Фото: severcity.info
Про це і не тільки у наших щотижневих оглядах найважливіших подій, якими жила область минулі сім днів.
Отож…
«Так» чи «ні» сланцевому газу вже в найближчий місяць мають вирішити депутати Івано-Франківської обласної ради. Минулого тижня відбулося перше засіданні спеціальної комісії при обласній раді, яка має опрацювати текст угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська».
На все про все комісія має місяць. Вже 23 серпня на черговому засідання обласної ради депутати мають розставити усі крапки над «і» у даному питанні. У протилежному ж випадку, процедура знову затягнеться.
Згідно українського законодавства, текст угоди має бути тільки узгоджений із органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що передається у користування. А тому останнє слово так чи інакше за КМУ, бо сторонами угоди є держава Україна та інвестор.
Отож, поки депутати ще тільки вивчатимуть питання, вже вкотре, після ознайомлення із текстом угоди, у фахівців виникає дуже багато запитань. І мова вже нетільки про екологію, але й економіку і соціальну гарантії.
В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?
Нагадав про себе минулого тижня і Домбровський кар’єр. Експертами було виявлено відкритий карстовий канал діаметром майже півметра, з якого, як зазначено в Інформаційному листі в Івано-Франківську ОДА, «витікає скаламучений низькомінералізований потік грунтових вод, від 860 до 1300 куб. м за добу». Така звістка стала причиною екстреного скликання численних надзвичайних комісій, а також відвідин Прикарпаття заступником міністра екології та природних ресурсів України Олександром Сушко.
Місцеві чиновники нарікають на недофінансування заходів про оголошення Калуша і району зоною екологічного лиха. І вирішили своїми силами, екологічними коштами обласного бюджету область готова приступити до першочергових робіт з локалізації території витоків.
Домбровський кар'єр оглянув заступник Міністра екології
Півроку у парламенті. Як трудяться депутати-мажоритарники від Пркиарпаття підрахували активісти громадянського мережі ОПОРА. Олександр Сич, Володимир Купчак, Ольга Сікора, Анатолій Дирів, Василь Гладій, Юрій Дерев’янко та Олесь Доній на сімох напрацювали трохи більше 70 законопроектів і постанов. Лідером серед них є Юрій Дерев’янко, який причетний до розробки 18 законодавчих ініціатив. Втім, поки що така працю нардепів не була врахована їхніми колегами.
Юрій Дерев’янко – лідер серед депутатів від Прикарпаття за кількістю зареєстрованих законопроектів
Подарунок від ЄРЦ. В одному із житлових будинків Івано-Франківська по вулиці Хоткевича, було встановлено новий ліфт. Здавалось би – рядова подія. Ліфти у франківських новубудовах, які ростуть як гриби після дощу, запускають чи не кожного тижня. Так ні, виявляється, що у нас таки вміють запускати ліфти – із почестями, владою і духовенством. Схоже, що заубдівникам потрібно повчитися цього у комунальників.
В одному з найвищих будинків Івано-Франківська запустили новий ліфт (фото)
Підсумки піврічної діяльності вирішили підбити минулого тижня і прикарпатські правоохоронці. Кажуть, що їм не вистачає дільничих, працюють над переорієнтуванням роботи у зв’язку із вступом у дію положень новго КПК, а ще обіцяють з 1 вересня у кожну школу направити міліціянта – для роз’яснювальної роботи серед підростаючого покоління. Окрім того боруться із порушниками ПДР. Для цього на найпроблемніших відрізках дорогіх області щоденно працюють патрулі.
У міліції стверджують, що велика кількість патрулів на дорогах Прикарпаття – для профілактики