Вишиванюк: З Канадою ми готові до співпраці у різних напрямках сільського господарства

 

З представниками Канадського агентства з міжнародного розвитку (CIDA) та Посольства Канади в Україні, які перебувають на Прикарпатті із «ознайомлювальною метою», зустрівся у своєму робочому кабінеті голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк.

 

Мова йшла про можливості співпраці у сільському господарстві, зокрема щодо розведення овець та кіз, використовуючи канадійський досвід та агротехнології.



Михайло Вишиванюк, з властивою йому шанобливістю до гостей краю, засвідчив своє особливе ставлення до діяльності престижної організації CIDA, завдяки якій він свого часу двічі, у 1991 і 1995 –му роках, мав нагоду «вчитися за океаном ринкових відносин в сільському господарстві».



«З Канадою, яка перша визнала незалежність України, про що українці пам»ятають і будуть пам «ятати, ми готові до співпраці у різних напрямках сільського господарства,- запевнив голова ОДА своїх співрозмовників.- Ми відкриті до перемовин і конкретних напрацювань».



Як наголосив Михайла Вишиванюка, у тваринництві нашу область особливо цікавить високопродуктивна м»ясна порода ВРХ. Та чи не найбільша у нас тимчасова проблема, «питанння з питань» – заготівля і переробка овочів та фруктів. За словами голови ОДА, населення області часто здає садовину, ягоди за безцінь. Цікавить нашу область і розвиток вівчарства.



«Слава Богу, останнім часом маємо у цьому напрямку зрушення, - зазначив Михайло Вишиванюк. - Це надзвичайно вигідна справа. Це зайнятість гірського населення і добрі доходи, бо ціна нині - селянину вигідна ».

Подальший розвиток прикарпатського вівчарства голова ОДА бачить через створення в селах заготівельних, переробних та збутових кооперативів.



Похвалився Михайло Вишиванюк своїм співрозмовникам з Канади успішним розвитком в області бджолярства, запевнивши, що Карпатський мед - найкращий у світі, найсмачніший.



Водночас Михайло Вишиванюк поінформував гостей про дієвість договіру Івано-Франківської області з провінцією Альберта – проведення у Яремче представницького українсько-канадського бізнес-форуму, теперішню участь представників Прикарпаття у канадсько-українському економічному форумі та про спільні історичні корені : наприкінці позаминулого століття, у 1891 році, на проживання «до країни великих можливостей» разом зі своїми сім»ями переїхали селяни Іван Пилипіві Василь Єлиняк з села Небилів, що на Бойківщині, оселившись біля Едмонтона.



У коментарі журналістам обласного центру після згаданої офіційної зустрічі представник Канадського агентства з міжнародного розвитку (CIDA) Алан Стюарт заявив: «Це є частиною роботи Канадського уряду, він надає допомогу на розвиток інших країн. Як правило, наші проекти, які працюють в Україні ( у Криму -з плодоовочівництва , у Львівській області -(молочний проект-авт.) побудовані на технічному навчанні. Канадські експерти приїжджатимуть до вас для того, щоби навчити українських колег-фермерів з вирощування овець, кіз новим технологіям. Також будуть кошти для закупівлі техніки, обладнання, генетичного матеріалу».


Головне завдання місії представників з Канади, за словами Алана Стюарта, «дізнатися і почути від влади, в чому вона зацікавлена і чим потрібно допомогти».



«Із запропонованого іноземними гостями нас цікавить розвиток вівчарства, переробка молока, овочів та фруктів, - сказав журналістам голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук. – Покажемо делегації з Канади наш район, поспілкуємося про форми співпраці».



Нині на Косівщині, як зазначив Ярослав Шинкарук, утримується 3,5 тисячі овець, 11 тисяч ВРХ, створено 8 вівцеферм. У Косівському районі зацікавлені у побудові міні-заводу з переробки молока.


01.12.2012 1985 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

513
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1873
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33304
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2205
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2939
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4965 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

313

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1076

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

688

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

909
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

173
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

492
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

570 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1033
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

887
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

981
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

751
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30129 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

751
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3728
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

407
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

449