Вінір: п’ять актуальних питань та відповідей

Якщо вдосконалити посмішку за допомогою професійної чистки чи встановлення брекетів – не зовсім ваш варіант, варто звернути увагу на тонесенькі накладки, або мікропротези – вініри. Все, що ви бажали про них дізнатися, вже в нашій статті.

Поміж масивних конструкцій серед протезів виділяється мінімалістичне диво – вінір. Це мікропротез на зуб, який вдосконалює його форму й розмір, а також колір емалі. Вініри все ширше використовуються не лише зірками, а й звичайними людьми, які бажають підвищити впевненість у собі та зробити усмішку по-справжньому яскравою. Що ще варто знати про вініри?

1. Що таке вініри, і якими вони бувають?

Вініри – тонесенькі накладки на зуби в зоні посмішки. Їх товщина – від 1,3 до 2 мм, а в ультранірів – всього 0,3-0,5 мм. Ці мікропротези приклеюються до зубної поверхні за допомогою спеціальної суміші.

Вініри бувають терапевтичними та ортопедичними:

  • Терапевтичні також називають прямими, адже їх створюють просто на зубній поверхні, як пломби.
  • Ортопедичні створюються в лабораторіях за кілька етапів, за зліпком. Їх також називають непрямими вінірами через те, що виготовлення та встановлення мікропротезів виконуються не за один прийом.

2. Чим відрізняються композитні вініри від керамічних?

Композитні вініри схожі на пломби, які потверджуються світлом. Часто таку процедуру називають навіть не мікропротезуванням, а реставрацією: настільки цей метод є простим і доступним.

Фотополімер наноситься пошарово, і в кожного шару може бути особливий тон. Накладаючись один на одного, ці шари створюють найбільш оптимальний відтінок на передніх зубах. Ціна таких вінірів теж досить доступна, однак підтримання естетики вимагає регулярних візитів до стоматолога та шліфовки (раз на 3-4 місяці).

Керамічні вініри хоч і потребують більшої кількості візитів для встановлення, однак мають безліч переваг:

  • значно перевершують композитні накладки за естетикою;
  • не забарвлюються харчовими барвниками та тютюновим димом;
  • виглядають та відчуваються точно як природна зубна емаль;
  • створюють гладеньку непористу поверхню, на якій не утворюється бактеріальний наліт;
  • є біоінертними та неалергенними;
  • добре витримують жувальні навантаження;
  • можуть служити до 10-20 років.

3. Які є показання до встановлення вінірів?

Вінірування показане, якщо пацієнт має:

  • жовтий наліт через постійне вживання чаю й кави чи паління;
  • потемнілу емаль через видалення зубних нервів чи в результаті неякісного лікування передніх зубів;
  • тріщини, сколи, стирання емалі;
  • флюорозні плями;
  • недостатньо естетичну форму зубів у зоні посмішки;
  • широкі міжзубні щілини;
  • незначну кривизну зубів.

Всі ці недосконалості здатні виправити саме керамічні вініри.

4. Які є протипоказання до встановлення вінірів?

Протипоказання умовно поділяються на дві групи – медичні та соціальні:

  • Медичні протипоказання унеможливлюють встановлення вінірів. До цієї групи відносяться бруксизм, сильне руйнування зубів, великі пломби, відсутність жувальних одиниць та аномальний прикус, який потребує виправлення, а не маскування.
  • Соціальні фактори – це звички та спосіб життя пацієнта, які підвищують ризик переламу мікропротеза. Сюди відносяться командні види спорту, змагання з єдиноборств та інші активності.

5. Як проходить встановлення вінірів?

Під час первинного огляду лікар оглядає ротову порожнину, збирає анамнез і допомагає обрати тип і колір мікропротезів. І для композитних, і для керамічних вінірів необхідне незначне шліфування емалі, щоб вони надійно трималися на зубах, а під накладки не проникали бактерії.

Далі композитні вініри формуються на зубах вже під час першого ж візиту. Із керамічними все дещо складніше:

  • створюється зліпок;
  • між прийомами в лабораторії виготовляються самі вініри;
  • на повторному прийомі відбувається примірка.

Вініри – доволі простий і надійний спосіб підвищити якість життя. Адже від усмішки залежать впевненість у собі, кар’єрні та особисті успіхи. Саме такої яскравої посмішки вам допоможуть досягти фахівці стоматологічної клініки Осадчого. Звертайтеся просто зараз!

Партнерський матеріал


23.12.2023 579
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1394
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2966
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1032
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3274 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

990

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

836

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

207
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2399
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151