Військові в октагоні, агенти кремля в рясах і що радить меру Назарій Кішак…

Про реабілітацію військових в октагоні, агентів кремля в рясах і поради міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу Фіртка поспілкувалися з учасником російсько-української війни, а нині засновником ГО «АРМІЯ ЗМІШАНИХ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ» та радником міського голови Назарієм Кішаком.

Для запису інтерв’ю зустрілися в Палаці Потоцьких, бо як розповідає Назар «тут почуває себе спокійно і як вдома». На території Палацу встигли вже двічі провести чемпіонат зі змішаних бойових мистецтв «АрміяММА». Івано-Франківськ одне з перших і поки єдиних міст в Україні, де вдалося реалізувати подібний проєкт.


Чому саме бойові мистецтва? Як бої пов’язані з реабілітацією військовослужбовців?

Почнемо з того, що в Україні, на жаль, на 8 рік війни відсутня програма повноцінної реабілітації для військовослужбовців. Психологічно військового не відновлять путівки на море чи оздоровлення, а поки до цього зводиться вся реабілітація.

Я, повернувшись з війни, не міг тривалий час знайти себе у суспільстві і хоча влаштувався на роботу в патрульну поліцію, а все ж, як кажуть, шукав собі «на сраку сіна».

У мене був важкий період, а також непорозуміння в сім’ї і саме, приходячи в спортивний зал, я відновлювався морально. Інколи потрібно виплеснути кудись всі свої сили, свою агресію і  заняття бойовими мистецтвами стають тією реабілітацією. Зал вибиває всю злість і негатив.

Так, у 2019 році у мене виникла ідея створити ГО «АРМІЯ ЗМІШАНИХ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ і провести перший чемпіонат. Я збирав учасників змагань як тільки міг: через знайомих, у Фейсбук, адже для участі необхідно мати досвід занять в певному бойовому мистецтві. Потрібні були хлопці, які усвідомлюють наслідки боїв. Як на мене, тоді вдалося запустити цей проєкт.

Силами спонсорів і спільно з підтримкою побратимів. Я пригадую, як тоді нас критикували, казали, що все награно, але хлопці залишилися задоволені та після я вже організовував наступний чемпіонат.

Критикують ті, хто нічого не робить, а я звик працювати заради мети. Напевне тому, що сам встиг реалізувати себе в спорті й вже як тренер у тайському боксі тому знаю, наскільки він важливий в житті.

Хтось думає, що ММА – це якась забава агресивних чоловіків, але це різносторонній вид спорту, а бійці є універсальними атлетами. Вони володіють навичками боксера, борця, кікбоксера, дзюдоїста, використовують елементи самбо.

А ще в правилах мало обмежень, які є в інших видах спорту. Тому бійці можуть демонструвати всі свої вміння, і не думати, що їх в будь-який момент зупинить суддя. Така багатогранність додає багато переваг ММА над іншими видами спорту, робить популярним у світі та в Україні зокрема.


Реабілітаційний проєкт «АрміяММА» вже вийшов за межі України та в останньому чемпіонаті за пояс змагалися бійці з Грузії. Чому саме Грузія?

Загалом майже 500 учасників зареєстровано для участі в чемпіонаті «Армія ММА». Грузія – це країна-партнер, це країна, яка є нашим побратимом у війні проти загарбницької московії.

В чемпіонаті взяли участь четверо бійців з Грузії. Всі вони боролися з українцями та всі здобули перемоги. Це не були показові бої, бо їх у нас взагалі немає. Неможливо показово зламати щелепу, як от трапилося в одному з боїв. Те, що перемогли грузини свідчить про їхню підготовку. Там дітей починають виховувати не в дитячому садку, а в спортзалі.

Цей фактор робить їх сильними та загартованими змалку. Наша країна тільки йде до цього і важко переконати батьків, що дітям потрібні, наприклад, змішані бойові мистецтва.


Хто допомагає в проведенні, звідки кошти?

Кошти для турніру спонсорські.

Постійну фінансову підтримку надають компанії Благо та Соціум, а також готель «Надія» та ДП «Карпати».

Щодо матеріально-технічної бази та організаційної, то це все за підтримки міського голови Руслана Марцінківа. Цього року Українська федерація зі змішаних бойових мистецтв UFMMA і Міністерство оборони підписали договір про співпрацю.

Тож ми рухаємось у правильному напрямку, вже в жовтні чекайте черговий чемпіонат «Армія ММА».


Від бойових мистецтв перейдемо до інформаційних. Галасу наробив твій допис у Фейсбук про «агентів кремля в рясах», а саме про Православну церкву Московського патріархату в Івано-Франківську, не шкодуєш про публікацію?

Ні… Абсолютно…. Я б сказав, що доволі толерантно ще написав в порівнянні з тим, як хотілося. Я справді вважаю православну церкву московського патріархату ворожою і кожен свідомий громадянин погодиться зі мною.

Це був допис учасника бойових дій, громадянина, який бореться за свою державу. Ми розуміємо, що війна має два фронти й нам треба боротися на обидвох.

Взагалі проблема в тому, що й досі не перейменували в істинну назву тобто російська православна церква в Україні, а не як зараз Православна церква України Московського патріархату.

Ці попи маніпулюють назвою та обманюють людей. На мене відкрито Кримінальне провадження за розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Стільки прокльонів і листів на мою адресу ще не приходило, до того ж навіть моїй мамі, але я не з боязливих, це вони хай бояться. У мене є свій «чорний список» і я записав кожного (сміється).


Колишніх військових не буває, погоджуєшся?

Так… Не буває. Тут, на мирній Україні треба теж боротися, інформаційно і духовно, а особливо на політичному рівні. Ну і головне не забувати про хлопців, ставати волонтером, допомагати тим, хто на передовій.

Не треба розслаблятися. Ми, військові ветерани, маємо підготувати кадри, бо ніхто не знає, яким буде закінчення цієї війни.


Ти на даний час – радник міського голови Руслана Марцінківа. Що вже встиг порадити меру?

Руслан Романович дуже розумний щодо стратегічного бачення чоловік, але думка з боку потрібна всім. Я позиціоную себе як радник з питань безпеки та правопорядку, тому що я колишній правоохоронець і працюю в цьому напрямку.

Управління - це командна робота і я розумію наскільки велика відповідальність лежить на мені, коли отримую певне доручення. Дехто думає, що робота в міській раді, то байдики бити, але це зовсім не так, по суті, це часом без вихідних працювати заради розвитку міста.


Що скажеш на завершення?

Всі на «АрміяММА»! Слава Україні!


06.10.2021 Вікторія Торес 7808 2
Коментарі (2)

Андрій 2021.10.06, 19:16

Якшо дійсно все ще думаєш так про московських попів, то чого пост з ФБ видалив? Сиканув?)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269