Наприкінці грудня у прикарпатських ЗМІ поширилась інформація щодо неоднозначних наслідків надання дозволів на спорудження в області міні-ГЕС, «де було задіяно півобласті чиновників, які просто планували в будь-якому випадку безпрограшну ситуацію для інвестора… Люди тут ні при чому… Від людей заберуть з бюджету гроші…».
Як відомо, дозволи на всі три гідроелектростанції : міні-ГЕС Снятинська, міні-ГЕС Золотолипська Тлумацького району і міні-ГЕС Пробійнівська Верховинського району - свого часу видавали місцеві органи влади.
Відповідно до постанови №1151 тогочасного уряду від 27 грудня 2008 року на території Івано-Франківської області передбачалось будівництво 19-ти міні-ГЕС…
Тоді ж були розпочаті роботи зі спорудження 5-ти ГЕС: Дзембровська ГЕС №1 (630 кВт.) на р. Дземброня басейну Прута (с. Дземброня Верховинського району), яку «за порушення» зупинено; Розтоцька ГЕС №3 (3400 кВт) на р. Черемош басейну Прута (с. Розтоки Косівського району); Голошинська ГЕС №1 (480 кВт) на р. Білий Черемош у Верховинському районі; Голошинська ГЕС на р. Білий Черемош (урочище «Маріїна Гать» с. Голошино Верховинського району) і Пробійнівська №2 на р. Пробійнівка.
Як відомо, цьогорічним розпорядженням №151 голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка від 16 березня було тимчасово призупинено будівництво цих ГЕС.
Розпорядженням №333 від 21 травня Михайло Вишиванюк утворив Координаційну раду з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту. Ця рада провела 2 засідання.
У 2012 році дозвіл на будівництво міні-ГЕС Пробійнівська №2 було надано з урахуванням науково-експертного висновку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу; між підприємцем та громадою села Пробійнівка укладено угоду.
За результатами роботи Пробійнівської ГЕС №1 за 2010-2012 рр. до місцевого бюджету сплачено 1,15 млн. грн. (Пробійнівська сільська рада Верховинського району з дотаційної стала самодостатньою).
Надалі, як на цьому неодноразово наголошував голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, питання спорудження на території області міні-ГЕС «будуть розглядатися в кожному окремому випадку, з дотриманням природоохоронного законодавства, при наявності відповідних екологічних і наукових висновків та обов’язково - з урахуванням думки тієї чи іншої громади, на території якої планується таке будівництво».