Вип’єм за Путіна!

 

Москва лажанулася на виборах у Південній Осетії, потім у Російській Федерації та нині у Придністров'ї.

 

Вибори – явно не її екзистенція. Варто лишатися на ґрунті традиційної стилістики – працювати з населенням через пункти депортації та блокпости «миротворчих операцій», а не через виборчі дільниці.

 

Вибори дають нам нагоду покепкувати з Москви. Як би це пояснити… Хіба що перефразованим анекдотом:

 

Пуштуна бачили? – «зовсім не подібний!»

 

Пересічний пуштун, а втім і афганський таджик – чоловік зазвичай красивий і характерний. Тонкі риси обличчя, довга афганська сорочка, шапка-душманка ніби поєднують його з суровим ландшафтом, з прадавністю, з його редукованим безжальним богом. Є щось шляхетне (якщо дивитися з певної відстані) у цих худорлявих фігурах на тлі сіро-жовтих гір.

 

Але одягніть їх в уніформу карзаєвської поліції, чи армії, дресованої американськими інструкторами і ви побачите перед собою кумедного незграбного доходягу, вішалку для фуражки. Азіатам не пасує мундир.

 

Толерантне, охоче до екзотики європейське око здатне побачити в Москві і московському навіть своєрідний шарм: дика дивізія, Братья Карамазови, расстєгаї с вязєгой, сєрп, молот, красний флаг, Сталін, Бєрія, Гулаг, тощо.

 

Проте, начепіть на цю «птицю тройку» (традиційний у них в Монголії спосіб поштової запряжки) з «удалим ямщиком» (від китайського «ям» - казенна установа) значок «мерседес» (торгівельна марка імені дочки австро-угорського консула в Ніці) і все стане смішним.

 

Втім, Московія не зважала на те, що виглядає смішно ні в XV ст., коли начепила на себе назву Русь, ні в сімнадцятому, коли вбралася у польський одяг, ні у вісімнадцятому, коли шикувала свої орди у прусські шеренги, ні у двадцятому, коли перехоплювала у мілітаристської Японії комінтерн людожерів, ні у двадцять першому, коли керівництво правлячої «партії жуліков і воров» заходилося майструвати Євразійський союз жуліков і воров.

 

В Московії є багато веселого. Проблема в тому, що українці не з того сміються. Як не дивно, багато хто з них співчуває антипутінській опозиції. Це свідчить за небезпечне нерозуміння природи зла.

 

Путін – найвигідніший для нас. Він лякає топ-менеджмент і основних акціонерів корпорації «Україна». Жалкує грошей на придбання їхніх активів. Лише з цієї причини вони ще не продали свої дольові паї, а з ними й нас. Нині будь-який бізнес створюється з метою подальшого продажу. Передпродажна підготовка України майже завершена, а потенційний покупець (який мав би бути готовий доплачувати нашим олігархам «політичну премію») платити не хоче, поводить себе, мов невдалий рекетир – хоче забрати за так, а сил не має.

 

Російський бунт завершиться не розвалом ерефії, але оптимізацією. На хвилі повстання, якщо таке колись трапиться, до влади прийде більш адекватний режим, який не зменшить ні ціни на газ, ні претензії на Україну. Нехай краще в Кремлі сидять «жуліки і вори», аніж чесні патріоти «єдіной і нєдєлімой».

 

Не варто забувати, що розстріл парламенту і відторгнення за допомогою ЗСРФ Абхазії та Південної Осетії від Грузії і найсерйозніша сепаратистська змова в Криму і збройна московська присутність в Придністров’ї і зруйнування Грозного, все це відбулося не за Путіна, але за демократа і улюбленця Заходу Єльцина. Новий постпутінський Єльцин не буде добрішим.

