Віра в Бога допомагає вижити

Віра в Бога допомагає вижитиГрупа психологів під керівництвом Франка Бонагуіді (Franco Bonaguidi) провела дослідження, згідно з яким віра в Бога допомагає вижити пацієнтам, які пережили трансплантацію печінки. Стаття на цю тему буде опублікована в жовтневому номері журналу Liver Transplantation. Віросповідання людини не має значення, однак люди, що належать хоч до якоїсь віри, виживають на 26% частіше.

У дослідженні брало участь 179 пацієнтів, прооперованих у період між січнем 2004 і груднем 2007 року. Всі вони заповнили анкету, в якій містилися питання про їх релігійні переконання. Показаннями для пересадки печінки були вірусний гепатит (68%), алкогольна хвороба печінки (17%) та аутоімунний гепатит (7%). Виявилося, що чим сильніше пацієнт відчував особисту зв'язок з Богом, тим легше йому було перемогти хворобу. Так, регулярна молитва і відвідування церкви відігравало велику роль в одужанні.

Вченим також відомо, що віра в Бога допомагає з більшою стійкістю переносити страждання і полегшувати біль. Експеримент на цю тему було проведено в Оксфордському університеті (Oxford University), Великобританія. У ході експерименту вчені поміщали 12 католиків і 12 атеїстів у магнітно-резонансний сканер і поки ті розглядали картину Сассоферрато (Sassoferrato) із зображенням Діви Марії і полотно Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) «Дама з горностаєм», впливали на піддослідних електрошоком. Дослідники сподівалися, що споглядання лику Діви Марії простимулює релігійні почуття у віруючих. Картина та Вінчі була обрана тому, що вона схожа з роботою Сассоферрато і як би заспокоює глядача.

Як заявили після досліду католики, лик Діви Марії викликав у них почуття безпеки, турботи і заспокоєння. Крім того, після розглядання релігійної картини віруючі відчували біль на 12% менше, ніж після споглядання «Дами з горностаєм». А сканування передньої правої області їх мозку показало, що у віруючих були активні нервові механізми модуляції болю. У атеїстів такої мозкової активності не спостерігалося, їх больові відчуття були однаковими після перегляду кожної з картин.

Як виявили експериментатори, віруючі люди можуть активізувати частина мозку, пов'язану з переживанням больових відчуттів, думаючи про біль у позитивному ключі. А один з членів команди вчених, психолог Мігель Фаріас (Miguel Farias) упевнений, що схожого ефекту зменшення болю можна домогтися в атеїстів, якщо дати їм можливість дивитися на зображення людини, до якого вони відчувають позитивні почуття.

Більшість людей вважають за можливе одночасно вірити в Бога і в ідеї дарвінізму. Опитування, проведене Британською радою (British Council), Великобританія, показав, що в поєднанні релігії і науки не бачать нічого поганого 54% респондентів. Тільки 19% опитаних вважають неможливим вірити в Бога і водночас погоджуватися з теорією природного відбору.

http://www.vokrugsveta.ru


10.10.2010 2951 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

794 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

777
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1591
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2216
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4195 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3198

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

198

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

428

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

371

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

839
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

607
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

651
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

937
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1049
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

655
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6239
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1731
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31744 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1514
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

741 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

701