Вікторія Гоголь: Плани у нас максимальні

 

/data/blog/81689/50587c12957794b6defa750e26b8d001.jpg

 

Івано-Франківська тенісистка Вікторія Гоголь зі спортклубу "AliaS" не лише успішно грає на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, а й виступає за німецький тенісний клуб.

 

Вона розказала, як потрапила до Німеччини, який турнір став для неї переломним, а також чому вона не хоче полишати рідне місто.

 

- Ти нещодавно повернулась з Німеччини, де виступаєш за один з місцевих тенісних клубів. Розкажи, що це були за змагання.

- Тенісні клуби в Німеччині розділені на ліги, як і в інших видах спорту, тож протягом сезону є певна кількість регулярних матчів. Я виступаю за клуб з містечка Бакнанг, що від за кілька кілометрів від Штутгарта. Команда представлена в Оберлізі (ліга федеральної землі Баден-Вюртемберг). Минулого року ми виступали дивізіоном нижче, але вдало провели сезон і вибороли право підвищитись у класі. Цьогоріч я була там у червні та липні. Провела шість матчів і у всіх перемогла. Загалом наш клуб зараз непогано йде у підсумковій таблиці учасників турніру.

- Наскільки часто тобі треба бувати в Німеччині?

- Я виступаю як у звичайних регулярних змаганнях, так і на міжнародних  турнірах. Влітку зазвичай граю на серйозніших кубках із призовим фондом. Здебільшого матчі відбуваються у травні-червні. Є й зимові ігри у клубі, у яких я також беру участь. Цьогорічний сезон буде дуже виснажливим. Запланували із тренерами і, що важливо,  вдало провели навчально-тренувальні збори в Італії, у середньогір’ї.  Успішно продовжуємо підготовку до міжнародних турнірів ITF у Європі та всеукраїнських турнірів, зокрема чемпіонату України.

- В Івано-Франківську ти зараз тренуєшся у спортклубі "AliaS". А коли і де ти почала займатись тенісом і як потрапила до німецького клубу?

- Я почала відвідувати заняття з тенісу у чотири року. Перший тренер – Валерій Чунін, якого, на жаль, уже немає в живих. У 10 років мені випала нагода тренуватись у Німеччині. Починала тоді не в клубі, а зі зборів і кількох змагань. Мене помітили тенісні скаути, були оглядові тренування, я себе добре показала у спарингах.  Шлях до основного складу  "Бакнангу" був важким і тернистим. Якби не "AliaS", то міжнародного успіху не було б.

- До речі, твоя старша сестра Марія також тенісистка...

- Так, власне. Батьки у нас не активні спортсмени, але дуже люблять спорт. Тато в молодості був гідним суперником у настільному тенісі та футболі, добре знав внутрішній світ спорту. Мама усіляко підтримувала його бажання щодо нашого спортивного майбутнього.  Першою почала займатись Марія, і коли я ще була маленькою, то завжди брала тенісні м’ячики погратись. Пізніше так вийшло, що і я почала займатись цим видом спорту. Зараз Марія вже не виступає, вона – мій тренер в "AliaS".

- Хто ще з тренерів з тобою працює?

-  У мене два основні тренери: Марія займається вдосконаленням моєї техніки, а Олександр Фотуйма працює над фізичною і психологічною підготовкою.

- Як ти зараз оцінюєш рівень юніорського тенісу в Україні?

- Кілька років тому ситуація була складна, змагання проводились рідко, гравців було мало. До того ж, багато спортсменок мого віку виїжджають до США – на навчання. Там діють програми і є гранти, за якими тенісисти отримують стипендію і можуть грати за певний університет.  На даному етапі в Україні є група зовсім юних тенісисток, які створюють гідну конкуренцію на національному рівні. Це дуже важливо. Рівень чемпіонату, підготовки дівчат суттєво зріс, тож можемо розраховувати й на міжнародні успіхи. Взагалі, зараз у нас теніс активно розвивається, є багато змагань, чого не було в моєму дитинстві.

- Ти виступаєш у юніорах  останній рік і скоро вже перейдеш до дорослого тенісу. Готова до цього?

- Так, я відчуваю, що вже готова. Тренери підвели мене якраз до піку форми, тож в мене достатньо сил. У серпні я вперше бажаю спробувати свої сили у дорослому чемпіонаті України. Плани в нас максимальні. Взагалі я би хотіла якомога довше грати в теніс, і зараз всі мої думки про наступні змагання та результати у них.

- Окрім чемпіонату України які в тебе найближчі змагальні плани?

- У кінці липня їду в Німеччину, де зіграю на турнірі світового рівня у Хехінгені із призовим фондом 25 тис. доларів. Це буде, напевне, перший мій такий серйозний міжнародний старт. Захищатиму честь рідного міста й "AliaS".

- Який турнір або матч запам’ятався тобі найбільше?

- Переломним був сезон 2012-2013 років. Перехід до групи юніорів завжди психологічно складний, і особливо виснажливим виявилося літо 2012 року. В Німеччині було п’ять турнірів  підряд, а загальна тривалість змагань сягала 17  днів. Виступала у тому сезоні цілком успішно, а апогеєм стало третє місце на знаковому для мене кубку "Mercedes Cup". Приємно було стояти на п’єдесталі пошани змагань, які дали путівку в світовий теніс таким зіркам, як  Штеффі Граф, Моніка Селеш, Мартіна Хінгіс. Це найбільше європейське спортивне досягнення для мене. Після цього турніру я стала впевненішою в собі, відповідальнішою, полярно змінилися мотиви тренувань. Це для мене було сильним поштовхом. Важливо, що саме після цього турніру прийшли знакові успіхи в Україні. Це не лише мій успіх, це результат роботи тренерів, терпимості і підтримки батьків.

- Ти виступаєш і в Україні, і в Німеччині, а в якій країні бачиш себе в майбутньому?

- Я не хочу їхати з України. У мене є перспективи в Німеччині, я могла би там залишитись, але мене туди не тягне. Мені подобається наша команда, у нас чудова атмосфера у спортклубі, наше місто активно розвивається, і я хочу лишитись тут.

 

sport.if.ua


15.07.2015 2159 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

591
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2707
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1691 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3783
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5575
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1772

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

285

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

280

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

448

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

971
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

556
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

571
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

851
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2077
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

614
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

946
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5009
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1100
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

469 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

684
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

470
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

797