприємства, що взяли участь в опитуванні, надійшли з таких країн як Данія, Італія, Угорщина, США, Кіпр, Швеція.

 

В ході опитування компаніям пропонувалось визначити основні проблеми, які виникають у них під час здійснення господарської діяльності. Відповідно за результатами опитування вдалося визначити рейтинг найбільш поширених проблем іноземних інвесторів в Україні.

 

Згідно із сформованим рейтингом, основною проблемою іноземних інвесторів в Україні є відносини з податковими органами (перше місце) – це вказали 22,8% респондентів. Друге та третє місце поділили між собою проблеми, пов’язані з перевірками та недосконалим нормативно-правовим регулюванням, з якими зустрічаються у своїй діяльності 14,5% опитаних іноземних інвесторів. Проблеми у сфері земельних питань турбують 11,8% респондентів (четверте місце у рейтингу). На п’ятому місці – відносини з митними органами – 11%. Порядком здійснення ліцензійних та дозвільних процедур не задоволені 10,3% опитаних інвесторів реєстраційних процедур – 9,5% (шосте та сьоме місця відповідно). Крім того, 5,7% респондентів повідомили про наявність інших проблемних питань, серед яких відзначались зокрема рейдерство, високі ціни на сировину та ін.

 

 

На фоні всеукраїнського рейтингу, показники проблемних питань інвесторів в Івано-Франківській області дещо відрізняються. Так, на першому місці серед проблем для іноземного інвестора в регіоні виявились перевірки та труднощі із вирішенням земельних питань (20% респондентів). На другому, а не на першому місці, як у всеукраїнському рейтингу, опинились проблеми, пов’язані із взаємодією з податковими органами (16% респондентів). На два щаблі вище, третє місце, посіли відносини з митними органами (13% респондентів). Четверте місце належить проблемам із ліцензуванням та дозвільними процедурами (10% респондентів). Лише на п’ятому місці, на відміну від другого місця у рейтингу проблем інвесторів на рівні України, знаходиться недосконале нормативно-правове регулювання (9% респондентів), найменш проблемними для іноземних інвесторів в нашій області є реєстраційні процедури (7% респондентів) та рейдерство, високі ціни на сировину та ін.(5,3%) – шосте та сьоме місця відповідно.

 

 

Опитаними підприємствами були також відзначені й певні позитивні аспекти їхньої діяльності в Україні. Так, найбільше іноземні компанії в Україні цінують наявність кваліфікованої та доступної робочої сили, а також високий потенціал та перспективність ринку. Серед інших переваг України респондентами відзначено: зручне географічне та логістичне розташування України, наявність доступу до сировини, підтримка з боку національних та регіональних органів влади.

 

Водночас, серед позитивних складових діяльності іноземних інвесторів в Івано-Франківській області було відзначено стабільність попиту, наявність доступної робочої сили, запровадження новітніх технологій у виробництво.


16.01.2013 2014 1
Коментарі (1)

Василь 2013.01.16, 17:10
Що ви постійно шукаєте іноземних інвесторів? А своїх заганяєте в дупу понад 30% за кредити.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

633
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2080
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33394
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2277
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3015
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5116 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

386

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1156

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

751

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

958
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

251
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

553
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

625 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1137
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

944
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1037
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

805
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30176 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

890
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3857
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

479
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

508