Вілкул: Підготовка до проведення зимової Олімпіади-2022 в Україні сприятиме розвитку економіки і поверненню українців з-за кордону

 

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів у Львові перше засідання Оргкомітету з підготовки заявки до Міжнародного олімпійського комітету про здобуття права на проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор в Україні( 5 червня Олександра Вілкула Указом Президента України Віктора Януковича призначено головою цього організаційного комітету), повідомляє прес-служба Віце-прем'єр-міністра.


У засіданні олімпійського Оргкомітету взяв участь голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

 

Україна планує проведення Зимових Олімпійських Ігор-2022 у Карпатах. Голови облдержадмініст рацій Карпатських областей нададуть регіональні плани з будівництва та реконструкції спортивних і туристичних об'єктів, створення відповідної матеріально-технічної бази. «Всі ці питання мають бути включені до місцевих цільових програм, до планів розвитку населених пунктів, їх стратегічних програм розвитку», - сказав Олександр Вілкул.Віце-прем'єр поставив завдання до 2 липня визначити відповідальних осіб у центральних та місцевих органах влади, які задіяні у підготовці заявки.



«Що дає проведення зимової Олімпіади для країни? Це свято спорту світового рівня, потужний імпульс для розвитку спорту та впровадження здорового способу життя. Це важливий елемент підвищення міжнародного іміджу України. Це олімпійська спадщина у вигляді розбудованої спортивної інфраструктури та транспортної мережі. Це десятки тисяч нових робочих місць», - сказав Олександр Вілкул.

 

Він зазначив, що залучення інвестицій та нових технологій забезпечить, з одного боку, більш високу кваліфікацію цих робочих місць, а з іншого - зростання заробітної плати.

 

«Це сприятиме поверненню в нашу державу українців, які наразі працюють за кордоном. Крім того, той досвід та знання якими вони володіють може бути використаний в Україні, - сказав Олександр Вілкул. - Це, в свою чергу, поверне до України працьовитих та досвідчених робітників, дозволить впровадити нові технології та возз’єднати тисячі і тисячі українських сімей».



До того ж Зимова олімпіада – це важливий соціальний проект. «В усіх об’єктах інфраструктури, які пропонується збудувати до Зимової Олімпіади, будуть створені комфортні умови для вільного пересування людей з особливими потребами. Усі спортивні споруди будуть стандартизовані для проведення Паралімпійських ігор, які проходять традиційно після Олімпіади», - сказав Олександр Вілкул. Віце-прем'єр навів дані останнього соціологічного дослідження*, проведеного на початку червня Київським міжнародним інститутом соціології. Згідно з ними, майже 80% опитаних підтримують подання заявки на право проведення Зимової олімпіади. На думку 90% респондентів, проведення Олімпійських Ігор принесе Україні позитивні зрушення у всіх сферах, підвищить інтерес до зимових видів спорту, покращить імідж України в Європі і в світі та сприятиме реконструкції та будівництву спортивних споруд. 73% українців вважають, що в разі затвердження Олімпійським комітетом заявки України Олімпіада пройде успішно. П’ята частина (18%) українців зголосилась би надати особисту допомогу у підготовці і проведенні Зимової Олімпіади.



«Ми маємо цінувати довіру, яку виказують нам українці, та зробити все від нас залежне, щоб якісно та скоординовано провести процес підготовки Заявки, який поєднає олімпійські розробки з довгостроковою концепцією регіонального та національного розвитку», - зазначив Олександр Вілкул.



«Підготовка заявки на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року - складова державної стратегії розвитку Карпатського регіону та Львова. У листопаді буде подано до Міжнародного олімпійського комітету декларацію про намір України стати кандидатом на право проведення Зимової олімпіади. А в березні 2014 року буде направлена відповідна заявка. Мають бути вжити всі заходи з якісної підготовки заявки», - сказав Олександр Вілкул.


Віце-прем'єр зазначив, що згідно Указу Президента України до кінця липня мають бути розроблені пропозиції щодо змін до Державної цільової соціальної програми розвитку в Україні спортивної та туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках. Ці зміни повинні стосуватися будівництва і реконструкції спортивних, туристичних та інженерних об'єктів та розвитку транспортної мережі у Карпатському регіоні.



«Необхідно забезпечити чітку комунікацію між учасниками процесу. Визначення відповідальних персоніфікує відповідальність, посилить контроль за виконанням завдань та підвищить ефективність роботи», - сказав він.
Олександр Вілкул акцентував увагу на питанні роботи з інвесторами, зазначивши, що, як і у рамках підготовки до Євробаскету, при підготовці до Олімпіади необхідно впровадити механізм державно-приватного партнерства. Під особливою увагою влади знаходиться питання землевідведення.



Довідково
Соціологічне дослідження проводилося 5-10 червня методом телефонного інтерв'ю. Опитано 635 респондентів від 18 років, які проживають в усіх областях України і в Криму. Вибірка квотна. Теоретична похибка 4%. Зимові Олімпійські ігри - найбільш масштабні і престижні міжнародні змагання з зимових видів спорту. Проводяться з 1924 р. один раз на 4 роки під егідою Міжнародного олімпійського комітету. Після основних змагань відбуваються паралімпійські ігри для людей з особливими потребами. Зимова Олімпіада включає 17 чемпіонатів світу протягом 16 днів з 15 видів спорту, збирає близько 1 мільйона учасників, гостей і туристів, а також більше 3 мільярдів телеглядачів.

 

Читайте також:

В Івано-Франківській області впроваджується 12 проектів з енергоефективності


30.06.2013 501 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2556
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6587 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2470 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

297
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

157
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

63
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

57
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

79
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635