Вінір: п’ять актуальних питань та відповідей

Якщо вдосконалити посмішку за допомогою професійної чистки чи встановлення брекетів – не зовсім ваш варіант, варто звернути увагу на тонесенькі накладки, або мікропротези – вініри. Все, що ви бажали про них дізнатися, вже в нашій статті.

Поміж масивних конструкцій серед протезів виділяється мінімалістичне диво – вінір. Це мікропротез на зуб, який вдосконалює його форму й розмір, а також колір емалі. Вініри все ширше використовуються не лише зірками, а й звичайними людьми, які бажають підвищити впевненість у собі та зробити усмішку по-справжньому яскравою. Що ще варто знати про вініри?

1. Що таке вініри, і якими вони бувають?

Вініри – тонесенькі накладки на зуби в зоні посмішки. Їх товщина – від 1,3 до 2 мм, а в ультранірів – всього 0,3-0,5 мм. Ці мікропротези приклеюються до зубної поверхні за допомогою спеціальної суміші.

Вініри бувають терапевтичними та ортопедичними:

  • Терапевтичні також називають прямими, адже їх створюють просто на зубній поверхні, як пломби.
  • Ортопедичні створюються в лабораторіях за кілька етапів, за зліпком. Їх також називають непрямими вінірами через те, що виготовлення та встановлення мікропротезів виконуються не за один прийом.

2. Чим відрізняються композитні вініри від керамічних?

Композитні вініри схожі на пломби, які потверджуються світлом. Часто таку процедуру називають навіть не мікропротезуванням, а реставрацією: настільки цей метод є простим і доступним.

Фотополімер наноситься пошарово, і в кожного шару може бути особливий тон. Накладаючись один на одного, ці шари створюють найбільш оптимальний відтінок на передніх зубах. Ціна таких вінірів теж досить доступна, однак підтримання естетики вимагає регулярних візитів до стоматолога та шліфовки (раз на 3-4 місяці).

Керамічні вініри хоч і потребують більшої кількості візитів для встановлення, однак мають безліч переваг:

  • значно перевершують композитні накладки за естетикою;
  • не забарвлюються харчовими барвниками та тютюновим димом;
  • виглядають та відчуваються точно як природна зубна емаль;
  • створюють гладеньку непористу поверхню, на якій не утворюється бактеріальний наліт;
  • є біоінертними та неалергенними;
  • добре витримують жувальні навантаження;
  • можуть служити до 10-20 років.

3. Які є показання до встановлення вінірів?

Вінірування показане, якщо пацієнт має:

  • жовтий наліт через постійне вживання чаю й кави чи паління;
  • потемнілу емаль через видалення зубних нервів чи в результаті неякісного лікування передніх зубів;
  • тріщини, сколи, стирання емалі;
  • флюорозні плями;
  • недостатньо естетичну форму зубів у зоні посмішки;
  • широкі міжзубні щілини;
  • незначну кривизну зубів.

Всі ці недосконалості здатні виправити саме керамічні вініри.

4. Які є протипоказання до встановлення вінірів?

Протипоказання умовно поділяються на дві групи – медичні та соціальні:

  • Медичні протипоказання унеможливлюють встановлення вінірів. До цієї групи відносяться бруксизм, сильне руйнування зубів, великі пломби, відсутність жувальних одиниць та аномальний прикус, який потребує виправлення, а не маскування.
  • Соціальні фактори – це звички та спосіб життя пацієнта, які підвищують ризик переламу мікропротеза. Сюди відносяться командні види спорту, змагання з єдиноборств та інші активності.

5. Як проходить встановлення вінірів?

Під час первинного огляду лікар оглядає ротову порожнину, збирає анамнез і допомагає обрати тип і колір мікропротезів. І для композитних, і для керамічних вінірів необхідне незначне шліфування емалі, щоб вони надійно трималися на зубах, а під накладки не проникали бактерії.

Далі композитні вініри формуються на зубах вже під час першого ж візиту. Із керамічними все дещо складніше:

  • створюється зліпок;
  • між прийомами в лабораторії виготовляються самі вініри;
  • на повторному прийомі відбувається примірка.

Вініри – доволі простий і надійний спосіб підвищити якість життя. Адже від усмішки залежать впевненість у собі, кар’єрні та особисті успіхи. Саме такої яскравої посмішки вам допоможуть досягти фахівці стоматологічної клініки Осадчого. Звертайтеся просто зараз!

Партнерський матеріал


23.12.2023 552
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1916
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

440
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14417 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1673
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

949
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6323

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

724

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1541

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1344

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1227
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

580
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

733
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

954
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14065
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

553
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

869 2