Викладачі франківських вишів йдуть у вимушені відпустки?


Перед святами у вузах Франківська – хвилювання. Викладачів відправляють у відпустки. Щоправда, таке рішення керівництво вишів не афішує і офіційними документами не підкріплює.

 

Однак по факультетах співбесіди з педагогами проводять, до написання заяв спонукають. Мотивують необхідністю економити, зокрема на комунальних послугах.

 

До того, що, можливо, доведеться в січні піти у відпустку за власний рахунок, ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда готував колектив ще під час своїх виборів на посаду. Тоді викладачі виявили розуміння ситуації, перейнялися необхідністю заощадити на оплаті за електрику та комунальні послуги і попередньо погодилися на вимушені канікули в час новорічно-різдвяних свят. Вважалося, що саме для цього викладачі і студенти «відпрацьовують» шестиденку – суботи у листопаді і грудні були з парами.

 

Як розповіли журналісту "ГК" викладачі Прикарпатського університету, навчальний план складений так, щоби до п’ятниці, 28 грудня, студенти склали всі іспити і пішли на канікули. Відтак все вказує на те, що відпустка для викладачів мала би тривати з 2-го до 27-го січня. На час виходу газети викладачам вузу повідомили про те, що на зборах по факультетах, які мають пройти в четвер і п’ятницю, 27-го та 28-го грудня, керівництво університету повідомить своє остаточне рішення про викладацькі відпустки.

 

У ці ж дні в Івано-Франківському національному медичному університеті також заговорили про вимушені канікули у січні. Викладачам на непрофільних кафедрах запропонували відпочити за власний рахунок упродовж перших двох тижнів нового року. Відповідні заяви треба було подати до 27 грудня. В цьому випадку вимушену відпустку також аргументували необхідністю економити енергоносії.

 

Як вдалося з’ясувати у ректораті Національного університету нафти й газу, новації з примусовим відпочинком – то не винахід Міністерства освіти. Наразі немає офіційних документів, які би щось таке запроваджували. Немає і усних вказівок міністра Табачника керівникам вузів відправляти викладачів у відпустки, стверджували спеціалісти ректорату. Тож Університет нафти і газу в січні працює в повному складі.

 

Стосовно Прикарпатського університету, тут ситуація залишається двозначною. «Третину відпустки в січні бере тільки технічний персонал, – повідомив проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Чобанюк. – І це – за бажанням, максимум на тиждень. Викладацький склад буде працювати без скорочення робочого графіка, відповідно до навчального плану». Виходить, що викладачі понаднормові години впродовж двох місяців відпрацювали «на боже»?

 

Трохи раніше про спробу відправити всіх викладачів у відпустки за власний рахунок на 11 днів січня повідомили педагоги Донецького національного технічного університету. Вони передали у місцеві газети листа, в якому описали ситуацію. «Не вистачає коштів на оплату комунальних послуг. Через це подальше існування навчального закладу перебуває під загрозою, – писало видання «ОстроВ». – Керівництво вирішило заощадити кошти за рахунок заробітної плати співробітників ДонНТУ й зобов'язало їх власноручно писати заяви про безкоштовну відпустку за власним бажанням з 08.01.2013 до 18.01.2013». Працівники ДонНТУ передали редакції роздруківку електронного листа, розісланого завідувачам кафедр в.о. декана одного з факультетів університету Володимиром Струніліним. У листі вказувалося, що в подібній ситуації опинилися й інші вузи країни – столичні і регіональні. Місяць тому 210 працівників ДонНТУ відмовилися писати заяви, тому керівництво вузу відступилося й пообіцяло, що не буде відправляти колектив у безкоштовні відпустки.

 


10.01.2013 1943 6
Коментарі (6)

Викладач 2013.01.10, 12:16
Стосовно Прикарпатського національного університету інформація НЕПРАВДИВА. "Відтак все вказує на те, що відпустка для викладачів мала би тривати з 2-го до 27-го січня.." А сьогодні 10 січня!!! То чи надана викладачам відпустка? Довідатися актуальну інформацію складно? Простіше переписати статтю місячної давності з ГК? Чи криза жанру і писати більше нічого? НЕПРОФЕСІЙНО!!!
Чисник 2013.01.10, 12:33
---Тож Університет нафти і газу в січні працює в повному складі. Брехня. В мене родич працює в цьому університеті, їх кафедру в приказному порядку заставили писати заяву на відпустку за власним бажанням.
svoboda 2013.01.10, 12:37
Правильно роблять менше хабарів візьмуть.
відпускник 2013.01.10, 12:40
А чому стаття без підпису? Читачі мають знати журналістів-професіоналів поіменно. А якби підписувалися повідомлення - тоді і відповідальності було б більше. А фото точно в тему? Так проводять "вимушенні відпустки"?
Очевидячки 2013.01.10, 17:54
Щодо ПНУ - неправда. Текст так складено, аби й ніби про щось писати, й ніби й набрехати. Ніхто нікого у вимушені відпустки не відправляв. Вмкладачі працюють дома. Так, так, саме працюють. Бо у наукових працівників є такий вид роботи - дослідницька, наукова. Сидять дома і готують наукові дослідження, розробляють методичну базу. Але ніякої відпустки нема. Є робочий час.
ВЛ 2013.01.10, 23:12
Покрашення - як і обідцяли. На цей раз - у сфері підготовки кадрів
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1016
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

831
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1941
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3320
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2586
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2578

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

297

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

765

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

723

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1666
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

405
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

764
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

649
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

391
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

418
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27074
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

872
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19711
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

471
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

428
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

763
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1433 4