Викликання привида "Галицького Сепаратизму"

Привид «автономізації» ніколи остаточно не зникав з українських просторів. На початку 90-их його було видно політично неозброєним оком, пізніше для його матеріалізації різні сили закликали різних шаманів.

 

Більшість експертів вважає, що політичний розрив між Сходом і Заходом України за останні місяці поглибився, в першу чергу завдяки радикалізації протестних настроїв в Галичині (згадаймо хоча б сепаратистські заяви Юрія Андруховича). Вони переконані, що тенденція посилення цих сепаратистських тенденцій на Заході України триватиме,  і що вона вже у найближчому майбутньому може загрожувати стабільному розвиткові України.

 

Вони вважають, що в теперішньому оточенні президента В.Януковича існує впливова група політиків, які симпатизують ідеї «м’якої політичної ізоляції» Галичини шляхом створення з трьох «галицьких» областей більш або менш виразного автономного утворення, в якому існуватиме відносно самостійна політична еліта та специфічний «політичний клімат», відмінний від політичних настроїв решти України.

 

На думку експертів «Фіртки-Магус», теперішня київська влада була б зацікавлена у тому, щоби на чолі західноукраїнської політичної еліти стояли дві ворогуючі (та приблизно однакові за впливом і ресурсами) політичні групи, які умовно можна окреслити як «радикальна група» і «націонал-ліберальна група». Ці групи замкнулись би в межах Галичини у взаємному протистоянні, і були б неспроможні відправляти десанти на київські акції та майдани.

 

На думку деяких аналітиків, лідери «радикальної групи» вже визначилися в особі О.Тягнибока та його оточення (І.Фаріон, О.Сич та інші), а лідером західноукраїнських «націонал-лібералів» Київ не проти бачити когось з діячів «Нашої України» або «Фронту Змін», такого, який має на Заході України політичних союзників в органах місцевої влади і симпатизуючий йому електорат.

 

Якби А.Яценюк або Б.Тарасюк були «природними галичанами», вони могли би претендувати на таку роль, але, з огляду на кланово-етнічну природу української влади, таким лідером радше зміг би стати хтось із львівської «націонал-ліберальної команди». На заваді цьому проектові стоять як відсутність яскравих нескомпроментованих політиків з ліберального табору, так і їхня «генетична» розсвареність та межова взаємна недовіра.

 

З іншого боку, «віддавати» Західну Україну на повну волю радикальним націоналістам (навіть керованим) Київ навряд чи ризикне. Адже в політиці все швидко змінюється і набравший політичної ваги «дресирований монстр» завтра з радістю спробує загризти свого «творця і дресирувальника». Теперішні правителі України далеко не наївні люди і все це чудово розуміють.

 

Якби Ю.Тимошенко була б більш гнучким та далекоглядним політиком, вона могла б отримати від діючої влади своєрідний «карт-бланш» на владу (або напіввладу) у Галичині. Ситуація, коли «національно зафарбований» БЮТ в західних областях надовго б зайнявся перетягуванням політичного канату з ВО «Свободою», влаштувала би чиновницько-олігархічний Київ. Але Тимошенко, зрозуміло, не бачить себе ані на посаді голови Львівської ОДА (з перспективою стати «політмамою» трьох областей), ані в якості «карпатської валькірії», що звиває собі неприступне гніздечко у гірському краї. Відповідно, західноукраїнські перспективи БЮТу наразі виглядають непевними, якщо не сказати гірше.

 

Таким чином, Західна Україна для центральної української влади продовжує залишатись таким собі «скорпіоном під каменем», який лише чекає політичних присмерків, щоби вийти на полювання. І плани деяких політиків посадити цього «скорпіона» в «автономну банку» залишаються поки що тільки планами.

 

Привид залишається привидом.

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»


Коментарі (7)

коломиєць 2011.02.28, 17:33
Колись(за Маркса)привид бродив по Європі,за Лєніна прбрався В Расєю(ссср).А в 21ст.привид почав бродити Україною?І хто його визвав?
Сергій 2011.02.28, 18:25
І це тут називають аналітикою? Вода!
Кака 2011.02.28, 19:53
Декому і віскі - вода...
Ганс Кулем 2011.03.01, 00:16
Шкода, що ми Галичани не настільки відважні як Єгиптяни чи Лівійці. Навіть зачухані південні Суданці зуміли відєднатися від своїх "данєцкіх". Карма.
Кук 2011.03.01, 12:03
Нецікаво цього разу.
Valkiria 2011.03.03, 01:34
Валькірія-тимоха звива собі гніздечко в Карпатах! Я б на це подивилася! Яка вона в ср... "валькірія", чмо вона і жилівське бидло недорізане!
Пук 2011.03.03, 13:28
Штабні валькірії злітаються в коменти, щоби за три януканські гривні дзьобнути Юлю. Чи то якась дєвочка письменника-противсіха вирішила повправлятись у мовленні? Виходить як в корови.
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

319
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2552 8
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3671
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4078
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5178
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4642

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

361

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

985

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1483

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2205
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

10427
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

325
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

689
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

597
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

607
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5214
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20078
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13092
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

208
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1053
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2648