
У музеї мистецтв Прикарпаття відкрито традиційну виставку плащаниць. Її назва «Через Хрест до Воскресіння».
Організатори виставки сподіваються, що споглядання особливих передвеликодних полотен спонукатиме людей замислитись над жертовним характером Великого посту, переає Фіртка з посиланням на ОТБ "Галичина".
Дивлячись на кожну плащаницю, шукаєш відповіді на багато запитань. Людина в присутності цих творів мистецтва і релігійної традиції забуває про все погане, адже згадає про найбільші страждання. Мета виставки — наблизити глядачів до Бога.
Одна з найстарших плащаниць виставки датована кінцем 18 століття. 1864 рік зазначений у лівому кутку полотна. Вона була написана раніше, ніж створена Станіславівська греко-католицька Єпархія.
На багатьох плащаницях по кутах зображені євангелисти, адже саме вони були біографами Ісуса Христа.
На інших намальована Пресвята Богородиця, святі, ангели. Особливою за композицією є віднайдена у Катедральному соборі Святого Воскресіння, під час реставрації — ікона, де Ісус Христос зображений у темному гробі на фоні Єрусалиму. На виставці «Через Хрест до Воскресіння» вперше експонуються три Антимінси: з Італії, Греції та Сирії.
Плащаниці в музеї мистецтв Прикарпаття будуть виставлені для споглядання і роздумів до 22 квітня. Якщо вам пощастить, і ви почуєте роз'яснення науковця, то не лише очиститесь, а й збагатитесь знаннями.