Відпочинок в Косино: лікувальні купальні в карпатському антуражі

 

В 40 кілометрах від Мукачева і в 20 від райцентру, в Берегівському районі Закарпаття, затишно розташувалося село Косонь, до недавнього часу відоме виключно жителям навколишніх сіл.

 

Однак за останні роки відпочинок у Косоні став популярним не тільки серед українських, але і серед європейських туристів.

 

Історія села Косонь: завдяки чому відбулося таке чарівне перетворення

Село Косонь відоме історикам з 1333 року. За цей час воно змінило декілька назв: Кодунь, Мезекосонь, Косино, Косини. Це один з багатьох населених пунктів у тутешніх краях. Риболовля, випас свиней, вирощування винограду. Все як у людей. І монголо-татари в 1566 не пройшли повз. І неврожаї з бурями. І в боротьбі Ференца II Ракоці з Габсбургами місцеві мешканці взяли участь. І в революційному бурлінні початку 20 століття. І під чехами побували, і під угорцями, і під Радянським союзом.

Термальні води Косино: вода, що відродила село

І лише у 21 столітті, нарешті, згадали про головну «фішку» тутешніх місць. Лікувальні мінеральні води. Унікальну воду життя, що лікує серцево-судинні, шкірні, захворювання нервової системи та опорно-рухового апарату.

На відміну від питної мінералки, тутешні води приймаються зовнішньо, у зручних, гарячих термальних басейнах, за графіком 15–20 хвилин три рази на день.

Піонером у нелегкій справі залучення туристів виступила зона відпочинку «Шошто-Термал». Нині прапор з її рук підхопив комплекс «Термальні води Косино», що значно розширився порівняно зі своєю попередницею. П’ять басейнів, три з яких термальні (всі працюють цілий рік), прісний басейн з аква-баром і дитячий з ігровим майданчиком неподалік. Також на території комплексу, збудованого в австро-угорському стилі, працює готель, сім саун, масажний кабінет і безкоштовний Wi-Fi. Уся ця краса розкинулася в кількох кілометрах від села, на території 200-річного дубового гаю.

Джерело фото: kosino.com.ua.

Як бачите, комплекс розрахований на те, що люди будуть проводити тут цілу добу. А можливо, і не одну. Коштують послуги «Косино» 500 грн з дорослої людини за день, або 200 за три години. Діє система знижок і абонементів. Також слід врахувати, що у свята і у вихідні наплив народу в купальнях максимальний, і не виключені чималі черги. По можливості, плануйте відвідування на будні, адже більшість негативних відгуків пов’язана якраз із довгими шеренгами народу, що годинами чекає вільної шафки в роздягальні.

Джерело фото: volynpost.com.

Карпатські принади Косоні

Але не думайте, що відпочинок в Косоні обмежується бовтанням у басейнах і валянням на лежаках у перерві. Вода – це лише одна, хоча й важлива, принада регіону.

Джерело фото: volynpost.com.

Не забувайте про:

  • Близькість кордону з Угорщиною, куди можна зазирнути щасливим власникам відповідної візи.
  • Чисте повітря, візитівку Закарпаття нарівні з чарівними красотами.
  • Колорит краю, де тісно сплітаються угорська та українська культури.
  • Смачну кухню на чолі зі знаменитим бограчем, якому навіть присвячують фестивалі.
  • І, головне, мізерній відстані до цілої купи найкрасивіших місць області.

Відпочиваючи в Косоні, ви самостійно і без проблем відвідаєте за світловий день:

  1. Берегове з його винними підвалами та дегустаціями (у залах Чизай, Жайворонок).
  2. Мукачеве із Замком Паланок, затишним центром і сакурою навесні.
  3. Ужгород, переповнений храмами і приголомшливої краси будівлями.
  4. Долину нарцисів у Хусті (це, як ви розумієте, в сезон, у травні).
  5. Невицький замок. Віллу графа Шенборна, нині санаторій «Карпати». І багато-багато іншого.

На фото: Невицький замок, джерело: foto.ua.

У більш віддалені місця вас з величезним задоволенням відвезуть екскурсійні «бусики», яких тут також вистачає.

Де зупинитися в Косоні

А після повернення ви зможете обрати, де саме дати відпочинок втомленим ногам.

Свої послуги пропонує як шалено дорогий готель на території «Термальних вод Косино». Ціна питання від однієї до чотирьох тисяч гривень на добу. Так і приватний сектор. Вас радо приймуть і садиби, і гостьові апартаменти і вілли, і мотелі. І просто хороші люди, які здають житло без усіх цих пафосних назв.

Джерело фото: kosino.com.ua.

Тут розліт цін величезний, стартують від стольника з людини.

Як дістатися до Косоні

З Мукачева, Ужгорода автобусом до Берегового. Звідти маршруткою (з центру міста). Можливий варіант через село Яноші. Або електричкою Ужгород – Королево до станції Косино.

 

IGotoWorld.com


03.08.2015 6644 1
Коментарі (1)

Ирина 2018.12.31, 16:06

Доброго дня. Дуже неприємна ситуація!!! Сьогодні великою компанією приїхали до комплексу о 13.50 і адміністратор на рецепції повідомила що копмлекс працює до 14.00!!!! На сайті в мобільній версії сайта нічого не зазначено для підтвердженні прикріплено скрін-шот як і на Facebook Заходило на сайт 15осіб!!! Втрачено 4години часу дороги і дуже зіпсований настрій перед Новим Роком! На гарячій лінії внятної відповіді на дану ситуацію мені не повідомили!!Тільки те, що інформація у відділі цін!! Серйозно?! І як сказали «головної сторінки в нас немає» На фото зазначила «головну сторінку». За сервіс нічого сказати не можу але на рецепції повідомили «холодно» що все на сайті є!! І вирішенням нашого питання не займалимь.  Так що перед Тим як хочет відпочити треба дзвонити аби точно взнати інформацію. За актуальністю не слідкують!!!! І сервіс України до Європи тільки ціни!!!!

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

355
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1407
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2601 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3644
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3006
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2153

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

625

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

476

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1643

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1806
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

299
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

512
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

814
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4996
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

364
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

890
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10135
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

519
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

272
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

380
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

407
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

727