Якщо вдосконалити посмішку за допомогою професійної чистки чи встановлення брекетів – не зовсім ваш варіант, варто звернути увагу на тонесенькі накладки, або мікропротези – вініри. Все, що ви бажали про них дізнатися, вже в нашій статті.
Поміж масивних конструкцій серед протезів виділяється мінімалістичне диво – вінір. Це мікропротез на зуб, який вдосконалює його форму й розмір, а також колір емалі. Вініри все ширше використовуються не лише зірками, а й звичайними людьми, які бажають підвищити впевненість у собі та зробити усмішку по-справжньому яскравою. Що ще варто знати про вініри?
1. Що таке вініри, і якими вони бувають?
Вініри – тонесенькі накладки на зуби в зоні посмішки. Їх товщина – від 1,3 до 2 мм, а в ультранірів – всього 0,3-0,5 мм. Ці мікропротези приклеюються до зубної поверхні за допомогою спеціальної суміші.
Вініри бувають терапевтичними та ортопедичними:
- Терапевтичні також називають прямими, адже їх створюють просто на зубній поверхні, як пломби.
- Ортопедичні створюються в лабораторіях за кілька етапів, за зліпком. Їх також називають непрямими вінірами через те, що виготовлення та встановлення мікропротезів виконуються не за один прийом.
2. Чим відрізняються композитні вініри від керамічних?
Композитні вініри схожі на пломби, які потверджуються світлом. Часто таку процедуру називають навіть не мікропротезуванням, а реставрацією: настільки цей метод є простим і доступним.
Фотополімер наноситься пошарово, і в кожного шару може бути особливий тон. Накладаючись один на одного, ці шари створюють найбільш оптимальний відтінок на передніх зубах. Ціна таких вінірів теж досить доступна, однак підтримання естетики вимагає регулярних візитів до стоматолога та шліфовки (раз на 3-4 місяці).
Керамічні вініри хоч і потребують більшої кількості візитів для встановлення, однак мають безліч переваг:
- значно перевершують композитні накладки за естетикою;
- не забарвлюються харчовими барвниками та тютюновим димом;
- виглядають та відчуваються точно як природна зубна емаль;
- створюють гладеньку непористу поверхню, на якій не утворюється бактеріальний наліт;
- є біоінертними та неалергенними;
- добре витримують жувальні навантаження;
- можуть служити до 10-20 років.
3. Які є показання до встановлення вінірів?
Вінірування показане, якщо пацієнт має:
- жовтий наліт через постійне вживання чаю й кави чи паління;
- потемнілу емаль через видалення зубних нервів чи в результаті неякісного лікування передніх зубів;
- тріщини, сколи, стирання емалі;
- флюорозні плями;
- недостатньо естетичну форму зубів у зоні посмішки;
- широкі міжзубні щілини;
- незначну кривизну зубів.
Всі ці недосконалості здатні виправити саме керамічні вініри.
4. Які є протипоказання до встановлення вінірів?
Протипоказання умовно поділяються на дві групи – медичні та соціальні:
- Медичні протипоказання унеможливлюють встановлення вінірів. До цієї групи відносяться бруксизм, сильне руйнування зубів, великі пломби, відсутність жувальних одиниць та аномальний прикус, який потребує виправлення, а не маскування.
- Соціальні фактори – це звички та спосіб життя пацієнта, які підвищують ризик переламу мікропротеза. Сюди відносяться командні види спорту, змагання з єдиноборств та інші активності.
5. Як проходить встановлення вінірів?
Під час первинного огляду лікар оглядає ротову порожнину, збирає анамнез і допомагає обрати тип і колір мікропротезів. І для композитних, і для керамічних вінірів необхідне незначне шліфування емалі, щоб вони надійно трималися на зубах, а під накладки не проникали бактерії.
Далі композитні вініри формуються на зубах вже під час першого ж візиту. Із керамічними все дещо складніше:
- створюється зліпок;
- між прийомами в лабораторії виготовляються самі вініри;
- на повторному прийомі відбувається примірка.
Вініри – доволі простий і надійний спосіб підвищити якість життя. Адже від усмішки залежать впевненість у собі, кар’єрні та особисті успіхи. Саме такої яскравої посмішки вам допоможуть досягти фахівці стоматологічної клініки Осадчого. Звертайтеся просто зараз!
Партнерський матеріал