Війна з Росією чи АТО?

Чергові мінські угоди від 12.02.2015 року. Які вихідні позиції України?

 

На території України у розпалі російсько-українська війна. Нас безперервно атакують. Ми захищаємося і як вуж на сковорідці вивертаємося. Ми боїмося відкритої війни з Росією. Влада постійно апелює до американців і європейців, просить нас захистити, дозволити сховатися за їх спиною. Ми постійно виправдовуємося, ніби військові дії йдуть не на території України, а в Ростовській області Росії.

 

Україна де-факто  втратила Крим. Про нього в мінських угодах вже не згадують, він став частиною, суб’єктом Російської Федерації.

 

Тепер Україна не контролює частину території Луганської і Донецької областей.

 

Що передбачають нові мінські угоди?

 

Наші європейські гаранти безпеки, на яких ми так надіємося, не збираються займати на переговорах сторону України. Європа хоче спокою і миру будь-якою ціною.

 

Ми підписали нові мінські угоди. У них усі зобов'язання узяла на себе Україна. Росія не взяла на себе ніяких зобов'язань. Причому ці українські зобов'язання тепер ще гарантовані Німеччиною і Францією.

 

Є два ключові питання, які мала на переговорах проштовхувати Україна, якщо припускати, що Меркель і Олланд на нашому боці… і переговори ведуться у форматі, три проти одного…

 

Перше. Визнати той факт, що на території України ведеться російсько-українська війна.

 

Отже, російська агресія проти України не визнана. Росія офіційно не є воюючою стороною. Знаходження російських військ на території України не зафіксоване і не засуджене. Відповідно вимога виведення російських військ з території України в мінських документах відсутня.

 

Без визнання РФ агресором, і відповідальною за події на Донбасі, всі спроби «мирного врегулювання конфлікту» не мають сенсу.

 

Друге. Зобов’язати Росію дати можливість Україні взяти під свій контроль російсько-український кордон.

 

Решту Україна здатна вирішити сама. Нажаль цей пункт у мінських угодах на дальньому плані, десь в тумані.

 

Без негайної передачі контролю за українсько-російським кордоном українській стороні всі інші домовленості  - фікція.

 

Президент каже, що нам треба припинити війну. З ким воює Україна, з якою державою? - Ні з ким ми не воюємо. У нас юридично антитерористична операція, локальний внутрішній військовий конфлікт на території двох областей.

 

З Росії ми чуємо інтерпретацію подій в тому ж дусі. Вони говорять про «військовий конфлікт української київської влади з ополченцями», про «відведення військ від лінії зіткнення».

 

Позиція вищого керівництва України дивує. Ми вперто не бажаючи публічно, на законодавчому рівні називати речі своїми іменами, підігруємо Росії. Хоча, говорячи правду, ми б заганяли Росію в кут.

 

Якщо Росія маскується і не хоче визнавати себе воюючою стороною, то треба створити для «ДНР» і «ЛНР» такі нестерпні умови, щоб Росія змушена була скинути маску і відкрито вступити у війну. А Росія якраз дуже хоче бути збоку, нібито ні при чому… Але ми боїмося відкритої, оголошеної війни з Росією… Створюється замкнуте коло. І дане замкнуте коло не на користь України.

 

Головна установка нашої влади - не дратувати Росію.

 

Не подавати заявку на вступ у НАТО. Не вводити військовий стан. Не вести військових наступальних операцій. Не оголошувати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. Не застосовувати проти Росії економічні санкції. Не блокувати окуповані території Криму і Донбасу. Не показувати відеосюжети за участі російських військовополонених, яких у нас нібито вже сотні (а їх, ну хоча б частину, треба було б зібрати у якомусь великому залі і показати журналістам). Українська розвідка за допомогою місцевого населення навіть не може на професійну відеокамеру знімати постійні переміщення російських військ через українсько-російський кордон, далі їх рух на окупованій території, далі розміщення російської військової техніки в житлових кварталах і т.д. і передавати це на телебачення (натомість у нас на телебаченні йдуть сюжети з відеореєстраторів та мобільних телефонів).

 

Українська влада допомагає Росії рахуватися нейтральною стороною, виступати у статусі миротворця.

 

У нас війна офіційно називається антитерористичною операцією, окуповані території – зоною АТО, збройні сили  Росії -  терористами і сепаратистами, лінія фронту - лінією протистояння.

 

Президент каже, що в мінських угодах є пункт про виведення іноземних військових формувань з зони АТО? Це про чиї іноземні війська йдеться, якої країни? - Офіційно ніяких іноземних військ в Україні немає, а є «народні дружини і ополчення «ДНР» і «ЛНР». Звісно їх ніхто нікуди виводити не збирається.

 

Якщо проти нас немає іноземної військової агресії, ми не ведемо ніякої війни з іншою країною, то хто, за чиї кошти буде відновлювати зруйновану інфраструктуру Донбасу, якщо нам Донбас колись повернуть?

 

Вважаю:

 

Ще з моменту вторгнення Росії в Крим Україна повинна була розірвати з Росією дипломатичні стосунки, перекрити кордони і ввести візовий режим, і т.д.

 

Після утворення «ДНР» і «ЛНР» їх відразу мали офіційно визнати терористичними організаціями. І відповідно оголосити як мінімум в Донецькій і Луганській областях воєнний стан.

 

Після вторгнення кадрових частин армії Росії у серпні 2014 року на Донбас ми мали оголосити Росію агресором. Війну називати не «конфліктом між збройними силами України і бойовиками», не «спецоперацією в зоні АТО», а українсько-російською війною. Відповідно території «ДНР» і «ЛНР» ми мали визнати окупованими Росією територіями та відмовитися від яких-небудь державних зобов'язань перед організаціями і установами на окупованих територіях. Ми ж надаємо бандитам безкоштовно енергоносії та беремо зобов’язання стосовно населення і територій, які не контролюємо.

 

Ми маємо не гратися з «ДНР» і «ЛНР» у піддавки оголошуючи чисельні односторонні перемир’я і припинення вогню, а діяти. «Смішно» коли регулярна українська армія ледве витримує натиск «банди терористів». Дуже сумно, коли терористи налічують не двадцять-тридцять осіб, а тридцять-сорок тисяч військовослужбовців і повністю контролюють два обласних центри України. Що це за такі терористи, якщо спецназ, всі наявні війська України воюють з ними не два-три дні, а майже цілий рік.

 

Треба було офіційно звернутися до держав гарантів по військову допомогу для захисту від агресора. Ми маємо вимагати військової допомоги у війні з Росією. Ми маємо вимагати економічної блокади Росії, виключення Росії з ООН.

 

Ми повинні проявляти ініціативу, а не бути хлопчиком для биття, якому дали по морді і вибили зуби (забрали Крим), а тепер в позі лежачого, постійно копають ногами. Нас дубасять кожного дня російські кадрові військові частини, гинуть українські солдати, а вище керівництво України немов той школяр, якого старшокласники кожного дня б’ють в туалеті, каже батькам і вчителям, що все добре і він з старшокласниками просто дурачиться, а синяки, то від частого падіння зі сходів… Школяр боїться, терпить, замовчує факти і бреше…

 

Стефанко С.Л.


14.02.2015 Сергій Стефанко 1906 0
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1640
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1045
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3782 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33891
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2861

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

370

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1723

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1086
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1066
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2003
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1512
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

564
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

345
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283