Вишиванюк: Президент України заявив, що розвиток сільгоспвиробництва є національною програмою, під яку держава виділяє 14 млрд. грн. дотації

«Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України» - такою була тема регіонального круглого столу, що відбувся 14 липня в обласній державній адміністрації за участю народного депутата, радника Президента України, президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха.



Відкриваючи представницьке зібрання аграріїв, заступник голови облдержадміністрації Василь Брус привітав представників областей західної України із найвідповідальнішою порою року - жнивами, сказав, що українські аграрії уже зібрали 26% зернових. За його словами, урожайність у деяких регіонах перевищує середні показники на 5-6 ц. з га. А в цілому в державі «до збирання підлягає» урожай на площі 11,8 млн. га.



Окреслюючи основну мету круглого столу, народний депутат України Анатолій Кінах підкреслив: «Ми маємо не тільки сформулювати завдання, які стосуються сучасного інноваційного розвитку агропромислового комплексу, а в ході системного високопрофесійного обміну думками зрозуміти реальні економічні процеси в областях. Цей зворотній зв'язок необхідний всім нам, починаючи від Президента держави, владних структур, щоб на цій основі приймати системні рішення».



2011 рік, на думку високопосадовця, має для України «величезне значення», адже саме зараз «крок за кроком формуємо стратегію розвитку». На цьому шляху, за спостереженнями радника Глави держави Анатолія Кінаха, «вже помітні позитивні зрушення» як в цілому в державі, так і на Прикарпатті зокрема.



«Івано-Франківщина в рейтингу областей за індексом зростання сільського виробництва (плюс 35% до попереднього періоду) займає перше місце в Україні, - повідомив народний депутат. – Це результат послідовної праці місцевої влади, виробників, промисловців, підприємців, всіх, хто проживає на території області».



У галузі сільського господарства учасники круглого столу окреслили чимало проблем. Серед них: недосконалість законодавства, відсутність захищеності внутрішнього виробника, потреба у відновленні системи якісної підготовки фахівців, створенні механізму здешевлення кредитування тощо.



«В агропромисловому комплексі, в першу чергу, необхідно вирішувати низку стратегічних питань, - зазначив, спілкуючись із журналістами президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. – Це енергоємність продукції. Треба серйозно модернізувати переробну галузь в цілому, на що повинні бути спрямовані заходи державної підтримки, починаючи з доступу до передових технологій, сучасного обладнання, кредитування. І, безумовно, важливо, щоб АПК розвивався на основах сучасних земельних відносин».



«Президент України Віктор Янукович заявив, що розвиток сільськогосподарського виробництва є національною програмою, - на цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. – Під цю програму держава виділяє 14 млрд. грн. дотації. Все залежить від того, як ми ці дотації будемо використовувати».



Як зазначалося, для сприяння у вирішенні проблем у сільському господарстві, на рівні держави створено Асоціацію «Інноваційна аграрно-промислова група». Голова облдержадміністрації вважає, що це об'єднання має «вишукувати, вивчати та впроваджувати сучасні технології», співпрацюючи з аграрною біржею та органами місцевої влади.



Учасники круглого столу спрямували представникам влади на місцях свої рекомендації. Також вони надійдуть підприємницьким структурам, науковим організаціям, закладам освіти, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Уряду та Верховній Раді.



У роботі круглого столу взяв участь голова обласної ради Олександр Сич.

Довідково.

Президентом Асоціації «Інноваційна аграрно-промислова група» є Віктор Тонкоголосюк; Міжрегіональне відділення «Схід-Південь» цієї Асоціації очолює генеральний директор Наталя Лисенко. Генеральний директор Міжрегіонального відділення «Центр» Микола Підмогильний .


Керівник міжрегіонального відділення «Захід» «Інноваційна аграрно-промислова група» (гендиректор) Богдан Чорнописький (м.Івано-Франківськ).


15.07.2011 2299 1
Коментарі (1)

Ага 2011.07.15, 10:41
Ще одна заява, дуже добре.
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

897
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1487
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3322 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2604
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3477
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3020

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

363

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

827

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

828

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1454
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3272
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20770
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

992
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

522
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

589
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1153
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5848
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

287
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3655 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

702 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1034
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1379 2