Віхи тижня від «Фіртки»: Проігноровані довибори, вшанування подвигу крутянців та судові перипетії – Коцабу виправдали, Гаркотом ще «займаються».


Ось такими подіями був насичений останній тиждеь січня та початок лютого. Нагадала про себе і погода - на вихідних нашу область спочатку заливало дощем, а потім засипало снігом. Зима відступати не збирається попри усі прогнози українського бабака Тимка.

 

Отже, згадаємо, що минулого тижня цікавого відбулося на  Прикарпатті.

 

Довибори до обласної ради пройшли наче їх і не було. У трьох округах, де відбувались вибори несподіванок так і не сталось. Перемогли бренди, або ж відомі імена. Єдиною несподіванкою стали виборці, чи то скоріш їхня відсутність. 30% участі прикапатців у виборах змушує задуматись над тим чи то усіх вже дійно так дістав цей процес перманентного голосування , що ніхто про нього думати не хоче, чи то люди розуміють, що від місцевої влади нині вже мало що залежить, чи, можливо, комісії і кандидати просто «не спрацювали». Дехто й на погоду нарікає. Мовляв, сильний мороз залишив прикарпацтів у домівках. Втім, результати недільних довиборів депутатів в обласну раду показали, що у виборах не зацікавлені ні влада, ні виборці, ба навіть не впливові політичні діячі чи громадські активісти. Три нові персони у предстаницьткому органі Прикарпаття аж ніяк не можуть кардинально змінити розклад політичних сил.

 

Довибори до Івано-Франківської облради: Перемогли Харук, Грабовецький і Угрин

 

Пам’ятним віче і смолоскипною ходою в обласному центрі Прикарпаття вшанували річницю Бою під Крутами. Урочисто і без лишніх емоцій. Історичні подвиги з кожним роком стають все дальшими, а їхні згадки все більш формальними. Однак, вічним залишається єдине – сьогодні, як і тоді, є питання до української державності, її утвердження. У цих процесах дуже яскравим моментом є те, що виграє той, хто матиме найміцніший характер і наймогутнішу волю до перемоги. А такої волї, яка була тоді у юнаків, що загинули під Крутами, нашим сучасникам потрібно тільки вчитися.

 

До Дня пам'яті героїв Крут в Івано-Франківську пройшла смолоскипна хода молоді (фото)

 

Він знову із гучномовцем. Крути стали чудовим приводом для франківського "мегафона" нардепа Руслана Марцінківа згадати старі добрі часи. Цього разу вже в новому статусі прикарпатський "свободівець" "заводив" колону учасників на Станції Крути.

 

Руслан Марцінків і у статусі нардепа не забуває про мегафон (фото)

 

Втім, Крути не мали настільки резонансу, як подія інша більш ближча і реальніша – судилище над журналістом Русланом Коцабою. Саме минулого тижня епопея із судовим позовом депута від ПР і податківця із Косова Василя Строїча проти одіозного журналіста і громадського активіста Руслана Коцаби нарешті досягла свого фінішу. Коцаба, попри звинувачення у начебто образі честі і гідності, виграв суд із сухим рахунком. Строїч жодного разу не з’явився в залі. Натомість там були десятки журналістів, які прйишли підтримати колегу.

Втім, схоже, що неосуджений журналіст має намір ще добряче підпортити нерви своєму опоненту. Він планує вивести «на чисту» воду працівників прокуратури в усій Україні. І здається, що перші результати вже є. Так, в соцмережі сам Корцаба поширив чутку про те, що Строїч був «на килимі» у свого київського керівництва  і йому там вказали на двері.

 

Журналіст Руслан Коцаба виграв суд у полковника Василя Строїча (фоторепортаж)

Податківця Строїча, який програв суд журналісту звільняють

 

А тим часом, як виявляється, у Франківську триває ще один суд, який сильні міста цього обіцяли зробити відкритим і прозорим. Схоже, що забули про обіцянки відразу ж, коли отримали бажані «галочки» на парламентських виборах.

Мова зараз про скандальний хабар у 30 тисяч американських доларів, який зробив «простого» франківського архітектора Олега Гаркота та ще двох його друзів відомими на всю Україну.

Суд у справі таки почався. Закрито. Тихо. Без лишнього шуму і розмов. Як стало нещодавно відомо колишньому директорові департаменту архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому загрожує ув’язнення до 10 років і з конфіскацією майна. Погодьтеся, термін солідний.

 

Адвокат Олега Гаркота клопоче про закриті судові слухання

Головного архітектора Івано-Франківська хочуть “посадити” на 10 років

 

Поки тривають суди, вибори і довибори, пересічні прикарпатці очікують весни і перших прогнозів від української тваринки-метеоролога – бабака Тимка. Цьогоріч бабак спрогнозував, що вже за 6 тижнів прийде довгоочікувана весна, втім, буде вона холодною. Те, що не варто так швидко очікувати на потепління натякає і погода, яка минулими вихідними запанувала в краї – дощі змінювались сильними снігопадами, а сьогодні вже й морозець взявся. Враховуючи досвід минулорічної погоди в місяці лоютому, то прогноз поки що один – холоди, напевно, ще нас «потішать».

 

Український бабак Тимко «передбачив» ранню і прохолодну весну

 

Прогнози прогнозами, а цей тиждень, сподіваємося, буде не менш цікавим та насиченим на різноманітні події та інформаційні приводи.

 

 

Марія Лутчин


04.02.2013 1938 3
Коментарі (3)

Банєк 2013.02.04, 14:06
І я люблю...тільки цього тижня вона не грала, ти ж в курсі)))) а про поразку Урагану писати якось нє)))
Банєку 2013.02.04, 15:45
файно, файно, товаришу Банєку, лиш би на тобі накипу не було))) а про сторт і культуру варто писати, бо від однієї політики кришку і тобі зірве)))
Міккі 2013.02.04, 13:56
Цікво написано, тільки про спорт не забувайте! І про Говерлу особливо, я дуже люблю цю команду
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

906
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

726
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1835
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3165
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2515
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2502

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

172

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

692

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

653

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1543
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

306
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

639
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

580
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

286
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

350
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26991
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

805
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19644
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

386
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

368
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

694
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1217 1