Військовий комісар Прикарпаття: Добровільно їхати в зону АТО вже ніхто не хоче

 

/data/blog/59779/d9d99930356e011fb79838f384b82f16.jpg

 

Військовий комісар Івано-Франківської області Ігор Павлюк розповів в інтерв'ю Голосу Столиці, як проходила третя хвиля мобілізації в області.

 

Точної кількості призваних до армії резервістів комісар не назвав – інформація ця секретна. Водночас він поскаржився, що в порівнянні з першими двома хвилями, бажаючих добровільно йти в армію практично не залишилося. Незважаючи на те, що Прикарпаття вважається найбільш патріотичною областю України, молоді люди не хочуть воювати і вмирати за Донбас.

 

Ігор Павлович, нещодавно закінчилася третя хвиля часткової мобілізації. Як вона пройшла в Івано-Франківській області? Чи виконав військовий комісаріат заявлені плани із заклику резервістів?

- Ми виконали поставлені перед нами завдання щодо мобілізації, але не в повному обсязі. Завдання з мобілізації резервістів в області виконані на 80%. Існують об'єктивні причини невиконання, які я просто не маю права озвучувати. По автомобільній техніці національної економіки завдання виконані повністю.

З якими труднощами ви стикалися під час мобілізації?

- По-перше, дуже багато військовозобов'язаних у нас не проживають за місцем реєстрації. Крім того, ще одна об'єктивна причина невиконання плану – дуже велика міграція в області. Зараз саме такий період, коли люди виїжджають на заробітки. І третя проблема – стан здоров'я призовників. Це три глобальні проблеми, які, будемо говорити, не давали нам можливості в повному обсязі виконати поставлені завдання. Але є ще обставини, які я не хочу озвучувати.

У вас в області проходили масові протести: жінки перекривали дороги, вимагаючи скасувати мобілізацію для своїх синів, чоловіків і братів. Ви саме про це не хочете говорити?

- Це не в моїй компетенції – давати оцінку цим акціям. Є компетентні органи, в чиї обов'язки входить дати відповідну оцінку і визначити, хто був підбурювачем населення, хто блокував роботу районних військових комісаріатів, зокрема, указу президента України про виконання заходів по третій хвилі мобілізації. Саме компетентні органи мають розібратися і з'ясувати, чому це відбувалося саме в нашій області.

Але ці акції вплинули на хід мобілізації?

- Звісно.

А в якому обсязі були виконані плани по перших двох хвилях мобілізації?

- Ми виконали плани в повному обсязі. Але, бачте, тоді були зовсім інші завдання. Усі три хвилі мобілізації в своїх завданнях відрізнялися одна від одної.

Якщо казати про добровольців, як змінилася їхня кількість у третій хвилі?

- Зменшилася. І дуже суттєво зменшилася. На превеликий жаль, у порівнянні з першою хвилею мобілізації обсяг добровольців скоротився настільки, що мені навіть у процентному співвідношенні страшно цифру назвати.

Але вони є зараз?

- Дуже мало, добровольців на сьогоднішній момент одиниці. Але тут ще уточнення. Добровольці, які залишаються і кажуть, що «ми готові йти в армію, переступити поріг хати і далі не виходити – ми готові, а якщо за межі області – то ми не готові». От такий підконтекст добровольців. Розумієте, про що мова: «я готовий, але сидячи у себе на печі».

Тобто на Донбас бажання їхати у них немає?

- Абсолютно вірно.


24.09.2014 526 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

832
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

645
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1713
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3067
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2477
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2457

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

91

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

645

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

620

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1482
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

231
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

584
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

447
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

236
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

312
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26947
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

769
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19604
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

333
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

331
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

658
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1115 1