Віра в Бога допомагає вижити

Віра в Бога допомагає вижитиГрупа психологів під керівництвом Франка Бонагуіді (Franco Bonaguidi) провела дослідження, згідно з яким віра в Бога допомагає вижити пацієнтам, які пережили трансплантацію печінки. Стаття на цю тему буде опублікована в жовтневому номері журналу Liver Transplantation. Віросповідання людини не має значення, однак люди, що належать хоч до якоїсь віри, виживають на 26% частіше.

У дослідженні брало участь 179 пацієнтів, прооперованих у період між січнем 2004 і груднем 2007 року. Всі вони заповнили анкету, в якій містилися питання про їх релігійні переконання. Показаннями для пересадки печінки були вірусний гепатит (68%), алкогольна хвороба печінки (17%) та аутоімунний гепатит (7%). Виявилося, що чим сильніше пацієнт відчував особисту зв'язок з Богом, тим легше йому було перемогти хворобу. Так, регулярна молитва і відвідування церкви відігравало велику роль в одужанні.

Вченим також відомо, що віра в Бога допомагає з більшою стійкістю переносити страждання і полегшувати біль. Експеримент на цю тему було проведено в Оксфордському університеті (Oxford University), Великобританія. У ході експерименту вчені поміщали 12 католиків і 12 атеїстів у магнітно-резонансний сканер і поки ті розглядали картину Сассоферрато (Sassoferrato) із зображенням Діви Марії і полотно Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) «Дама з горностаєм», впливали на піддослідних електрошоком. Дослідники сподівалися, що споглядання лику Діви Марії простимулює релігійні почуття у віруючих. Картина та Вінчі була обрана тому, що вона схожа з роботою Сассоферрато і як би заспокоює глядача.

Як заявили після досліду католики, лик Діви Марії викликав у них почуття безпеки, турботи і заспокоєння. Крім того, після розглядання релігійної картини віруючі відчували біль на 12% менше, ніж після споглядання «Дами з горностаєм». А сканування передньої правої області їх мозку показало, що у віруючих були активні нервові механізми модуляції болю. У атеїстів такої мозкової активності не спостерігалося, їх больові відчуття були однаковими після перегляду кожної з картин.

Як виявили експериментатори, віруючі люди можуть активізувати частина мозку, пов'язану з переживанням больових відчуттів, думаючи про біль у позитивному ключі. А один з членів команди вчених, психолог Мігель Фаріас (Miguel Farias) упевнений, що схожого ефекту зменшення болю можна домогтися в атеїстів, якщо дати їм можливість дивитися на зображення людини, до якого вони відчувають позитивні почуття.

Більшість людей вважають за можливе одночасно вірити в Бога і в ідеї дарвінізму. Опитування, проведене Британською радою (British Council), Великобританія, показав, що в поєднанні релігії і науки не бачать нічого поганого 54% респондентів. Тільки 19% опитаних вважають неможливим вірити в Бога і водночас погоджуватися з теорією природного відбору.

http://www.vokrugsveta.ru


10.10.2010 2316 0
Коментарі (0)

30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

146
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

968 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1015
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1176
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1453
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2562 7

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1080

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2034

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1472

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

2554
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

312
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

480
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

744
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

205
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5687
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1078
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1226
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

806
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

272
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

680
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

804
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

1118