Відродимо професійний футбол на Прикарпатті разом

 

http://sport.if.ua/news_images/2014/05/20/3A693images%20(5).jpg

 

20-21 травня – сумні дати в історії Івано-Франківського футболу. В ці дні в 2012 році свої останні матчі на професійному рівні провели «Енергетик» та «Прикарпаття» відповідно.

 

Минулого року я написав матеріал "Роковини по Прикарпатському футболу", який був наскрізь пронизаний ностальгією, жалем та спогадами. Можливо це одна з причин чому за рік в даному питанні так нічого і не змінилося. Психологи кажуть, що негативні емоції треба проганяти геть, заміщуючи їх позитивом. Тому цього року я вирішив відмовитися від «пошуків втраченого» і шукати позитив в тому, що є на даний момент. Так само відмовлюся в даному матеріалі від критики будь-кого з винуватців зникнення професійного футболу в області та зосереджуся на тому, щоб можна і треба зробити для реалізації кінцевої мети. 

  1. На сьогоднішній день реальним шансом повернути інтерес до великого футболу в області – це створити збірну Івано-Франківщини,яка б представляла наш край у відборі до Кубку Регіонів УЄФА 2014/2015. Відбірковий етап  цих змагань пройде  в липні місяці цього року. До участі в турнірі допускаються команди сформовані виключно з футболістів, які ніколи раніше не мали професійних контрактів. Незважаючи на те, що роботу ІФФФ не критикує тільки лінивий я б все-таки доручив саме цій організації сформувати збірну області та призначити головного тренера. ІФФФ має всі адміністративні та методичні можливості реалізувати цей проект, адже навіть в регламенті Чемпіонату області 2014 прописано, що футболісти зобов’язані прибути в розташування збірної області, в іншому випадку на них можуть бути накладені дисциплінарні санкції. Єдине, що не має федерація – це фінансів для реалізації даного проекту. А проект терміновий, бо на дворі вже кінець травня. Тому пропоную, якщо не знайдуться добродії,які з патріотичних чи інших мотивів візьмуться за фінансування збірної, збирати необхідні кошти з миру по нитці. За моїми підрахунками на проведення зборів, купівлю форми та інвентаря, переїзд, харчування та проживання гравців необхідно 75 000 – 100 000 гривень.  Я особисто готовий внести 10%від цієї суми,якщо знайдуть люди,які дадуть решту. Кошти можна збирати, як благодійний внесок на рахунок тої ж Федерації чи створити окремий рахунок на який всі бажаючі могли б ставити кошти з приміткою « Благодійний внесок на збірну Івано-Франківської області з футбол» .
  2. Впевнений, що збірна області все-таки буде сформована і виступить у відбірковому турнір до Кубку Регіонів УЄФА. При певних обставинах цей відбір можна було б навіть провести на теренах Івано-Франківщини, адже липень – це місця, коли чемпіонат області не проводиться, тому ці змагання можуть викликати жвавий інтерес серед вболівальників. У разі успішного виступу нашої збірної на неї буде чекати виступ у європейському відборі до фінальної частини турніру. За жеребкуванням суперником команди, яка представлятиме Україну стануть представники Молдови, Північної Ірландії та Іспанії. Сам турнір пройде в кінці вересня у Молдові. На даному етапі всі витрати покриваються УЄФА.
  3. Незважаючи на результат, який би збірна нашої області не показала на всеукраїнському відборі сам факт її створення вже можна буде вважати позитивним моментом. Але на цьому не слід зупинятися. Цю команду чи клуб на основі якого вона базуватиметься можна заявити для участі в Кубку України серед аматорів сезону 2014/2015, який стартуватиме в серпні. Вдалий виступ у цих змаганнях дозволить прийняти участь в Кубку України серед професіоналів вже з сезону 2015/2016. При умові, що колектив вже буде забезпечений формою та інвентарем витрати для участі у цих змаганнях будуть складатися з обов’язкового внеску в розмірі 2 500 грн. за кожен етап, транспортних витрат та мотивації для гравців у разі успішного виступу команди. Загалом один етап буде обходитися в 10-15 тисяч грн.
  4. Якщо футбольна спільнота  Івано-Франкіщини буде бачити, що колектив сформований на основі збірної області є конкурентоздатним - можна вести мову про участь цієї команди у змаганнях 2 ліги сезону 2015/2016 років.  Для цього потрібно до кінця листопада 2014 року подати заявку в ПФЛ та ФФУ про проходження атестації для участі у професійних змаганнях. Ця процедура триває з січня по травень, коли відповідний Комітет з проведення змагань і видає атестат, що дозволяє клубу брати участь у змаганнях під егідою ПФЛ.
  5. Для того, щоб гідно підготуватися до участі у змаганнях серед професіоналів новоствореному колективу можна буде прийняти участь в Чемпіонаті України серед аматорів сезону 2015/2016 років. Груповий етап змагань триває з квітня по липень, що дасть змогу підійти в належному тонусі до участі в професійних змаганнях.
  6. Важливим аспектом для участі будь-якої команди у змаганнях серед професіоналів є   підготовка домашнього стадіону. Вимоги, які на даний момент висуваються до спортивних споруд  досить високі і щоб їм відповідати потрібно прикласти дуже багато зусиль. Питання на якому стадіоні грати потребує досконального аналізу спеціалістів, том що стан головної спортивної арени області  - стадіону «Рух» досить плачевний. Стадіон потребує ремонту і то негайно, а на це потрібні значні кошти. Питання в тому чи доцільно їх витрачати саме на цей об’єкт.
  7.   І найголовніше – футбол вищих досягнень в області потрібно починати відроджувати вже сьогодні. Люди,які справді люблять гру мільйонів розуміють, що це не іграшка і є певні терміни, коли наприклад потрібно проходити атестацію. А розмахувати в липні руками про те, що нам не видали атестат в травні – це верх непрофесіоналізму. Як ведучий програми «Футбольні діалоги»  та модератор «Ініціативної групи з відродження професійного футболу на Прикарпатті» я  готовий надати можливість всім зацікавленим сторонам публічно висловити свою думку по даному питанню.  Кожен від кого це залежить  і хто може допомогти зрушити дану проблему з мертвої точки ( я маю на увазі чиновників, депутатів, бізнесменів, меценатів тай простих любителів футболу) повинен задати собі одне просте запитання: «Якщо не я – то хто?» А відповідь на нього – це і є той лакмусовий папірець чи справді Ви любите футбол та рідний край…

Олександр Дем'янчук, sport.if.ua


20.05.2014 926 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

156
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13213 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1500
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

820
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6028
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1672

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

594

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1230

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1129
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

478
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

609
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1524
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

551
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

837
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5869
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13380
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

184
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

488
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

439
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

749 2