«Відпрацювати, перемогти і знищити», — прикарпатський боєць батальйону «Кракен» Тарас Маркевич поділився бойовим досвідом

Триває третій рік повномасштабного вторгнення росії на територію України. Відтак, чимало прикарпатців стали на захист своєї держави.

Своєю історією та бойовим досвідом поділився Тарас Маркевич із позивним "Лисий" — співробітник ГУР, боєць батальйону "Кракен". Військовослужбовець — мешканець Коломиї, приїхав на Івано-Франківщину на реабілітацію.

Про це чоловік розповів під час етеру програми "Новий погляд", передає Фіртка.

Ще перед війною Тарас Маркевич захоплювався авіацією.

"Моє хобі починалося з парапланеризму. Цим мене "заразив" мій близький товариш. Потім почав підкорювати дельтапланерний спорт, а вже пізніше перейшов на малу авіацію та літаки. Мені це подобалось, подобалось небо, подобалось відчуття свободи, вільного польоту.

З одного боку, воно ніби й страшно, а з іншого — якраз це й бодрить", — розповідає чоловік.

Захисник ділиться: те, що війна між росією та Україною буде — розумів ще задовго до 2014 року.

"На це вказувала поведінка нашого сусіда. Вони не готові нас відпустити ні в Європу, ні будь-куди інакше. Вони взагалі вважають нас своїми і так вважали завжди. В принципі, всі мислячі люди це прекрасно розуміли, але все ще плекали якусь надію, що, можливо, війни не буде. Надія надією, але треба було готуватись до війни завжди. Хоча наша влада робила все з точністю до навпаки.

І коли розпочався Майдан, я активно брав у ньому участь, брав участь у боях на Інститутській, допомагав виносити поранених хлопців, коли почались розстріли.

Моя дружина сиділа біля телевізора і переживала, тому що знала мій характер: тормозів нема, я буду там, де найгарячіше. Коли почалася мала війна у 2014 році — я був членом Правого сектору. Тобто я вже й тоді їздив на війну, але короткими заїздами: приїхали, повоювали, поїхали.

А от вже коли почалася повномасштабна війна — ситуація зовсім інша. Я стежив за телебаченням і соцмережами, до чого готується ворог. Коли я побачив, як ракета вздовж дороги біля мого дому летіла на Коломийський аеропорт, зрозумів, що воювати доведеться всім.

Найперше, що я зробив, подзвонив усім друзям. Ми зібралися і їдемо, а куди їдемо? Звісно ж, захищати столицю, бо це першочергова ціль ворога — змінити владу", — продовжує боєць.

Тарас Маркович наголошує, що у боях єдині думки — відпрацювати, перемогти і знищити.

"Я був штурмовиком, ми віч-на-віч зустрічались з ворогом. У такі моменти думаєш тільки про бій і про завдання. Війна є різною: на перших позиціях і в тилу. Щодо війни у першому варіанті — це страх, кров і сморід. Смерть смердить. Я ніколи про це не задумувався, але так є.

Але удача любить відважних. Про смерть не треба думати і не притягувати до себе. У нас є чітка позиція: є ворог, який хоче нас знищити і є країна, в якій я живу. Я її бачу процвітаючою, і ніяких інших думок нема", — підкреслив військовослужбовець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Двох військових з Прикарпаття нагородили відзнаками від Головнокомандувача ЗСУ

З нагоди Дня Конституції: в Івано-Франківську нагородили нацгвардійців Прикарпаття

Захисника з Прикарпаття Олега Присяжнюка нагородили почесною відзнакою Головнокомандувача "Золотий Хрест"


23.05.2024 Тіна Любчик 738
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

530
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2692
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1680 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3762
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5560
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1763

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

271

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

443

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

963
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

533
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

559
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

843
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2049
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

606
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

935
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5000
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1065
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

437 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

675
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

462
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

786