
Військовий комісар Івано-Франківської області Ігор Павлюк розповів в інтерв'ю Голосу Столиці, як проходила третя хвиля мобілізації в області.
Точної кількості призваних до армії резервістів комісар не назвав – інформація ця секретна. Водночас він поскаржився, що в порівнянні з першими двома хвилями, бажаючих добровільно йти в армію практично не залишилося. Незважаючи на те, що Прикарпаття вважається найбільш патріотичною областю України, молоді люди не хочуть воювати і вмирати за Донбас.
Ігор Павлович, нещодавно закінчилася третя хвиля часткової мобілізації. Як вона пройшла в Івано-Франківській області? Чи виконав військовий комісаріат заявлені плани із заклику резервістів?
- Ми виконали поставлені перед нами завдання щодо мобілізації, але не в повному обсязі. Завдання з мобілізації резервістів в області виконані на 80%. Існують об'єктивні причини невиконання, які я просто не маю права озвучувати. По автомобільній техніці національної економіки завдання виконані повністю.
З якими труднощами ви стикалися під час мобілізації?
- По-перше, дуже багато військовозобов'язаних у нас не проживають за місцем реєстрації. Крім того, ще одна об'єктивна причина невиконання плану – дуже велика міграція в області. Зараз саме такий період, коли люди виїжджають на заробітки. І третя проблема – стан здоров'я призовників. Це три глобальні проблеми, які, будемо говорити, не давали нам можливості в повному обсязі виконати поставлені завдання. Але є ще обставини, які я не хочу озвучувати.
У вас в області проходили масові протести: жінки перекривали дороги, вимагаючи скасувати мобілізацію для своїх синів, чоловіків і братів. Ви саме про це не хочете говорити?
- Це не в моїй компетенції – давати оцінку цим акціям. Є компетентні органи, в чиї обов'язки входить дати відповідну оцінку і визначити, хто був підбурювачем населення, хто блокував роботу районних військових комісаріатів, зокрема, указу президента України про виконання заходів по третій хвилі мобілізації. Саме компетентні органи мають розібратися і з'ясувати, чому це відбувалося саме в нашій області.
Але ці акції вплинули на хід мобілізації?
- Звісно.
А в якому обсязі були виконані плани по перших двох хвилях мобілізації?
- Ми виконали плани в повному обсязі. Але, бачте, тоді були зовсім інші завдання. Усі три хвилі мобілізації в своїх завданнях відрізнялися одна від одної.
Якщо казати про добровольців, як змінилася їхня кількість у третій хвилі?
- Зменшилася. І дуже суттєво зменшилася. На превеликий жаль, у порівнянні з першою хвилею мобілізації обсяг добровольців скоротився настільки, що мені навіть у процентному співвідношенні страшно цифру назвати.
Але вони є зараз?
- Дуже мало, добровольців на сьогоднішній момент одиниці. Але тут ще уточнення. Добровольці, які залишаються і кажуть, що «ми готові йти в армію, переступити поріг хати і далі не виходити – ми готові, а якщо за межі області – то ми не готові». От такий підконтекст добровольців. Розумієте, про що мова: «я готовий, але сидячи у себе на печі».
Тобто на Донбас бажання їхати у них немає?
- Абсолютно вірно.