Вишиванюк: За масове розповсюдження борщівника Сосновського будуть звільнені заступники голів РДА

Як повідомив кореспонденту "Фіртки" Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, найближчим часом будуть звільнені з займаних посад керівники районного рівня, які допустили масове розповсюдження на землях своїх районів борщівника Сосновського. А саме будуть звільнені відповідальні за сільське господарство заступники голів РДА Рожнятівського, Тисминецького, Рогатинського та Надвірнянського районів, а також начальник управліня сільського господарства Рожнятівської райдержадміністрації, де ситуація найгірша.

 

"Немає їм там що робити. Колись за такі бур'яни судили. Це повна безвідповідальність керівників", - сказав Михайло Вишиванюк.

 

 

Як повідоми вчора сайт ОДА, 18 липня голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів чергову робочу нараду з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення, на якій наголосив на боротьбі з бур'янами, зокрема особливо отруйним борщівником Сосновського. Ця висока багаторічна рослина (до 3—5 м, товщина стебла до 10 см) рясно «родить» у багатьох районах області, зокрема Рожнятівському, Тисменицькому, Надвірнянському, Рогатинському та інших.




Голова ОДА дав доручення керівникам усіх районів «негайно провести об'їзди полів, поки до кінця не висипалося насіння, і вжити заходів адміністративного впливу до тих горе-господарів, які допустили на своїх присадибних ділянках отруйні зарості, що дають небезпечні термічні опіки».

За словами Михайла Вишиванюка, десятеро краян стали жертвами борщівника Сосновського, з яким «боротися складно, але можна і треба, причому якнайоперативніше».

Довідково.

Різновидів борщівнику існує понад 60. Борщівник Сосновського, який містить речовини, що викликають фотохімічні опіки у людей і тварин, у наших краях з’явився після війни. Його батьківщиною є Кавказ. Свого часу було наказано розводити борщівник Сосновського по всьому Союзу. Проте, як виявилося, він має дуже токсичний сік і викликає важкі опіки. З часом від розведення цієї культури відмовилися, проте було вже пізно. Борщівник здичавів, розсіялося насіння, розповзлося коріння… І стебла, і листя, і квіти борщівнику містять фуранокумарини. Ці речовини різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання.

Медики застерігають: досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце – і опік гарантований. Найсильніші опіки борщівник викликає при контакті з вологою шкірою у сонячні дні. Спочатку шкіра червоніє, виникає біль, набряк. З’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Пухирі можуть рости по декілька днів, захоплюючи нові ділянки шкіри. При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, піднімається температура. Борщівник викликає і алергійні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи.

Особливо слід берегти від борщівника Сосновського дітей. Борщівник найбільш комфортно почуває себе у місцях, де багато вологи. Якщо на шкіру потрапив сік, не слід його розтирати; треба промокнути серветкою чи хустинкою, негайно закрити уражене місце від світла кількома шарами тканини. Можна накласти щільну пов’язку або замотати одягом, але щоб світло не проникало під тканину. Вдома місце контакту необхідно ретельно промити спиртом або водою з милом, заховати його від сонця. Опіки від борщівника досить глибокі, „на пам’ять” залишаються темні пігментні плями. Вони тримаються до шести місяців, а в тяжких випадках залишаються і на все життя. Наслідки бувають важкими. Сильні опіки можуть привести до омертвіння тканин. Особливо обережними треба бути людям, схильним до алергії. У них може розвинутися набряк Квінке, а це вже загроза життю. Якщо пухирі невеликі, краще їх не чіпати. Коли пухир продовжує рости, необхідно звернутися до лікаря. У жодному разі не слід змащувати йодом, опік буде подвійним.


19.07.2011 2375 8
Коментарі (8)

