«Відпрацювати, перемогти і знищити», — прикарпатський боєць батальйону «Кракен» Тарас Маркевич поділився бойовим досвідом

Триває третій рік повномасштабного вторгнення росії на територію України. Відтак, чимало прикарпатців стали на захист своєї держави.

Своєю історією та бойовим досвідом поділився Тарас Маркевич із позивним "Лисий" — співробітник ГУР, боєць батальйону "Кракен". Військовослужбовець — мешканець Коломиї, приїхав на Івано-Франківщину на реабілітацію.

Про це чоловік розповів під час етеру програми "Новий погляд", передає Фіртка.

Ще перед війною Тарас Маркевич захоплювався авіацією.

"Моє хобі починалося з парапланеризму. Цим мене "заразив" мій близький товариш. Потім почав підкорювати дельтапланерний спорт, а вже пізніше перейшов на малу авіацію та літаки. Мені це подобалось, подобалось небо, подобалось відчуття свободи, вільного польоту.

З одного боку, воно ніби й страшно, а з іншого — якраз це й бодрить", — розповідає чоловік.

Захисник ділиться: те, що війна між росією та Україною буде — розумів ще задовго до 2014 року.

"На це вказувала поведінка нашого сусіда. Вони не готові нас відпустити ні в Європу, ні будь-куди інакше. Вони взагалі вважають нас своїми і так вважали завжди. В принципі, всі мислячі люди це прекрасно розуміли, але все ще плекали якусь надію, що, можливо, війни не буде. Надія надією, але треба було готуватись до війни завжди. Хоча наша влада робила все з точністю до навпаки.

І коли розпочався Майдан, я активно брав у ньому участь, брав участь у боях на Інститутській, допомагав виносити поранених хлопців, коли почались розстріли.

Моя дружина сиділа біля телевізора і переживала, тому що знала мій характер: тормозів нема, я буду там, де найгарячіше. Коли почалася мала війна у 2014 році — я був членом Правого сектору. Тобто я вже й тоді їздив на війну, але короткими заїздами: приїхали, повоювали, поїхали.

А от вже коли почалася повномасштабна війна — ситуація зовсім інша. Я стежив за телебаченням і соцмережами, до чого готується ворог. Коли я побачив, як ракета вздовж дороги біля мого дому летіла на Коломийський аеропорт, зрозумів, що воювати доведеться всім.

Найперше, що я зробив, подзвонив усім друзям. Ми зібралися і їдемо, а куди їдемо? Звісно ж, захищати столицю, бо це першочергова ціль ворога — змінити владу", — продовжує боєць.

Тарас Маркович наголошує, що у боях єдині думки — відпрацювати, перемогти і знищити.

"Я був штурмовиком, ми віч-на-віч зустрічались з ворогом. У такі моменти думаєш тільки про бій і про завдання. Війна є різною: на перших позиціях і в тилу. Щодо війни у першому варіанті — це страх, кров і сморід. Смерть смердить. Я ніколи про це не задумувався, але так є.

Але удача любить відважних. Про смерть не треба думати і не притягувати до себе. У нас є чітка позиція: є ворог, який хоче нас знищити і є країна, в якій я живу. Я її бачу процвітаючою, і ніяких інших думок нема", — підкреслив військовослужбовець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Двох військових з Прикарпаття нагородили відзнаками від Головнокомандувача ЗСУ

З нагоди Дня Конституції: в Івано-Франківську нагородили нацгвардійців Прикарпаття

Захисника з Прикарпаття Олега Присяжнюка нагородили почесною відзнакою Головнокомандувача "Золотий Хрест"


23.05.2024 Тіна Любчик 806
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2726
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20858
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1816
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1298 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2314
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3959

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

595

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2070

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

760

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1367
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

427
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

951
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24453
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

680
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

698
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

648
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

790
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8136
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

672 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

829
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2119 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

781