Віра в Бога допомагає вижити

Віра в Бога допомагає вижитиГрупа психологів під керівництвом Франка Бонагуіді (Franco Bonaguidi) провела дослідження, згідно з яким віра в Бога допомагає вижити пацієнтам, які пережили трансплантацію печінки. Стаття на цю тему буде опублікована в жовтневому номері журналу Liver Transplantation. Віросповідання людини не має значення, однак люди, що належать хоч до якоїсь віри, виживають на 26% частіше.

У дослідженні брало участь 179 пацієнтів, прооперованих у період між січнем 2004 і груднем 2007 року. Всі вони заповнили анкету, в якій містилися питання про їх релігійні переконання. Показаннями для пересадки печінки були вірусний гепатит (68%), алкогольна хвороба печінки (17%) та аутоімунний гепатит (7%). Виявилося, що чим сильніше пацієнт відчував особисту зв'язок з Богом, тим легше йому було перемогти хворобу. Так, регулярна молитва і відвідування церкви відігравало велику роль в одужанні.

Вченим також відомо, що віра в Бога допомагає з більшою стійкістю переносити страждання і полегшувати біль. Експеримент на цю тему було проведено в Оксфордському університеті (Oxford University), Великобританія. У ході експерименту вчені поміщали 12 католиків і 12 атеїстів у магнітно-резонансний сканер і поки ті розглядали картину Сассоферрато (Sassoferrato) із зображенням Діви Марії і полотно Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) «Дама з горностаєм», впливали на піддослідних електрошоком. Дослідники сподівалися, що споглядання лику Діви Марії простимулює релігійні почуття у віруючих. Картина та Вінчі була обрана тому, що вона схожа з роботою Сассоферрато і як би заспокоює глядача.

Як заявили після досліду католики, лик Діви Марії викликав у них почуття безпеки, турботи і заспокоєння. Крім того, після розглядання релігійної картини віруючі відчували біль на 12% менше, ніж після споглядання «Дами з горностаєм». А сканування передньої правої області їх мозку показало, що у віруючих були активні нервові механізми модуляції болю. У атеїстів такої мозкової активності не спостерігалося, їх больові відчуття були однаковими після перегляду кожної з картин.

Як виявили експериментатори, віруючі люди можуть активізувати частина мозку, пов'язану з переживанням больових відчуттів, думаючи про біль у позитивному ключі. А один з членів команди вчених, психолог Мігель Фаріас (Miguel Farias) упевнений, що схожого ефекту зменшення болю можна домогтися в атеїстів, якщо дати їм можливість дивитися на зображення людини, до якого вони відчувають позитивні почуття.

Більшість людей вважають за можливе одночасно вірити в Бога і в ідеї дарвінізму. Опитування, проведене Британською радою (British Council), Великобританія, показав, що в поєднанні релігії і науки не бачать нічого поганого 54% респондентів. Тільки 19% опитаних вважають неможливим вірити в Бога і водночас погоджуватися з теорією природного відбору.

http://www.vokrugsveta.ru


10.10.2010 2999 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

394
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1228
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2148 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1032
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2944
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2033

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

804

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

967

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1396

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1996
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26262 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

687
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

887
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2910
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1161
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

873
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1132
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1130
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

324
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4115
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

996
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1561