Викладач Прикарпатського університету побувала на міжнародному колоквіумі в Індонезії (фото)

 

 

У місті Джакарта (Індонезія) нещодавно відбувся XIII Міжнародний Колоквіум Міжнародної Академії екологічного права Міжнародного Союзу охорони природи ООН на тему: «Біорізноманіття лісових і морських ресурсів».

 

Захід відбувався на базі найстарішого вищого навчального закладу Джакарти – Universitas Katolic Indonesia Atma Jaya. У роботі Колоквіуму взяло участь близько 160 науковців із 40 країн світу. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на заході представляла доцент кафедри трудового, екологічного та аграрного права Юридичного інституту Світлана Романко. Відвідання Колоквіуму науковцем Юридичного інституту відбувалось на грантовій основі і було профінансовано Міжнародним Союзом охорони природи ООН, інформує прес-служба ПНУ.

 

Традиційно роботі Колоквіуму передувало проведення двох круглих столів на тему: «Forest Value Claims in the Global Economy:  Social Justice and Sustainability Considerations» та «Teaching experiences» і «TCBC Strategic Plan and other collective actions». На них вчені обговорювали найважливіші аспекти лісового менеджменту в умовах глобальної економіки та поєднання економічних і соціальних факторів у процесі спеціального лісокористування, а також найкращі практики викладання еколого-правових дисциплін у світі, методи опитування та контролю знань студентів і інші важливі питання. Перед учасниками заходу зі своєю доповіддю на тему: «The Biodiversity Polisy and Forest Law of Ukraine : The Road to Where?» виступила і науковець нашого університету Світлана Романко. 

 

Протягом Колоквіуму також відбувались майстер-класи та лекції відомих представників науки міжнародного екологічного права – проф.B.Boor (Австралія), судді Верховного суду Філіпін Hilario Davide  та адвоката в екологічних спорах Tony Oposa (Бразилія), які наголосили на питаннях застосування законодавства у процесі захисту екологічних прав громадян.

 

Також протягом Колоквіуму відбулись презентації двох нових видань Академії –  International Environmental Law and the Global South (Cambridge UP, 2015) та Regional Environmental Law (Edward Elgar, 2015). Було організовано поїздку у Ботанічний сад м. Богор (площа – 87 га, 13,983 різних видів рослин та тварин, заснований у 1817 році ) та поїздку на острів Прамука у Яванському морі, де збереглись поселення черепах та коралів.

 

У результаті Колоквіуму було продовжено участь Світлани Романко у роботі Комітету Академії з питань членства, досягнуто ряд домовленостей щодо співпраці із видання наукових публікацій, монографій, підготовки спільних грантових проектів, стажування у закордонних вузах.

 

Загалом у процесі роботи Колоквіуму було проведено 150 пленарних та секційних занять, на яких висвітлено важливі глобальні та національні проблеми забезпечення дотримання принципу сталого розвитку у користуванні лісами, вдосконалення системи та структури лісового менеджменту, лісової сертифікації та стимулювання ефективного раціонального лісокористування, охорони окремих видів рослин та тварин, створенню екологічної мережі, стану дотримання та виконання норм найважливіших міжнародно-правових документів щодо збереження біорізноманіття – Боннської, Бернської, Вашингтонської Конвенцій та багатьох інших.

 

 


23.09.2015 398 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

282
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1589 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1830 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2655
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2384 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7621

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

396

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1101

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1172

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1958
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

337
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

715
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

956
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43462
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

988
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2008
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35208 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

334
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

544
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

688
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1012