ВАСЯ 2011.07.19, 14:04
НАПРАВДУ, В НИНІШНІХ РЕАЛІЯХ ВИШИВАНЮК ЄДИНИЙ ГУБЕРНАТОР РЕАЛЬНО НА СВОЄМУ МІСЦІ. Є АЛЬТЕРНАТИВА? Я НЕ БАЧУ. ХОЧА І НЕ ФАНАТ ВИШИВАНЮКА І НЕ ВСІ МЕТОДИ ЙОГО ПІДТРИМУЮ. АЛЕ ЯКЩО НЕ ВІН - ТО ХАОС І ПУСТА БАЛАКАНИНА, ЯК ЗА ПАЛІЙЧУКА.
зівака 2011.07.19, 14:06
g2tnhj. Правильно криза всесвітня, правильно не в одних нас погано, але ми чомусь постійно чуємо що у нас стає краще, як це зрозуміти? Оте краще в деяких галузях так само не є заслугою влади, а лиш роботою 24 години добу тих хто у цих "кращих" умовах ще не склав рук та працює, тобто бізнесу. Я не кажу, що підняте питання недоречне, все правильно, просто влада могла б ці бур"яни просто знищити і не заявляти в черговий раз. Народ не дурний, він і без заяв оцінить хто кращий. Юля чи не Юля мені по великому рахунку до дупи, я, певно як і ви хочу бачити результат, а його немає і термін вже не малий. Прийде наступна влада і буде кивати на ЦЮ, а нам з вами треба буде продовжувати жити у цій поки що дикій країні, пробачте за таке порівняння.
зівака 2011.07.19, 12:44
Саме основне що пан Вишиванюк за своєї попередньої каденції голови ОДА не бачив цієї проблеми а тут на тобі. Рожнятівщина потерпає від цього бур"яну вже років 15, чому явище не ліквідували в зародку, ще тоді? В кого спитати?
gtnhj 2011.07.19, 12:50
2 зівака. Кожна посадова особа має своє коло відповідальності. Не повинен президент чи губернатор микати по трайонах борщівник. Проблема ця за останні два роки, коли помаранчева влада Юля і Ющ занедбали сільське господарство, землі почали простоювати. Зараз Вишиванюк цю проблему починає вирішувати, надаючи таким чиногм "методичну" допомогу районам. Все правильно робить, бо і чиновники в районах взагалі невідомо чим займаються, під носом в себе не бачать.
Зівака 2011.07.19, 13:04
Не за останні 2 роки, як мінімум 15 рожнятівщина потерпає від цього бур"яну, особливо це стосується напрямку Рожнятів-Ценява-Дуба-Перегінськ. Не треба звалювати все на попередню владу, бо це смішно. Вже скоро два роки поспіль ЦЯ влада на будь який закид апелює - а це все Юля винна, дуже "конструктивно" а основне "дієво", як був занепад так і залишається. А стосовно голів райрад, які нічим не займаються, ну так це "вертикальна" влада, хто і за рекомендацією кого назначав цих "професіоналів"?
gtnhj 2011.07.19, 13:28
2 зівака. Погоджуюся, що проблема стара. Погоджуюся, що погіршення ситуації триває 15 років. Але не будемо лукавити. За 4 післяпомаранчевих роки обвал був найбільший, - кількість необроблюваної землі збільшилася як мінімум вдвоє. А борщівник якраз плодиться на тій занедбаній землі. Я думаю, що ЦЯ влада при всіх її вадах, потрохи такі речі приведе до порядку. І цих районних чиновників треба штуркати і лякати - інші методи вона не завжди сприймає. Просто давайте порівняємо губернатора Палійчука і губернатора Вишиванюка. Є що порівнювати? Чи попередник ставив хоч одне подібне питання? НІЧОГО. Нічого не вирішував, бо нічого не знав і не бачив в себе під носом. А Вишиванюк бачить. І вирішує своїми методами. Але саме вирішує.
Зівака 2011.07.19, 13:45
2 gtnhj . Погоджуюсь стосовно Палійчука, я б ще і Ткача згадав, який передумав господарювати і втік у ВР, там взагалі нічого не треба робити. Але ж і 10 років тому і 15 при владі був Михайло Васильович, це добре що він зараз це підняв, тільки виглядає воно якось не дуже щиро. Два роки ЦЯ влада не може нічого вдіяти, 2 роки ЦЯ влада ставить і франківчан у тому числі в нелюдські умови ІСНУВАННЯ, зауважте про цивілізоване життя мова не йде, 2 роки повністю антиукраїнської, антилюдської політики і все це на фоні цинічних витрат на Межигір"я, Гуту, гелікоптери і т.д. то ці бур"яни просто ще одна заява, така моя думка. Поживемо побачимо, можливо ще одна зачва не кане в лєту.
gtnhj 2011.07.19, 13:53
2 зівака. І тут погоджуся майже зі всім. Але запитаю - то що не тнеба було говорити зараз про цю проблему, не треба шугати чиновників, які нічого не бачуть в себе під носом? Про що ви? Хай би було як є? А щодо погіршення. Це загальносвітова тенденція. І нема на то ради. З кожним роком буде гірше і гірше. В Україні, в Португалії, в Іспанії, і Ісландії, в Греції. Тепер до цього списку долучається Італія. США на меже дефолту - якщо до 2 серпня Конгрес не підніме межу запозичень уряду США, то гаплик. Тому будьмо реалістами - краще вже в найближчі років 50 не буде! Але уявімо собі, що зараз Юля президент. Я наприклад собі уявляти це боюся. Бо вже давно був би нам повний п....ц. Ці в Києві хоч щось роблять в перерві між дерибаном.
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

910
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1498
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3333 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2610
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3487
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3027

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

370

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

834

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

839

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1459
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3282
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20776
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

997
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

531
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

596
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1158
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5853
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

294
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3667 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

708 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1039
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1384 2