Викликання привида "Галицького Сепаратизму"

Привид «автономізації» ніколи остаточно не зникав з українських просторів. На початку 90-их його було видно політично неозброєним оком, пізніше для його матеріалізації різні сили закликали різних шаманів.

 

Більшість експертів вважає, що політичний розрив між Сходом і Заходом України за останні місяці поглибився, в першу чергу завдяки радикалізації протестних настроїв в Галичині (згадаймо хоча б сепаратистські заяви Юрія Андруховича). Вони переконані, що тенденція посилення цих сепаратистських тенденцій на Заході України триватиме,  і що вона вже у найближчому майбутньому може загрожувати стабільному розвиткові України.

 

Вони вважають, що в теперішньому оточенні президента В.Януковича існує впливова група політиків, які симпатизують ідеї «м’якої політичної ізоляції» Галичини шляхом створення з трьох «галицьких» областей більш або менш виразного автономного утворення, в якому існуватиме відносно самостійна політична еліта та специфічний «політичний клімат», відмінний від політичних настроїв решти України.

 

На думку експертів «Фіртки-Магус», теперішня київська влада була б зацікавлена у тому, щоби на чолі західноукраїнської політичної еліти стояли дві ворогуючі (та приблизно однакові за впливом і ресурсами) політичні групи, які умовно можна окреслити як «радикальна група» і «націонал-ліберальна група». Ці групи замкнулись би в межах Галичини у взаємному протистоянні, і були б неспроможні відправляти десанти на київські акції та майдани.

 

На думку деяких аналітиків, лідери «радикальної групи» вже визначилися в особі О.Тягнибока та його оточення (І.Фаріон, О.Сич та інші), а лідером західноукраїнських «націонал-лібералів» Київ не проти бачити когось з діячів «Нашої України» або «Фронту Змін», такого, який має на Заході України політичних союзників в органах місцевої влади і симпатизуючий йому електорат.

 

Якби А.Яценюк або Б.Тарасюк були «природними галичанами», вони могли би претендувати на таку роль, але, з огляду на кланово-етнічну природу української влади, таким лідером радше зміг би стати хтось із львівської «націонал-ліберальної команди». На заваді цьому проектові стоять як відсутність яскравих нескомпроментованих політиків з ліберального табору, так і їхня «генетична» розсвареність та межова взаємна недовіра.

 

З іншого боку, «віддавати» Західну Україну на повну волю радикальним націоналістам (навіть керованим) Київ навряд чи ризикне. Адже в політиці все швидко змінюється і набравший політичної ваги «дресирований монстр» завтра з радістю спробує загризти свого «творця і дресирувальника». Теперішні правителі України далеко не наївні люди і все це чудово розуміють.

 

Якби Ю.Тимошенко була б більш гнучким та далекоглядним політиком, вона могла б отримати від діючої влади своєрідний «карт-бланш» на владу (або напіввладу) у Галичині. Ситуація, коли «національно зафарбований» БЮТ в західних областях надовго б зайнявся перетягуванням політичного канату з ВО «Свободою», влаштувала би чиновницько-олігархічний Київ. Але Тимошенко, зрозуміло, не бачить себе ані на посаді голови Львівської ОДА (з перспективою стати «політмамою» трьох областей), ані в якості «карпатської валькірії», що звиває собі неприступне гніздечко у гірському краї. Відповідно, західноукраїнські перспективи БЮТу наразі виглядають непевними, якщо не сказати гірше.

 

Таким чином, Західна Україна для центральної української влади продовжує залишатись таким собі «скорпіоном під каменем», який лише чекає політичних присмерків, щоби вийти на полювання. І плани деяких політиків посадити цього «скорпіона» в «автономну банку» залишаються поки що тільки планами.

 

Привид залишається привидом.

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»


Коментарі (7)

коломиєць 2011.02.28, 17:33
Колись(за Маркса)привид бродив по Європі,за Лєніна прбрався В Расєю(ссср).А в 21ст.привид почав бродити Україною?І хто його визвав?
Сергій 2011.02.28, 18:25
І це тут називають аналітикою? Вода!
Кака 2011.02.28, 19:53
Декому і віскі - вода...
Ганс Кулем 2011.03.01, 00:16
Шкода, що ми Галичани не настільки відважні як Єгиптяни чи Лівійці. Навіть зачухані південні Суданці зуміли відєднатися від своїх "данєцкіх". Карма.
Кук 2011.03.01, 12:03
Нецікаво цього разу.
Valkiria 2011.03.03, 01:34
Валькірія-тимоха звива собі гніздечко в Карпатах! Я б на це подивилася! Яка вона в ср... "валькірія", чмо вона і жилівське бидло недорізане!
Пук 2011.03.03, 13:28
Штабні валькірії злітаються в коменти, щоби за три януканські гривні дзьобнути Юлю. Чи то якась дєвочка письменника-противсіха вирішила повправлятись у мовленні? Виходить як в корови.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

926
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1337
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3441
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5195
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1529
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1856

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

727

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1527

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1601
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

641
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2329 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2154
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

733
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4774
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

611
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8301
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

501
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

286
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

608
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

767 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

937