Відповідь США на злочинні дії Росії: можливі нові санкції

За повідомленнями трьох людей, знайомих з цим питанням, представники адміністрації Байдена завершили розвідку щодо передбачуваних російських злочинів, таких як втручання у вибори та хакерство SolarWinds.

Можливі кроки можуть передбачати санкції та вислання російських спецслужб у США під дипломатичним прикриттям. Очікувалося, що високопосадовці зустрінуться в середу, щоб обговорити, які кроки вжити.

Одна людина, знайома з обговореннями, сказала, що відповідь США, ймовірно, міститиме кілька елементів. Сюди входили б санкції, що введуть стосовно людей, близьких до президента Росії Володимира Путіна, а також агентства, пов'язані з втручанням у вибори.

Ці дії стануть результатом огляду, який президент Джо Байден розпорядився провести у перший день перебування на посаді за чотирма напрямками: втручання у вибори в США, повідомлення про російських та американських солдатів в Афганістані, атака SolarWinds та отруєння російського опозиційного лідера Олексія Навального.

Адміністрація оголосила про санкції проти російських чиновників щодо Навального минулого місяця, але до цього часу зупинила дії в інших трьох областях.

Рішення про те, що робити, може стати найбільшим випробуванням зовнішньої політики раннього президентства Байдена. Але тон відносин між США та Росією вже був заданий, коли президент в минулому місяці в інтерв'ю ABC News кивнув на знак згоди на запитання, чи вважає він, що Путін "вбивця". Байден також попередив, що Путін "заплатить" за нібито втручання у вибори.

Підхід Байдена до Росії знаменує собою розрив із попереднім президентом Дональдом Трампом. Поки США посилювали санкції проти Росії та висилали дипломатів під час перебування Трампа, президент не любив особисто критикувати Путіна і сказав, що слід більше зосереджувати увагу на Китаї як загрозі національній безпеці США.

Байдену та його головним помічникам тепер доведеться зважити, наскільки жорстко покарати Росію, одночасно звертаючись за її допомогою до таких пріоритетів, як повернення Іранської ядерної угоди, відновлення переговорів про контроль над озброєннями та боротьба зі зміною клімату.

Окрім санкцій проти конкретних осіб, можуть також відбуватися вислання дипломатів, а також приватні переговори з Росією, що передбачають подальші дії, які США будуть готові вжити. Ці кроки були спрямовані на створення ефективного стримування від майбутніх кібератак, таких як та, яка загрожує популярному програмному забезпеченню техаської фірми SolarWinds Corp. та проникненню в державні установи, а також приватні компанії.

Росія неодноразово відкидала звинувачення в тому, що вона втручається у вибори, отруює своїх опозиціонерів та критиків влади або пропонувала заплатити за вбивство американських військових.
Міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив у четвер, що Росія помститься за будь-які нові санкції, які він відхилив як "німий" документ.
"Ці дії переконують нас лише в одному - в тому, що нам потрібно покладатися лише на себе", - сказав він журналістам під час візиту до Казахстану.
Білий дім і Державний департамент у середу відмовились від коментарів. Коли прессекретар Білого дому Джен Псакі оголосила огляд 21 січня, вона сказала, що це означало "притягнути Росію до відповідальності за свої необдумані та змагальні дії".
Попри зростання напруженості між двома колишніми суперниками "холодної війни", Путін збирається приєднатися до саміту Байдена щодо зміни клімату цього місяця.

за матеріалами Вloomberg


08.04.2021 14807
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699