Сьогодні в залі засідань Івано-франківської ОДА відбулося засідання круглого столу з питань презентації будівництва унікального Соціотехнополіса "Академмістечко" в м. Івано-Франківську. В круглому столі взяли участь керівники державних та громадських організацій, які займаються молодіжним будівництвом, директори регіональних управлінь державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", представники експертного середовища, молоді науковці, представники місцевої та державної влади.
Початок круглого столу, в якому взяли також участь заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Гусак, перший заступник Івано-Франківського міського голови Зіновій Фітель та заступник мера з економічних питань Любомир Слободян, був позначений "обміном" грамотами та подяками між обласною, міською владами та представниками "Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву".
Зокрема Леонід Рисухін, Голова державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", вручив унікальні "Відзнаки за особистий внесок у розвиток молодіжного житлового будівництва" голові ІФ ОДА Михайлу Вишиванюку (який не зміг відвідати захід через перебування в області Посла США Джона Теффта) та Володимиру Швадчак, заступнику голови Всеукраїнської асоціації "Укрмолодьжитло" - ініціатору будівництва в Івано-Франківську Соціотехнополісу. За словами Леоніда Рисухіна - ці відзнаки є справді унікальними: "Це не просто якісь цяцьки, наразі їх вручено в Україні не більше десятка". Леонід Рисухін також оголисив про нагородження "Грамотою-подякою" і мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса.
«Ми намагаємося сказати слова вдячності тим, хто робить конкретний внесок у розвиток справи молодіжного житлового будівництва, - наголосив Леонід Рисухін. – Дуже приємно, що таку відзнаку за рішенням Правління Фонду отримує голова Івано-Франківської облдержадміністрації».
Натомість, Почесні грамоти ІФ ОДА отримали Леонід Рисухін та Олександр Кулик, директор Івано-Франківського регіонального управління "Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву".
Очевидно що така взаємна "нагородна активність", як і те, що заходи з проблем молодіжного будівництва проходять саме в Івано-Франківську, є підтвердженням того, що між місцевою владою та гостями є добрий контакт, що робить добрими перспективи розвитку такого будівництва для Прикарпаття.
Представив проект Соціотехнополісу Любомир Чорній - експерт та один із авторів розробки концепції Соціотехнополісу.
Олександр Кулик розповів кореспонденту "Фіртки": "Створення соціотехнополісу – це ініціатива Івано-Франківського регіонального відділення Фонуд сприяння молодіжному житловому будівництву. Власне, дану ініціативу ми оформили документально і внесли у програму, яка затверджена обласною радою. Над даним проектом ми працюємо вже десь близько трьох років. Зараз ми максимально наблизилися до оформлення цієї ідеї.
Проблемою Івано-Франківська та інших міст такого класу є відтік молодих кадрів, людей, які могли б продукувати додану вартість як інтелектуальну, так і фактичну для міста. Тому ми вважаємо, що потрібно віднайти таку модель яка б давала людині можливість отримати перше робоче місце і стале житло".
Володимир Швадчак, ініціатор будівництва "Соціотехнополісу", відмітив: "Якби переді мною зараз стояло питання - як молода сім’я реально може отримати житло, я б дав відповідь як це треба зробити. А треба це зробити шляхом об’єднання однодумців і правильною постановкою завдання і розстановкою сил, пошуком людей, які допоможуть в організації цієї роботи. Я твердо перекоанний, що допомога була б.
Ідея соціотехнополіса – це ідея, яка б мала, на мою думку, для молодих людей, які живуть у перефирійному місті, такому як Івано-Франківськ, дати умови для створення омріяного комфортного житла, яке б не було тимчасовим пристановищем, а місцем, де можна будувати родинне гніздо, народжувати і виховувати дітей, щасливо жити.
Можливо, ідея соціотехнополісу на сьогоднішній день виглядає як ідея будівництва "утопічного" міста, тому що ми хочемо, щоб там було усе ідеальне – садочки, школи, робочі місця, місця відпочинку відповідали екологічним нормам, очищалася вода, енергетика була самовідновлювальною. Робочі місця для молодих науковців - скажімо, в Прикарпатському Національноу університеті імені Стефаника є молада, але вже світового рівня, школа біохімії та біотехнолгій... Є багато інших молодих і талановитих людей, яким ми плануємо запропонувати співпрацю, підтягнути молодь, наукові школи, створити інфораструктуру... Є багато планів..."
Про те, що таке Соціотехнополіс, мету його будівництва та перебіг круглого столу читайте на "Фіртці" згодом.
Руслан Гусак вручає Почесну грамоту ІФ ОДА Леонідові Рисухіну, Голові державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву"
"Сувенір з Прикарпаття" - розпис по шовку
Олександр Кулик також отримує Почесну грамоту ІФ ОДА