 

Ніхто в світі, окрім нас та Естонії, не зацікавлений у дезінтеграції Московії. Всі, в першу чергу американці, допомагатимуть їй зберегти єдність. Вони збудували радянську промисловість на початках совдепу, допомагали Московії проти Німеччини, навіть після того, як СССР офіційно привітав Японію з перемогою у Перл Харбор, не добили Москву у 1991-му.

 

Не варто перебільшувати експансіонізм Китаю. Росія йому цікава така, як вона є зараз. В першу чергу, як ринок – місце, де багато нафтодоларів і споживачів, нездатних на конкурентне виробництво. Крах московської державності означатиме і крах ринку, для китайських товарів, який стрімко зростає. Вважають що товарообіг РФ з Китаєм зріс вдесятеро за 8 років і в цьому році склав 70 млрд. $, а в 2015 має зрости до 100 млрд. Всі ці цифри без урахування вартості китайської контрабанди.

 

Втім, останні московські мітинги трохи збільшують нашу самоповагу. Головне вдало знайти, з ким себе порівнювати. Жоден з провінційних українських політиканів не дозволив би собі так жалюгідно мичати з трибуни, як це робили всі ці навальниє. В порівнянні з лідерами думок в Росії, наші опозиціонери – цицерони і демосфени. Московська влада виглядає артистичніше за українську, натомість московська опозиція – жалюгідна подоба української.

 

Коли з протестними намірами разом збираються 100 італійців, вони нахабнішають від своєї чисельності й нападають на поліцію.

 

Коли збираються 100 казахів, вони чинять опір поліції.

 

Коли збираються 100 українців, вони роблять вигляд, що чинять опір.

 

Коли збирається 100000 росіян, вони слухаються поліцію.

 

Отже, справа не в Путіні і не в поліції.

 

Айпадники та айфонники, які зійшлися на Болотяному майдані і на проспекті Сахарова, наступного разу в такій кількості здибаються в Шарм-Аль-Шейху.

 

Наявність демократичних цінностей у їхніх гаманцях жодним чином не обіцяє нам нічого доброго. Українських селян покріпачила вольтер’янка Катерина ІІ. Григорій Потьомкін – куратор ліквідації Запорізької Січі щиро захоплювався козацькою романтикою і походив з греко-католицької родини (таких родин тоді було повно на смоленщині).

 

Кат українського народу Ленін взагалі був мешканцем бібліотеки британського музею. Члени ЦК більшовиків тусувалися в Західній Європі значно довше, аніж керівники царської «охранкі».

 

Ті, хто прийдуть на зміну тандему прийдуть значно більш прогресивними і європейськими, отже, більш небезпечними людьми.

 

Вже сама по собі фронда Московської та Петербурзької тусовок змушує Путіна до більшої витонченості та енергійності, що неприємно.

 

Дехто зі знайомих із кремлівськими механізмами киян, які позбавлені московської істеричності і тому розважають адекватніше за безпосередніх учасників процесу, вважають, що після перемоги Путіна на президентських виборах прем’єрська посада може і не дістатися кумедному Медведєву. Путін проведе через Думу представника опозиції. Для цього Кудрін уже виступав з революційної трибуни на останньому мітингу. На нього з незвички ще трохи свистіли, але за зиму він зробить собі революційне ім’я достатнє для того, щоб стати новим псом режиму на посаді прем’єра. Навіщо нам тямущий прем’єр у Москві?

 

В Москві нам потрібен застій, Путін дедалі більш подібний на Брежнєва і тупа неефективна реакція, від якої здатен буде втекти навіть тупий, неефективний реакційний Київ.

 

В новорічну ніч підніміть келих цимлянського за перемогу Путіна над московськими помаранчевими. Вигукніть «ура!» і смикніть мотузочок хлопушки.

 

Дмитро Корчинський

ТСН.ua


Коментарі (0)

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

94
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

777
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3453 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3845
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4217
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5363

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

94

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

575

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1133

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1629
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

211
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56566
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

518
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10321
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

771
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

739
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5362
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13242
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

337
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

352
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1183