Викрадена в Сирії журналістка - громадянка України - вийшла на зв'язок

 

Викрадена в Сирії журналістка Анхар Кочнєва є громадянкою України. Про це повідомив прес-аташе посольства РФ у Дамаску Сергій Марков, пише РІА "Новости".

 

"Російське посольство з'ясувало, що вона є громадянкою України. Акредитації ЗМІ вона тут не мала", - сказав він.

 

Кочнєва вийшла на зв'язок

Раніше повідомлялося, що журналістка є громадянкою РФ.

"Тим не менше, російське посольство в тісній співпраці з місцевою владою і з українським посольством займається з'ясуванням обставин її зникнення", - сказав дипломат.

"Міністерство закордонних справ України та посольство України в Сирії володіють і перевіряють інформацію про викрадення громадянки України, яка перебувала в Сирії. За даними, які ми отримали від міграційної служби в Сирії, жінка 1972 року народження є громадянкою України. Вона перетнула сирійський кордон 22 вересня цього року через міжнародний аеропорт Дамаска на запрошення однієї з громадських організацій", - розповів прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров, пише Інтерфакс-Україна.

"За інформацією, яку ми отримали від знімальної групи одного з російських телеканалів, з яким громадянка України останнім часом працювала як перекладачка, протягом 12-13 жовтня вона виходила з ними на зв'язок. В телефонному режимі громадянка України підтвердила факт свого викрадення 9 жовтня... і насильного утримання бойовиками сирійського опозиційного воєнізованого угруповання Вільної сирійської армії", - додав Дикусаров.

Прес-секретар МЗС додав, що умови утримання викраденої жінки в даний час задовільні і зазначив, що ні сама українка, ні її родичі в посольство України в Сирії і МЗС України не зверталися.

"Також звертаємо увагу на те, що МЗС неодноразово застерігало громадян України від подорожей до Сирії через небезпечну ситуацію в цій країні", - підкреслив Дикусаров.

Минулої п'ятниці, 12 жовтня, подруга Кочнєвої Дар'я Мітіна повідомила, що Кочнєва була викрадена за 20 кілометрів від Хомса у міста Ель-Кусейр. Кочнєва не відповідала на дзвінки і не залишала повідомлень у соціальних мережах. 8 жовтня він залишила останній запис у Живому Журналі: "Пару днів не шукайте. Їду".

За наявною інформацією, Кочнєва приїхала до Сирії після того, як там почався конфлікт, що триває вже понад півтора року. Там вона працювала на порталі Утро.ру і займалася супроводом журналістів, що приїжджають до Сирії.

До цього Кочнєва працювала в Москві директором турфірми "Йорданський клуб". У різний час вона співпрацювала з російськими НТВ, РЕН-ТВ і Russia Today, але в момент викрадення не входила в знімальну групу жодного з цих каналів.

Кочнєва вийшла на зв'язок

Журналістка Анхар Кочнєва, що працювала на російські видання, 14 жовтня вийшла на зв'язок і дала знати рідним, що перебуває в полоні. Про це повідомляє газета "Известия" з посиланням на колишнього чоловіка жінки Дмитра Петрова.

Петров заявив виданню, що отримав повідомлення з номера мобільного телефону Кочнєвої, в якому було сказано: "Сподіваюся, скоро все буде добре. Не пиши".

Іншому своєму другові вона написала, що перебуває в полоні, і попросила його не дзвонити їй. На даний момент невідомо, хто її викрав, в яких умовах і де вона утримується, а також чому вона сподівається на швидке звільнення.

Раніше її друзі розповіли газеті, що Кочнєву найпевніше викрали повстанці.

"Представники сирійської опозиції, які сидять у Москві, разів десять або навіть більше залишали повідомлення з погрозами на моїх сторінках в соцмережах, а Анхар погрожували ще частіше", - заявила виданню подруга Кочнєвої Олена Громова.

Жінка додала, що журналістка часто виступала по місцевому телебаченню на захист уряду Башара Асада арабською мовою, якою чудово володіє.

У зв'язку з цим до пошуків жінки підключилося російське МЗС.

У Сирії з березня 2011 року триваєе громадянська війна між прихильниками президента Асада і супротивниками режиму - загонами озброєної опозиції, яка домагається його повалення. Конфлікт почався після того, як армія уряду силою придушила мітинги протесту. Протистояння ведеться зокрема силами артилерії та ударами з повітря. За оцінками правозахисників, жертвами конфлікту стали близько 30 тисяч людей.

У липні цього року повідомлялося, що українці масово тікають із Сирії, в якій йде громадянська війна. Часом їм доводиться навіть під дулами автоматів вибиратися з міст.

Україна так і не виступила з рішучим засудженням жодною зі сторін протистояння в Сирії. МЗС пояснює це тим, що в країні перебуває п'ять тисяч громадянок України, і цей крок може негативно позначитися на їхній долі.

Бої між повстанцями і урядовими військами тривають на сирійсько-турецькому кордоні, де близько 80 відсотків міст і сіл перейшли під контроль опозиції. Крім кордону з Туреччиною, бої ідуть навколо міста Хула в центральній провінції Хомс, в другому за значущістю місті країни Алеппо, а також у поселеннях навколо Дамаска і селах на півдні країни - в районах, що межують з Йорданією.


newsru.ua


15.10.2012 447 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1051
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

863
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1989
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3359
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2607
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2604

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

340

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

784

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

746

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1702
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

433
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

788
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

666
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

415
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

446
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27101
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

893
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19735
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

495
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

452
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

782
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1490 5