Вихід "Прикарпаття" у першу лігу: історія виступів наших команд

Команда Володимира Ковалюка достроково виконала поставлене перед нею завдання - підвищилася в класі. "Прикарпаття" має чим зацікавити вболівальників. Сплав молодості та досвіду. А основне - всі футболісти із Івано-Франківщини. Погодьтесь, приємніше підтримувати команду, коли в ній грають твій родич, сусід чи земляк, ніж група незрозумілих футболістів, які змінюють клуби, частіше за шкарпетки.

Про перспективи "Прикарпаття" ми ще багато говоритимемо у майбутньому. А зараз давайте поглянемо як часто прикарпатським командам вдавалося стати призерами третього по силі українського дивізіону.

За роки української Незалежності дуже часто змінювалась формула проведення змагань у другій лізі. Кількість учасників, поділ на групи теж були різними. Пам'ятаються роки, коли вдавалося створювати по 3 групи із повноцінними змаганнями по 17-18 команд. Залишилися в історії і роки своєрідної "руїни" - назбиралося трохи більше 20 команд і довелося вигадувати всякі кубки ліги, щоб збільшити кількість офіційних матчів команд.

Командам із Прикарпаття лише одного разу вдавалося виграти західну групу третього по силі дивізіону українського футболу. Було це у сезоні 2002-03 років. Калуський "Лукор" виграв змагання в групі "А" другої ліги, але не підвищився в класі. По суті, калушани тоді врятували від вилітання із першої ліги франківське "Прикарпаття".

Наступного сезону у першій лізі з'явився "Спартак" (Івано-Франківськ), фінансований тоді ЗАТ "Лукор". Калушанам залишили другу лігу та команду "Прикарпаття"/"Спартак-2", яка в сезоні 2004/05 років взагалі припинила своє існування.


Срібними призерами ліги колективам із Прикарпаття вдавалося ставати 4 рази. По двічі це робили бурштинський "Енергетик" та франківський "Факел". До речі, франківська команда ІФНТУНГ, яка домашні матчі проводили на стадіоні університету, підвищившись в класі, в черговий раз намагалася врятувати професійний футбол, перейменувалася у ФСК "Прикарпаття". Як ми всі пам'ятаємо, в підсумку з того всього нічого доброго теж не вийшло.

Тричі наші футболісти ставали бронзовими призерами. Двічі такого результату вдавалося досягнути у середині 90-х командам із  Тисмениці, яка спочатку носила назву "Хутровик", а згодом ФК "Тисмениця". Нажаль, проіснувавши ще сезон після свого найбільшого успіху, "хутровики" припинили виступи на всеукраїнському професійному рівні.  Ще одного разу бронзу другої ліги (сезон 1999-2000 років) здобував бурштинський "Енергетик". Основні перемоги тієї команди "енергетиків" були ще попереду.

Підсумовуючи вже вище сказане, робимо такий висновок. Вихід "Прикарпаття" у першу українську лігу - велике досягнення, враховуючи і те, що колектив Володимира Ковалюка лише другий сезон грає на професійному рівні. Наші команди, як бачимо, не є частими призерами третього по силі дивізіону. Основне, щоб фінансове становище клубу дозволило "зелено-жовтим" виконувати свою основну мету - виступати трампліном для місцевих футболістів у великий футбол та бути предметом гордості для прикарпатців. 

А зараз вітаємо всіх прикарпатців із виходом команди у другий по силі дивізіон українського футболу.

За матеріалами: sport.if.ua


23.04.2018 2709
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2417
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19517
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1219 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2267
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

135

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

696

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1309
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

746
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

483
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

778
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2055 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738