Викликання привида "Галицького Сепаратизму"

Привид «автономізації» ніколи остаточно не зникав з українських просторів. На початку 90-их його було видно політично неозброєним оком, пізніше для його матеріалізації різні сили закликали різних шаманів.

 

Більшість експертів вважає, що політичний розрив між Сходом і Заходом України за останні місяці поглибився, в першу чергу завдяки радикалізації протестних настроїв в Галичині (згадаймо хоча б сепаратистські заяви Юрія Андруховича). Вони переконані, що тенденція посилення цих сепаратистських тенденцій на Заході України триватиме,  і що вона вже у найближчому майбутньому може загрожувати стабільному розвиткові України.

 

Вони вважають, що в теперішньому оточенні президента В.Януковича існує впливова група політиків, які симпатизують ідеї «м’якої політичної ізоляції» Галичини шляхом створення з трьох «галицьких» областей більш або менш виразного автономного утворення, в якому існуватиме відносно самостійна політична еліта та специфічний «політичний клімат», відмінний від політичних настроїв решти України.

 

На думку експертів «Фіртки-Магус», теперішня київська влада була б зацікавлена у тому, щоби на чолі західноукраїнської політичної еліти стояли дві ворогуючі (та приблизно однакові за впливом і ресурсами) політичні групи, які умовно можна окреслити як «радикальна група» і «націонал-ліберальна група». Ці групи замкнулись би в межах Галичини у взаємному протистоянні, і були б неспроможні відправляти десанти на київські акції та майдани.

 

На думку деяких аналітиків, лідери «радикальної групи» вже визначилися в особі О.Тягнибока та його оточення (І.Фаріон, О.Сич та інші), а лідером західноукраїнських «націонал-лібералів» Київ не проти бачити когось з діячів «Нашої України» або «Фронту Змін», такого, який має на Заході України політичних союзників в органах місцевої влади і симпатизуючий йому електорат.

 

Якби А.Яценюк або Б.Тарасюк були «природними галичанами», вони могли би претендувати на таку роль, але, з огляду на кланово-етнічну природу української влади, таким лідером радше зміг би стати хтось із львівської «націонал-ліберальної команди». На заваді цьому проектові стоять як відсутність яскравих нескомпроментованих політиків з ліберального табору, так і їхня «генетична» розсвареність та межова взаємна недовіра.

 

З іншого боку, «віддавати» Західну Україну на повну волю радикальним націоналістам (навіть керованим) Київ навряд чи ризикне. Адже в політиці все швидко змінюється і набравший політичної ваги «дресирований монстр» завтра з радістю спробує загризти свого «творця і дресирувальника». Теперішні правителі України далеко не наївні люди і все це чудово розуміють.

 

Якби Ю.Тимошенко була б більш гнучким та далекоглядним політиком, вона могла б отримати від діючої влади своєрідний «карт-бланш» на владу (або напіввладу) у Галичині. Ситуація, коли «національно зафарбований» БЮТ в західних областях надовго б зайнявся перетягуванням політичного канату з ВО «Свободою», влаштувала би чиновницько-олігархічний Київ. Але Тимошенко, зрозуміло, не бачить себе ані на посаді голови Львівської ОДА (з перспективою стати «політмамою» трьох областей), ані в якості «карпатської валькірії», що звиває собі неприступне гніздечко у гірському краї. Відповідно, західноукраїнські перспективи БЮТу наразі виглядають непевними, якщо не сказати гірше.

 

Таким чином, Західна Україна для центральної української влади продовжує залишатись таким собі «скорпіоном під каменем», який лише чекає політичних присмерків, щоби вийти на полювання. І плани деяких політиків посадити цього «скорпіона» в «автономну банку» залишаються поки що тільки планами.

 

Привид залишається привидом.

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»


Коментарі (7)

коломиєць 2011.02.28, 17:33
Колись(за Маркса)привид бродив по Європі,за Лєніна прбрався В Расєю(ссср).А в 21ст.привид почав бродити Україною?І хто його визвав?
Сергій 2011.02.28, 18:25
І це тут називають аналітикою? Вода!
Кака 2011.02.28, 19:53
Декому і віскі - вода...
Ганс Кулем 2011.03.01, 00:16
Шкода, що ми Галичани не настільки відважні як Єгиптяни чи Лівійці. Навіть зачухані південні Суданці зуміли відєднатися від своїх "данєцкіх". Карма.
Кук 2011.03.01, 12:03
Нецікаво цього разу.
Valkiria 2011.03.03, 01:34
Валькірія-тимоха звива собі гніздечко в Карпатах! Я б на це подивилася! Яка вона в ср... "валькірія", чмо вона і жилівське бидло недорізане!
Пук 2011.03.03, 13:28
Штабні валькірії злітаються в коменти, щоби за три януканські гривні дзьобнути Юлю. Чи то якась дєвочка письменника-противсіха вирішила повправлятись у мовленні? Виходить як в корови.
02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1322
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

853
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6016
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1567
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5964
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1728

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

371

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1038

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1341

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1343
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

298
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

516
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

712
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

276
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

751
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1245
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

60
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

99
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

237
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

408
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

640