Військо шукає фахівців: як розвінчують міфи про рекрутинг

В умовах невизначеності на дипломатичній арені та складної ситуації на фронті залишається лише максимально посилювати військо.

Мобілізацію переважно сприймають, як основні двері у світ військової служби. Однак паралельно з цим процесом існує поки що менш відомий, але добровільний та ефективний рекрутинг.

Український центр безпеки й співпраці розповідає, що таке рекрутинг, як відбувається процес долучення до Сил оборони та на які вакансії можна податися, передає Фіртка.

Так, рекрутинг до війська нагадує звичайне найняття на роботу в цивільну компанію. На відміну від мобілізації, це добровільний процес, який дозволяє кандидатам дізнатися, які вакансії є в Силах оборони, та податися на ту з них, яка найкраще підійде за умовами, досвідом та інтересами.

Як вказують, це можуть бути як бойові посади, так і вакансії перекладача, пресофіцера, бухгалтера або IT-фахівця. Сили оборони потребують талановитих людей у багатьох сферах.


У Центрах рекрутингу не роздають повістки?


Не роздають. Міністерство оборони створило Центри рекрутингу на зразок центру зайнятості, тільки для армії. Це цивільні установи, їхні бази даних зберігають на серверах Міністерства оборони, і Територіальні центри комплектування не мають до них доступу.

Рекрутери в цих центрах — не військовослужбовці. Вони консультують людину, яка хоче долучитися до Сил оборони, упродовж всього шляху, а саме:

  • надають інформацію про можливості служби, умови контракту та доступні вакансії;
  • аналізують освіту, досвід та побажання кандидата, щоб запропонувати вакансії відповідно до його навичок та інтересів;
  • якщо людина обрала відповідну вакансію, супроводжують її впродовж всіх етапів, аж до потрапляння в підрозділ.


Це тільки для чоловіків?


Ні, 20% кандидатів, які хочуть долучитися до Сил оборони через Центри рекрутингу, —  жінки.

Будь-яка людина від 18 до 60 років може звернутися до Центру рекрутингу та їй допоможуть знайти бойову або небойову посаду, яка підійде найкраще.


Як перевірити, чи є в моєму місті Центр рекрутингу? І що робити, якщо немає?


Станом на лютий 2025 року Міністерство оборони створило 48 Центрів рекрутингу, до яких звернулося понад 41 тисяча українців, 8 553 із них вже розглядаються як кандидати до Сил оборони. Список та контакти можна перевірити за посиланням.

Підрозділи також шукають поповнення самостійно, наприклад, через власні рекрутингові центри. Також до омріяної бригади можна звернутися онлайн. Наприклад, тут можна долучитися до легендарної 93 бригади "Холодний Яр": там шукають військових у батальйон безпілотних систем "Чорний ворон".

А тут можна почитати про нові вакансії у Військово-Морських Силах.


Наскільки складна процедура рекрутингу?


Потрібно звернутися до Центру рекрутингу або напряму до підрозділу, обрати вакансію та пройти співбесіду. Це дає можливість оцінити мотивацію кандидата, його готовність до служби та відповідність вимогам до конкретної вакансії.

Якщо співбесіда пройшла успішно, то кандидат отримує рекомендаційний лист від командира військової частини.

Рекрутер допоможе кандидату зібрати всі необхідні документи, після чого залишиться пройти військово-лікарську комісію.

Підрозділи зацікавлені в тому, щоб максимально добре підготувати майбутніх бійців до служби та навчити їх всього необхідного. Тому після ВЛК кандидатів направляють на проходження базової загальновійськової підготовки (БЗВП) на базі навчального центру або військової частини, до якої вони рекрутуються.

Після цього вони можуть проходити спеціальну підготовку залежно від обраної військової спеціальності.


Чи можна прийти в Центр рекрутингу, коли вже отримав повістку?


Так, якщо людина отримала повістку, з нею вона може прийти не до ТЦК, а до Центру рекрутингу. Там їй нададуть інформацію щодо подальших дій і можливостей служби.

Це не стосується тих, хто вже пройшли ВЛК та готуються до розподілу у військову частину.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Самостійно обрали підрозділ: приблизно 300 людей звернулися в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську

Перший в області: в Івано-Франківську відкрили центр рекрутингу української армії

Анотаційні дошки, фільми та книги: як в Івано-Франківській громаді вшановують пам'ять про полеглих військових


01.03.2025 350
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

480
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

875
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1905
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3405
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2330 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4547

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

708

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

612

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

590

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

609
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10246
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1081
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5127
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

893
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2688
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1099
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

207
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

606
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

525
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

585
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

929 2