Вікторія Гоголь: Плани у нас максимальні

 

/data/blog/81689/50587c12957794b6defa750e26b8d001.jpg

 

Івано-Франківська тенісистка Вікторія Гоголь зі спортклубу "AliaS" не лише успішно грає на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, а й виступає за німецький тенісний клуб.

 

Вона розказала, як потрапила до Німеччини, який турнір став для неї переломним, а також чому вона не хоче полишати рідне місто.

 

- Ти нещодавно повернулась з Німеччини, де виступаєш за один з місцевих тенісних клубів. Розкажи, що це були за змагання.

- Тенісні клуби в Німеччині розділені на ліги, як і в інших видах спорту, тож протягом сезону є певна кількість регулярних матчів. Я виступаю за клуб з містечка Бакнанг, що від за кілька кілометрів від Штутгарта. Команда представлена в Оберлізі (ліга федеральної землі Баден-Вюртемберг). Минулого року ми виступали дивізіоном нижче, але вдало провели сезон і вибороли право підвищитись у класі. Цьогоріч я була там у червні та липні. Провела шість матчів і у всіх перемогла. Загалом наш клуб зараз непогано йде у підсумковій таблиці учасників турніру.

- Наскільки часто тобі треба бувати в Німеччині?

- Я виступаю як у звичайних регулярних змаганнях, так і на міжнародних  турнірах. Влітку зазвичай граю на серйозніших кубках із призовим фондом. Здебільшого матчі відбуваються у травні-червні. Є й зимові ігри у клубі, у яких я також беру участь. Цьогорічний сезон буде дуже виснажливим. Запланували із тренерами і, що важливо,  вдало провели навчально-тренувальні збори в Італії, у середньогір’ї.  Успішно продовжуємо підготовку до міжнародних турнірів ITF у Європі та всеукраїнських турнірів, зокрема чемпіонату України.

- В Івано-Франківську ти зараз тренуєшся у спортклубі "AliaS". А коли і де ти почала займатись тенісом і як потрапила до німецького клубу?

- Я почала відвідувати заняття з тенісу у чотири року. Перший тренер – Валерій Чунін, якого, на жаль, уже немає в живих. У 10 років мені випала нагода тренуватись у Німеччині. Починала тоді не в клубі, а зі зборів і кількох змагань. Мене помітили тенісні скаути, були оглядові тренування, я себе добре показала у спарингах.  Шлях до основного складу  "Бакнангу" був важким і тернистим. Якби не "AliaS", то міжнародного успіху не було б.

- До речі, твоя старша сестра Марія також тенісистка...

- Так, власне. Батьки у нас не активні спортсмени, але дуже люблять спорт. Тато в молодості був гідним суперником у настільному тенісі та футболі, добре знав внутрішній світ спорту. Мама усіляко підтримувала його бажання щодо нашого спортивного майбутнього.  Першою почала займатись Марія, і коли я ще була маленькою, то завжди брала тенісні м’ячики погратись. Пізніше так вийшло, що і я почала займатись цим видом спорту. Зараз Марія вже не виступає, вона – мій тренер в "AliaS".

- Хто ще з тренерів з тобою працює?

-  У мене два основні тренери: Марія займається вдосконаленням моєї техніки, а Олександр Фотуйма працює над фізичною і психологічною підготовкою.

- Як ти зараз оцінюєш рівень юніорського тенісу в Україні?

- Кілька років тому ситуація була складна, змагання проводились рідко, гравців було мало. До того ж, багато спортсменок мого віку виїжджають до США – на навчання. Там діють програми і є гранти, за якими тенісисти отримують стипендію і можуть грати за певний університет.  На даному етапі в Україні є група зовсім юних тенісисток, які створюють гідну конкуренцію на національному рівні. Це дуже важливо. Рівень чемпіонату, підготовки дівчат суттєво зріс, тож можемо розраховувати й на міжнародні успіхи. Взагалі, зараз у нас теніс активно розвивається, є багато змагань, чого не було в моєму дитинстві.

- Ти виступаєш у юніорах  останній рік і скоро вже перейдеш до дорослого тенісу. Готова до цього?

- Так, я відчуваю, що вже готова. Тренери підвели мене якраз до піку форми, тож в мене достатньо сил. У серпні я вперше бажаю спробувати свої сили у дорослому чемпіонаті України. Плани в нас максимальні. Взагалі я би хотіла якомога довше грати в теніс, і зараз всі мої думки про наступні змагання та результати у них.

- Окрім чемпіонату України які в тебе найближчі змагальні плани?

- У кінці липня їду в Німеччину, де зіграю на турнірі світового рівня у Хехінгені із призовим фондом 25 тис. доларів. Це буде, напевне, перший мій такий серйозний міжнародний старт. Захищатиму честь рідного міста й "AliaS".

- Який турнір або матч запам’ятався тобі найбільше?

- Переломним був сезон 2012-2013 років. Перехід до групи юніорів завжди психологічно складний, і особливо виснажливим виявилося літо 2012 року. В Німеччині було п’ять турнірів  підряд, а загальна тривалість змагань сягала 17  днів. Виступала у тому сезоні цілком успішно, а апогеєм стало третє місце на знаковому для мене кубку "Mercedes Cup". Приємно було стояти на п’єдесталі пошани змагань, які дали путівку в світовий теніс таким зіркам, як  Штеффі Граф, Моніка Селеш, Мартіна Хінгіс. Це найбільше європейське спортивне досягнення для мене. Після цього турніру я стала впевненішою в собі, відповідальнішою, полярно змінилися мотиви тренувань. Це для мене було сильним поштовхом. Важливо, що саме після цього турніру прийшли знакові успіхи в Україні. Це не лише мій успіх, це результат роботи тренерів, терпимості і підтримки батьків.

- Ти виступаєш і в Україні, і в Німеччині, а в якій країні бачиш себе в майбутньому?

- Я не хочу їхати з України. У мене є перспективи в Німеччині, я могла би там залишитись, але мене туди не тягне. Мені подобається наша команда, у нас чудова атмосфера у спортклубі, наше місто активно розвивається, і я хочу лишитись тут.

 

sport.if.ua


15.07.2015 2169 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1141
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

409
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14274 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1645
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

927
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6275

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

694

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1519

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1322

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1206
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

567
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

706
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1626
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

644
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

935
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5977
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13911
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

311
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

606
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

536
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

851 2