На останній колегії Івано-Франківської обласної державної адміністрації губернатор Михайло Вишиванюк дав чіткі вказівки, які мають вирішити проблеми з будівництвом у краї нових електроліній.
Цього дня на колегії ОДА заступник губернатора Руслан Гусак доповідав про підсумки роботи підприємств плавно-енергетичного комплексу та ЖКГ області за минулий опалюваний період і про підготовку до наступного.
Окремо йшлося про надійність електропостачання Верховинського району, зокрема, про будівництво електролінії 110 кВ Яворів-Ільці, яке ПАТ «Прикарпаттяобленерго» розпочало у минулому році. Однак на заваді реалізації наміченого стоять різні законодавчі колізії, пов’язані з виділенням землі під об’єкти енергетики – для розширеної в рамках реконструкції підстанції Ільці та повітряної лінії Яворів-Ільці, що проходить Косівським та Верховинським лісгоспом.
Для погодження земельних питань по Буківецькій, Криворівнянській, Бережницькій, Кривопільській та Ільцівській сільських радах Верховинського району і Яворівській та Снідавській сільських радах Косівського району енергетики створили відповідну комісію. Тому тут важливим є сприяння Верховинської та Косівської РДА, управління земельних ресурсів у вирішенні питань, пов’язаних з будівництвом лінії, наголосив губернатор.
Михайло Вишиванюк зобов’язав земельників до кінця липня вирішити усі проблемні питання щодо ПС Ільці та ПЛ-110 кВ Яворів-Ільці.
Голова ОДА персонально доручив голові Верховинської РДА Василю Гондураку та голові Косівської РДА Ярославу Шинкаруку, начальнику держземагенства в Івано-Франківській області Володимиру Боднарчуку та директору облдержлісгоспу Олексію Голубчаку забезпечити виконання даного питання у встановлені терміни.
Довідка:
ПАТ «Прикарпаттяобленерго» розпочало стратегічно важливе будівництво високовольтної лінії 110 кВ «Яворів-Ільці» у 2012 році. Воно має вирішити давню проблему електропостачання Верховинського району та забезпечити регіон необхідною для його розвитку потужністю. Досі Верховинщина отримувала електроенергію виключно від підстанції 110/35/10 кВ «Ворохта», що створювало загрозу для споживачів, яких, в разі серйозної аварії на підстанції «Ворохта» чи вимкненні лінії від підстанції до Верховини забезпечити необхідною потужністю зі сторони ПАТ «Чернівціобленерго» неможливо. Навіть у літній період мінімальних навантажень технічні можливості чернівецьких енергетиків можуть забезпечити тільки третину потреби Верховинського району в електроенергії, не говорячи вже про холодну зимову пору.