Віхи тижня від Фіртки: Сланцевий розбрат, домбровська криза та як трудяться прикарпатські обранці


/data/blog/38333/f385b436f495b095afcedb87ea8c77a6.jpg

Фото: severcity.info

 

Про це і не тільки у наших щотижневих оглядах найважливіших подій, якими жила область минулі сім днів.

 

Отож…

 

«Так» чи «ні» сланцевому газу вже в найближчий місяць мають вирішити депутати Івано-Франківської обласної ради. Минулого тижня відбулося перше засіданні спеціальної комісії при обласній раді, яка має опрацювати текст угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська».

 

На все про все комісія має місяць. Вже 23 серпня на черговому засідання обласної ради депутати мають розставити усі крапки над «і» у даному питанні. У протилежному ж випадку, процедура знову затягнеться.

 

Згідно українського законодавства, текст угоди має бути тільки узгоджений із органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що передається у користування. А тому останнє слово так чи інакше за КМУ, бо сторонами угоди є держава Україна та інвестор.

 

Отож, поки депутати ще тільки вивчатимуть питання, вже вкотре, після ознайомлення із текстом угоди, у фахівців виникає дуже багато запитань. І мова вже нетільки про екологію, але й економіку і соціальну гарантії.

 

В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?

 

 

Нагадав про себе минулого тижня і Домбровський кар’єр. Експертами було виявлено відкритий карстовий канал діаметром майже півметра, з якого, як зазначено в Інформаційному листі в Івано-Франківську ОДА, «витікає скаламучений низькомінералізований потік грунтових вод, від 860 до 1300 куб. м за добу». Така звістка стала причиною екстреного скликання численних надзвичайних комісій, а також відвідин Прикарпаття заступником міністра екології та природних ресурсів України Олександром Сушко.

 

Місцеві чиновники нарікають на недофінансування заходів про оголошення Калуша і району зоною екологічного лиха. І вирішили своїми силами, екологічними коштами обласного бюджету область готова приступити до першочергових робіт з локалізації території витоків.

 

Домбровський кар'єр оглянув заступник Міністра екології

 

Півроку у парламенті. Як трудяться депутати-мажоритарники від Пркиарпаття підрахували активісти громадянського мережі ОПОРА. Олександр Сич, Володимир Купчак, Ольга Сікора, Анатолій Дирів, Василь Гладій, Юрій Дерев’янко та Олесь Доній на сімох напрацювали трохи більше 70 законопроектів і постанов. Лідером серед них є Юрій Дерев’янко, який причетний до розробки 18 законодавчих ініціатив. Втім, поки що така працю нардепів не була врахована їхніми колегами.

 

Юрій Дерев’янко – лідер серед депутатів від Прикарпаття за кількістю зареєстрованих законопроектів

 

 

 

Подарунок від ЄРЦ. В одному із житлових будинків Івано-Франківська по вулиці Хоткевича, було встановлено новий ліфт. Здавалось би – рядова подія. Ліфти у франківських новубудовах, які ростуть як гриби після дощу, запускають чи не кожного тижня. Так ні, виявляється, що у нас таки вміють запускати ліфти – із почестями, владою і духовенством. Схоже, що заубдівникам потрібно повчитися цього у комунальників.

 

В одному з найвищих будинків Івано-Франківська запустили новий ліфт (фото)

 

 

Підсумки піврічної діяльності вирішили підбити минулого тижня і прикарпатські правоохоронці. Кажуть, що їм не вистачає дільничих, працюють над переорієнтуванням роботи у зв’язку із вступом у дію положень новго КПК, а ще обіцяють з 1 вересня у кожну школу направити міліціянта – для роз’яснювальної роботи серед підростаючого покоління. Окрім того боруться із порушниками ПДР. Для цього на найпроблемніших відрізках дорогіх області щоденно працюють патрулі.

 

У міліції стверджують, що велика кількість патрулів на дорогах Прикарпаття – для профілактики

На Прикарпатті не вистачає дільничних


22.07.2013 564 1
Коментарі (1)

я 2013.07.22, 17:54
Так вже все вирішили - не дочекавшись місяця((( Займатись не будуть.!
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

946
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14231 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1640
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6258

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13872
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

847 2