Військо шукає фахівців: як розвінчують міфи про рекрутинг

В умовах невизначеності на дипломатичній арені та складної ситуації на фронті залишається лише максимально посилювати військо.

Мобілізацію переважно сприймають, як основні двері у світ військової служби. Однак паралельно з цим процесом існує поки що менш відомий, але добровільний та ефективний рекрутинг.

Український центр безпеки й співпраці розповідає, що таке рекрутинг, як відбувається процес долучення до Сил оборони та на які вакансії можна податися, передає Фіртка.

Так, рекрутинг до війська нагадує звичайне найняття на роботу в цивільну компанію. На відміну від мобілізації, це добровільний процес, який дозволяє кандидатам дізнатися, які вакансії є в Силах оборони, та податися на ту з них, яка найкраще підійде за умовами, досвідом та інтересами.

Як вказують, це можуть бути як бойові посади, так і вакансії перекладача, пресофіцера, бухгалтера або IT-фахівця. Сили оборони потребують талановитих людей у багатьох сферах.


У Центрах рекрутингу не роздають повістки?


Не роздають. Міністерство оборони створило Центри рекрутингу на зразок центру зайнятості, тільки для армії. Це цивільні установи, їхні бази даних зберігають на серверах Міністерства оборони, і Територіальні центри комплектування не мають до них доступу.

Рекрутери в цих центрах — не військовослужбовці. Вони консультують людину, яка хоче долучитися до Сил оборони, упродовж всього шляху, а саме:

  • надають інформацію про можливості служби, умови контракту та доступні вакансії;
  • аналізують освіту, досвід та побажання кандидата, щоб запропонувати вакансії відповідно до його навичок та інтересів;
  • якщо людина обрала відповідну вакансію, супроводжують її впродовж всіх етапів, аж до потрапляння в підрозділ.


Це тільки для чоловіків?


Ні, 20% кандидатів, які хочуть долучитися до Сил оборони через Центри рекрутингу, —  жінки.

Будь-яка людина від 18 до 60 років може звернутися до Центру рекрутингу та їй допоможуть знайти бойову або небойову посаду, яка підійде найкраще.


Як перевірити, чи є в моєму місті Центр рекрутингу? І що робити, якщо немає?


Станом на лютий 2025 року Міністерство оборони створило 48 Центрів рекрутингу, до яких звернулося понад 41 тисяча українців, 8 553 із них вже розглядаються як кандидати до Сил оборони. Список та контакти можна перевірити за посиланням.

Підрозділи також шукають поповнення самостійно, наприклад, через власні рекрутингові центри. Також до омріяної бригади можна звернутися онлайн. Наприклад, тут можна долучитися до легендарної 93 бригади "Холодний Яр": там шукають військових у батальйон безпілотних систем "Чорний ворон".

А тут можна почитати про нові вакансії у Військово-Морських Силах.


Наскільки складна процедура рекрутингу?


Потрібно звернутися до Центру рекрутингу або напряму до підрозділу, обрати вакансію та пройти співбесіду. Це дає можливість оцінити мотивацію кандидата, його готовність до служби та відповідність вимогам до конкретної вакансії.

Якщо співбесіда пройшла успішно, то кандидат отримує рекомендаційний лист від командира військової частини.

Рекрутер допоможе кандидату зібрати всі необхідні документи, після чого залишиться пройти військово-лікарську комісію.

Підрозділи зацікавлені в тому, щоб максимально добре підготувати майбутніх бійців до служби та навчити їх всього необхідного. Тому після ВЛК кандидатів направляють на проходження базової загальновійськової підготовки (БЗВП) на базі навчального центру або військової частини, до якої вони рекрутуються.

Після цього вони можуть проходити спеціальну підготовку залежно від обраної військової спеціальності.


Чи можна прийти в Центр рекрутингу, коли вже отримав повістку?


Так, якщо людина отримала повістку, з нею вона може прийти не до ТЦК, а до Центру рекрутингу. Там їй нададуть інформацію щодо подальших дій і можливостей служби.

Це не стосується тих, хто вже пройшли ВЛК та готуються до розподілу у військову частину.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Самостійно обрали підрозділ: приблизно 300 людей звернулися в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську

Перший в області: в Івано-Франківську відкрили центр рекрутингу української армії

Анотаційні дошки, фільми та книги: як в Івано-Франківській громаді вшановують пам'ять про полеглих військових


01.03.2025 324
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

284
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1138
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2090 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

991
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2913
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1999

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

774

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

944

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1363

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1965
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26207 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

652
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

858
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2863
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1129
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

841
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1098
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1095
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

284
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4034
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

967
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1537