В будинку-інтернаті наразі проживає 138 вихованців з інвалідністю.
Про це повідомили на сайті Омбудсмана України, пише Фіртка.
У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі співробітників регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області та представника громадськості здійснила відвідування Залучанського дитячого будинку-інтернату Івано-Франківської обласної ради.
Залучанський дитячий будинок-інтернат є стаціонарною соціально-медичною установою, призначеною для перебування або проживання дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю (у молодіжному відділенні) з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, освітніх послуг та комплексу реабілітаційних заходів.
В будинку-інтернаті проживає 138 вихованців з інвалідністю: 41 дитина до 18 років, з яких 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 97 осіб старше 18 років. Більшість вихованців (92) ліжкові хворі з тяжкою і глибокою розумовою відсталістю, які потребують паліативного догляду.
Штатна чисельність працівників складає 157 осіб, з яких 105,5 одиниць медичного персоналу та 12 одиниць педагогічного персоналу.
Вихованців забезпечили раціональним п’ятиразовим харчуванням з урахуванням стану здоров’я, середня вартість якого для одного в день складає 115,00 грн. При будинку-інтернаті функціонує підсобне господарство, яке дає можливість забезпечувати вихованців продуктами власного виробництва (свіжим молоком, м'ясом, хлібобулочними виробами).
Для 11 дітей організовано навчання за індивідуальною формою із забезпеченням дистанційних технологій.
Установа має ліцензію на здійснення господарської діяльності з відповідної медичної практики. Крім цього, усі вихованці мають декларації із сімейним лікарем. Для здійснення реабілітаційних заходів облаштований реабілітаційний зал з необхідним обладнанням, працює басейн, діти забезпечені кріслами колісними та іншими технічними засобами реабілітації.
Також в установі вжили заходів щодо оперативного реагування і захисту вихованців та персоналу на випадок надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану: наявний достатній запас харчових продуктів та медикаментів, облаштовано укриття.
Монітори позитивно відзначили практику тісної співпраці будинку-інтернату з благодійним фондом «Деполь Україна», від якого в закладі щодня з дітьми працюють волонтери, а також ініціативу забезпечення вихованців безоплатними стоматологічними послугами.
Водночас під час відвідування виявили низку недоліків у діяльності будинку-інтернату, що може призвести до порушення прав дітей, які в ньому перебувають. Зокрема:
- у медичних картках вихованців відсутні добровільні інформовані згоди встановленого взірця для застосування до них методів діагностики, профілактики та лікування;
- маломобільні вихованці рідко бувають на свіжому повітрі;
- недостатність житлової площі на одного вихованця;
- приймально-карантинне відділення та ізолятор використовуються не за призначенням, а як складське приміщення.
Під час відвідування виявлені й інші недоліки, про які поінформували особисто керівництво установи з наданням рекомендацій для їх усунення.
За результатами готують звіт та листи реагування, які скерують до уповноваженого органу управління й об’єкта моніторингу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Виявили порушення прав дитини: на Прикарпатті перевірили один з інтернатів (ФОТО)