Вілкул: Підготовка до проведення зимової Олімпіади-2022 в Україні сприятиме розвитку економіки і поверненню українців з-за кордону

 

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів у Львові перше засідання Оргкомітету з підготовки заявки до Міжнародного олімпійського комітету про здобуття права на проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор в Україні( 5 червня Олександра Вілкула Указом Президента України Віктора Януковича призначено головою цього організаційного комітету), повідомляє прес-служба Віце-прем'єр-міністра.


У засіданні олімпійського Оргкомітету взяв участь голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

 

Україна планує проведення Зимових Олімпійських Ігор-2022 у Карпатах. Голови облдержадмініст рацій Карпатських областей нададуть регіональні плани з будівництва та реконструкції спортивних і туристичних об'єктів, створення відповідної матеріально-технічної бази. «Всі ці питання мають бути включені до місцевих цільових програм, до планів розвитку населених пунктів, їх стратегічних програм розвитку», - сказав Олександр Вілкул.Віце-прем'єр поставив завдання до 2 липня визначити відповідальних осіб у центральних та місцевих органах влади, які задіяні у підготовці заявки.



«Що дає проведення зимової Олімпіади для країни? Це свято спорту світового рівня, потужний імпульс для розвитку спорту та впровадження здорового способу життя. Це важливий елемент підвищення міжнародного іміджу України. Це олімпійська спадщина у вигляді розбудованої спортивної інфраструктури та транспортної мережі. Це десятки тисяч нових робочих місць», - сказав Олександр Вілкул.

 

Він зазначив, що залучення інвестицій та нових технологій забезпечить, з одного боку, більш високу кваліфікацію цих робочих місць, а з іншого - зростання заробітної плати.

 

«Це сприятиме поверненню в нашу державу українців, які наразі працюють за кордоном. Крім того, той досвід та знання якими вони володіють може бути використаний в Україні, - сказав Олександр Вілкул. - Це, в свою чергу, поверне до України працьовитих та досвідчених робітників, дозволить впровадити нові технології та возз’єднати тисячі і тисячі українських сімей».



До того ж Зимова олімпіада – це важливий соціальний проект. «В усіх об’єктах інфраструктури, які пропонується збудувати до Зимової Олімпіади, будуть створені комфортні умови для вільного пересування людей з особливими потребами. Усі спортивні споруди будуть стандартизовані для проведення Паралімпійських ігор, які проходять традиційно після Олімпіади», - сказав Олександр Вілкул. Віце-прем'єр навів дані останнього соціологічного дослідження*, проведеного на початку червня Київським міжнародним інститутом соціології. Згідно з ними, майже 80% опитаних підтримують подання заявки на право проведення Зимової олімпіади. На думку 90% респондентів, проведення Олімпійських Ігор принесе Україні позитивні зрушення у всіх сферах, підвищить інтерес до зимових видів спорту, покращить імідж України в Європі і в світі та сприятиме реконструкції та будівництву спортивних споруд. 73% українців вважають, що в разі затвердження Олімпійським комітетом заявки України Олімпіада пройде успішно. П’ята частина (18%) українців зголосилась би надати особисту допомогу у підготовці і проведенні Зимової Олімпіади.



«Ми маємо цінувати довіру, яку виказують нам українці, та зробити все від нас залежне, щоб якісно та скоординовано провести процес підготовки Заявки, який поєднає олімпійські розробки з довгостроковою концепцією регіонального та національного розвитку», - зазначив Олександр Вілкул.



«Підготовка заявки на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року - складова державної стратегії розвитку Карпатського регіону та Львова. У листопаді буде подано до Міжнародного олімпійського комітету декларацію про намір України стати кандидатом на право проведення Зимової олімпіади. А в березні 2014 року буде направлена відповідна заявка. Мають бути вжити всі заходи з якісної підготовки заявки», - сказав Олександр Вілкул.


Віце-прем'єр зазначив, що згідно Указу Президента України до кінця липня мають бути розроблені пропозиції щодо змін до Державної цільової соціальної програми розвитку в Україні спортивної та туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках. Ці зміни повинні стосуватися будівництва і реконструкції спортивних, туристичних та інженерних об'єктів та розвитку транспортної мережі у Карпатському регіоні.



«Необхідно забезпечити чітку комунікацію між учасниками процесу. Визначення відповідальних персоніфікує відповідальність, посилить контроль за виконанням завдань та підвищить ефективність роботи», - сказав він.
Олександр Вілкул акцентував увагу на питанні роботи з інвесторами, зазначивши, що, як і у рамках підготовки до Євробаскету, при підготовці до Олімпіади необхідно впровадити механізм державно-приватного партнерства. Під особливою увагою влади знаходиться питання землевідведення.



Довідково
Соціологічне дослідження проводилося 5-10 червня методом телефонного інтерв'ю. Опитано 635 респондентів від 18 років, які проживають в усіх областях України і в Криму. Вибірка квотна. Теоретична похибка 4%. Зимові Олімпійські ігри - найбільш масштабні і престижні міжнародні змагання з зимових видів спорту. Проводяться з 1924 р. один раз на 4 роки під егідою Міжнародного олімпійського комітету. Після основних змагань відбуваються паралімпійські ігри для людей з особливими потребами. Зимова Олімпіада включає 17 чемпіонатів світу протягом 16 днів з 15 видів спорту, збирає близько 1 мільйона учасників, гостей і туристів, а також більше 3 мільярдів телеглядачів.

 

Читайте також:

В Івано-Франківській області впроваджується 12 проектів з енергоефективності


30.06.2013 557 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

542
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1931
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33321
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2214
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2952
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5002 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

326

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1094

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

700

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

917
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

194
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

501
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

580 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1056
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

899
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

991
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

765
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30138 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

787
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3764
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

423
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

459