Викладачка УКД - серед 30 правників, які змогли відвідати Верховний Суд Великої Британії

Днями 30 українських правників були запрошені з візитом до Верховного Суду Великої Британії.

Серед них – завідувачка кафедри права та публічного управління Університету Короля Данила Ірина Припхан.

В межах цієї унікальної для української правничої спільноти події, учасники мали нагоду бути присутніми на слуханні справи у Верховному Суді Великої Британії, а також особисто поспілкувалися із заступником Голови Верховного Суду Великої Британії Лордом Патріком Годжем. Розмова точилася навколо порівняльних аспектів судочинства в Україні та Великій Британії, а також становища українських адвокатів в умовах війни в Україні.

За словами Ірини Припхан, судовий процес у Великій Британії є більш чітким, структурованим та беземоційним, ніж в Україні, оскільки у ньому беруть участь виключно професійні адвокати.

До того ж, самі адвокати у цій країні поділяються на 2 категорії: соліситори, які займаються документальною підготовкою справи, та барістери, саме ті адвокати, які єдині наділені правом виступати в суді та представляти там інтереси своїх клієнтів. Кожна з цих категорій адвокатів проходить суворий відбір та спеціальне навчання.

«На моє переконання, цінним для українських адвокатів може бути досвід командної роботи британських юристів. Дуже часто над однією справою працює команда адвокатів, які націлені на один результат, та робота яких є злагодженою. При цьому, перемога усієї команди – це перемога кожного, й поразка буде спільним програшем, незалежно від того, яким був вклад кожного члена команди у справу. Саме колективні кейсові завдання зі спеціалізованих галузевих дисциплін варто більш інтенсивно впроваджувати в українських ЗВО. Навики командної роботи варто починати формувати ще з перших курсів, про що свідчить досвід кращих іноземних ЗВО.

Адвокат, який спеціалізується в податковому праві, ніколи не візьметься, до прикладу, за кримінальну справу, оскільки це загрожує йому великими репутаційними втратами. Тим більше, що інтереси клієнта завжди на першому місці.

На мою думку, саме вузьку спеціалізацію варто більш інтенсивно впроваджувати в навчанні студентів-юристів старших курсів. На сучасному етапі у більшості ЗВО України студенти-правники вивчають усі чи більшість галузей права, що, на етапі завершення навчання, не дає випускнику необхідних глибоких знань, вмінь чи навичок. І, зрозуміло, що, прийшовши на роботу, такому молодому юристу буде важко скласти конкуренцію іншому своєму колезі, який навчався у ЗВО, де, як мінімум, на останньому курсі бакалаврату та в магістратурі була запроваджена спеціалізація», – наголошує Ірина Припхан.

Партнерський матеріал


23.01.2023 912
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2216
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1459
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

819

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1595
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2413 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4862
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

679
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

348
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2