Ентузіасти, які втомилися чекати зворотного зв'язку з космосу, вирішили запустити інтернет-проект, за допомогою якого будь-який бажаючий може відправити своє послання істотам з інших планет.
У першу чергу мова йде про планету HD 85512b, яка розташована в сузір'ї Парус, на відстані 35 світлових років, і Kepler-22b, яка знаходиться на відстані 600 світлових років від Землі.
Для передачі сигналу буде використаний радіотелескоп РТ-70, розташований в Євпаторії, пише TCH.ua.
Учасником проекту Cosmic Сall може стати будь-який бажаючий, надавши своє повідомлення у вигляді тексту, відео- чи аудіоролика.
Як пояснив науковий співробітник Інституту радіотехніки й електроніки РАН Олександр Зайцев, який є також і одним із засновників проекту, вони сподіваються повторити те, науковці вчені вже зробили в 1997 і 2003 роках. Тоді було відправлено кодоване наукомістке послання на маленькій швидкості передачі, а потім другий блок з повідомленнями від простих громадян.
Основна проблема полягає в тому, що "повільне" повідомлення з більшою ймовірністю досягне адресата, а відправлене на високій швидкості може бути сприйняте інопланетянами як шум.
Усі, хто схоче відправити своє повідомлення у космос можуть зробити це на сайті проекту. Пакетна відправка запланована на грудень 2012 року.
Зауважимо, що в кінці січня у Києві з'явилася "гаряча" лінія з прийому скарг на НЛО та інші аномалії.
Крім того українські уфологи вирішили систематизувати інформацію про візити НЛО на українські землі. Закарпатський клуб "Уфодос" створив цілий інтернет-ресурс з архівом "контактів". Всього інопланетних прибульців на карті України 814, а за останній рік НЛО побували 94 рази. Причому найулюбленішими їхніми містами виявилися Київ і Донецьк.