Війна з Росією чи АТО?

Чергові мінські угоди від 12.02.2015 року. Які вихідні позиції України?

 

На території України у розпалі російсько-українська війна. Нас безперервно атакують. Ми захищаємося і як вуж на сковорідці вивертаємося. Ми боїмося відкритої війни з Росією. Влада постійно апелює до американців і європейців, просить нас захистити, дозволити сховатися за їх спиною. Ми постійно виправдовуємося, ніби військові дії йдуть не на території України, а в Ростовській області Росії.

 

Україна де-факто  втратила Крим. Про нього в мінських угодах вже не згадують, він став частиною, суб’єктом Російської Федерації.

 

Тепер Україна не контролює частину території Луганської і Донецької областей.

 

Що передбачають нові мінські угоди?

 

Наші європейські гаранти безпеки, на яких ми так надіємося, не збираються займати на переговорах сторону України. Європа хоче спокою і миру будь-якою ціною.

 

Ми підписали нові мінські угоди. У них усі зобов'язання узяла на себе Україна. Росія не взяла на себе ніяких зобов'язань. Причому ці українські зобов'язання тепер ще гарантовані Німеччиною і Францією.

 

Є два ключові питання, які мала на переговорах проштовхувати Україна, якщо припускати, що Меркель і Олланд на нашому боці… і переговори ведуться у форматі, три проти одного…

 

Перше. Визнати той факт, що на території України ведеться російсько-українська війна.

 

Отже, російська агресія проти України не визнана. Росія офіційно не є воюючою стороною. Знаходження російських військ на території України не зафіксоване і не засуджене. Відповідно вимога виведення російських військ з території України в мінських документах відсутня.

 

Без визнання РФ агресором, і відповідальною за події на Донбасі, всі спроби «мирного врегулювання конфлікту» не мають сенсу.

 

Друге. Зобов’язати Росію дати можливість Україні взяти під свій контроль російсько-український кордон.

 

Решту Україна здатна вирішити сама. Нажаль цей пункт у мінських угодах на дальньому плані, десь в тумані.

 

Без негайної передачі контролю за українсько-російським кордоном українській стороні всі інші домовленості  - фікція.

 

Президент каже, що нам треба припинити війну. З ким воює Україна, з якою державою? - Ні з ким ми не воюємо. У нас юридично антитерористична операція, локальний внутрішній військовий конфлікт на території двох областей.

 

З Росії ми чуємо інтерпретацію подій в тому ж дусі. Вони говорять про «військовий конфлікт української київської влади з ополченцями», про «відведення військ від лінії зіткнення».

 

Позиція вищого керівництва України дивує. Ми вперто не бажаючи публічно, на законодавчому рівні називати речі своїми іменами, підігруємо Росії. Хоча, говорячи правду, ми б заганяли Росію в кут.

 

Якщо Росія маскується і не хоче визнавати себе воюючою стороною, то треба створити для «ДНР» і «ЛНР» такі нестерпні умови, щоб Росія змушена була скинути маску і відкрито вступити у війну. А Росія якраз дуже хоче бути збоку, нібито ні при чому… Але ми боїмося відкритої, оголошеної війни з Росією… Створюється замкнуте коло. І дане замкнуте коло не на користь України.

 

Головна установка нашої влади - не дратувати Росію.

 

Не подавати заявку на вступ у НАТО. Не вводити військовий стан. Не вести військових наступальних операцій. Не оголошувати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. Не застосовувати проти Росії економічні санкції. Не блокувати окуповані території Криму і Донбасу. Не показувати відеосюжети за участі російських військовополонених, яких у нас нібито вже сотні (а їх, ну хоча б частину, треба було б зібрати у якомусь великому залі і показати журналістам). Українська розвідка за допомогою місцевого населення навіть не може на професійну відеокамеру знімати постійні переміщення російських військ через українсько-російський кордон, далі їх рух на окупованій території, далі розміщення російської військової техніки в житлових кварталах і т.д. і передавати це на телебачення (натомість у нас на телебаченні йдуть сюжети з відеореєстраторів та мобільних телефонів).

 

Українська влада допомагає Росії рахуватися нейтральною стороною, виступати у статусі миротворця.

 

У нас війна офіційно називається антитерористичною операцією, окуповані території – зоною АТО, збройні сили  Росії -  терористами і сепаратистами, лінія фронту - лінією протистояння.

 

Президент каже, що в мінських угодах є пункт про виведення іноземних військових формувань з зони АТО? Це про чиї іноземні війська йдеться, якої країни? - Офіційно ніяких іноземних військ в Україні немає, а є «народні дружини і ополчення «ДНР» і «ЛНР». Звісно їх ніхто нікуди виводити не збирається.

 

Якщо проти нас немає іноземної військової агресії, ми не ведемо ніякої війни з іншою країною, то хто, за чиї кошти буде відновлювати зруйновану інфраструктуру Донбасу, якщо нам Донбас колись повернуть?

 

Вважаю:

 

Ще з моменту вторгнення Росії в Крим Україна повинна була розірвати з Росією дипломатичні стосунки, перекрити кордони і ввести візовий режим, і т.д.

 

Після утворення «ДНР» і «ЛНР» їх відразу мали офіційно визнати терористичними організаціями. І відповідно оголосити як мінімум в Донецькій і Луганській областях воєнний стан.

 

Після вторгнення кадрових частин армії Росії у серпні 2014 року на Донбас ми мали оголосити Росію агресором. Війну називати не «конфліктом між збройними силами України і бойовиками», не «спецоперацією в зоні АТО», а українсько-російською війною. Відповідно території «ДНР» і «ЛНР» ми мали визнати окупованими Росією територіями та відмовитися від яких-небудь державних зобов'язань перед організаціями і установами на окупованих територіях. Ми ж надаємо бандитам безкоштовно енергоносії та беремо зобов’язання стосовно населення і територій, які не контролюємо.

 

Ми маємо не гратися з «ДНР» і «ЛНР» у піддавки оголошуючи чисельні односторонні перемир’я і припинення вогню, а діяти. «Смішно» коли регулярна українська армія ледве витримує натиск «банди терористів». Дуже сумно, коли терористи налічують не двадцять-тридцять осіб, а тридцять-сорок тисяч військовослужбовців і повністю контролюють два обласних центри України. Що це за такі терористи, якщо спецназ, всі наявні війська України воюють з ними не два-три дні, а майже цілий рік.

 

Треба було офіційно звернутися до держав гарантів по військову допомогу для захисту від агресора. Ми маємо вимагати військової допомоги у війні з Росією. Ми маємо вимагати економічної блокади Росії, виключення Росії з ООН.

 

Ми повинні проявляти ініціативу, а не бути хлопчиком для биття, якому дали по морді і вибили зуби (забрали Крим), а тепер в позі лежачого, постійно копають ногами. Нас дубасять кожного дня російські кадрові військові частини, гинуть українські солдати, а вище керівництво України немов той школяр, якого старшокласники кожного дня б’ють в туалеті, каже батькам і вчителям, що все добре і він з старшокласниками просто дурачиться, а синяки, то від частого падіння зі сходів… Школяр боїться, терпить, замовчує факти і бреше…

 

Стефанко С.Л.


14.02.2015 Сергій Стефанко 1784 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494