«Відпрацювати, перемогти і знищити», — прикарпатський боєць батальйону «Кракен» Тарас Маркевич поділився бойовим досвідом

Триває третій рік повномасштабного вторгнення росії на територію України. Відтак, чимало прикарпатців стали на захист своєї держави.

Своєю історією та бойовим досвідом поділився Тарас Маркевич із позивним "Лисий" — співробітник ГУР, боєць батальйону "Кракен". Військовослужбовець — мешканець Коломиї, приїхав на Івано-Франківщину на реабілітацію.

Про це чоловік розповів під час етеру програми "Новий погляд", передає Фіртка.

Ще перед війною Тарас Маркевич захоплювався авіацією.

"Моє хобі починалося з парапланеризму. Цим мене "заразив" мій близький товариш. Потім почав підкорювати дельтапланерний спорт, а вже пізніше перейшов на малу авіацію та літаки. Мені це подобалось, подобалось небо, подобалось відчуття свободи, вільного польоту.

З одного боку, воно ніби й страшно, а з іншого — якраз це й бодрить", — розповідає чоловік.

Захисник ділиться: те, що війна між росією та Україною буде — розумів ще задовго до 2014 року.

"На це вказувала поведінка нашого сусіда. Вони не готові нас відпустити ні в Європу, ні будь-куди інакше. Вони взагалі вважають нас своїми і так вважали завжди. В принципі, всі мислячі люди це прекрасно розуміли, але все ще плекали якусь надію, що, можливо, війни не буде. Надія надією, але треба було готуватись до війни завжди. Хоча наша влада робила все з точністю до навпаки.

І коли розпочався Майдан, я активно брав у ньому участь, брав участь у боях на Інститутській, допомагав виносити поранених хлопців, коли почались розстріли.

Моя дружина сиділа біля телевізора і переживала, тому що знала мій характер: тормозів нема, я буду там, де найгарячіше. Коли почалася мала війна у 2014 році — я був членом Правого сектору. Тобто я вже й тоді їздив на війну, але короткими заїздами: приїхали, повоювали, поїхали.

А от вже коли почалася повномасштабна війна — ситуація зовсім інша. Я стежив за телебаченням і соцмережами, до чого готується ворог. Коли я побачив, як ракета вздовж дороги біля мого дому летіла на Коломийський аеропорт, зрозумів, що воювати доведеться всім.

Найперше, що я зробив, подзвонив усім друзям. Ми зібралися і їдемо, а куди їдемо? Звісно ж, захищати столицю, бо це першочергова ціль ворога — змінити владу", — продовжує боєць.

Тарас Маркович наголошує, що у боях єдині думки — відпрацювати, перемогти і знищити.

"Я був штурмовиком, ми віч-на-віч зустрічались з ворогом. У такі моменти думаєш тільки про бій і про завдання. Війна є різною: на перших позиціях і в тилу. Щодо війни у першому варіанті — це страх, кров і сморід. Смерть смердить. Я ніколи про це не задумувався, але так є.

Але удача любить відважних. Про смерть не треба думати і не притягувати до себе. У нас є чітка позиція: є ворог, який хоче нас знищити і є країна, в якій я живу. Я її бачу процвітаючою, і ніяких інших думок нема", — підкреслив військовослужбовець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Двох військових з Прикарпаття нагородили відзнаками від Головнокомандувача ЗСУ

З нагоди Дня Конституції: в Івано-Франківську нагородили нацгвардійців Прикарпаття

Захисника з Прикарпаття Олега Присяжнюка нагородили почесною відзнакою Головнокомандувача "Золотий Хрест"


23.05.2024 Тіна Любчик 358
Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2496 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1813
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5667
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

16070 15
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3897 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3738

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

251

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

639

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

642

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1719
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

293
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

4000
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

644
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

510
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1028
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

786
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

916
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22324
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

365
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

778
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

740 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1212 1