Відпочинок в Україні: де найчистіші озера, як дістатись та ціни

Туристична слава в село прийшла завдяки озерам – їх тут 3 Чорне, Бірюзове та Блакитне. Назви відповідно до кольору води. Це місце називають Чернігівськими мальдівами.

В покинутих кар’єрах і виникли озера, ще 40 років тому, але перші туристи потягнулися нещодавно. Тут навіть у дощову погоду намети стоять у кілька рядів. Окрім садиб, де пропонують відпочинок від 100 грн за добу з людини – на березі озера з’явилася ще й база відпочинку із всіма зручностями.

Номер на 4-х, з міні кухнею, терасою та виходом до озера обійдеться у 700 грн. Найдешевший варіант – 300 грн за два ліжка у маленькому будинку. З розваг надувна гірка, катамарани, каяки та ось такий сап- дошка з веслом, це коштує 70 грн.

І є тут ще одне спільне з усіма островами тут не ловить жодний український мобільний оператор. Пролетіти на тролеї з одного берега на інший коштує 70 грн.

Узбережжя Блакитного озера повністю орендується, з одного боку бази, з іншого планують залишити кемпінговий відпочинок, тільки вже обладнати територію зручностями та встановити плату за проїзд– 25 грн з машини.

Комплексний обід у кафе на озері обійдеться у 100 грн – шашлик від 50 грн за 100 грам. Окрім екскурсії до місцевого гончара тут ще пропонують відвідати відреставровану садибу Софії Руссової – міністра освіти часів Української народної республіки. Вона створила перший буквар.

Інфраструктура тут тільки почала розвиватися. Подекуди залишився комфорт по-радянськи. Тому якщо навіть гуляти на широку ногу, витратити можна не більше 1 тис грн за день.

Далі ми прямуємо до озера Біле , що на Рівненщині. Дорога закінчилася тільки но ми звернули з варшавської траси. Останні 40 км до озера – найнебезпечніша ділянка. Не зашити у ямах колеса та не розбити голову підстрибуючи на вибоїнах – задача не проста.

Біле озеро прославилося. Все через унікальний склад води – у ній є гліцерин , який пом’якшує шкіру. У радянський час тут збудували здравницю і ні, це не архівні кадри – база відпочинку і досі виглядає так само як і півстоліття тому: такі ж написи, і майже такий же сервіс – всі зручності на вулиці.

Такий номер на сторонню особу коштує 140 грн. Вся територія – наче машина часу, відчуття немов потрапив до дитячого табору, ось у їдальні меню – все розписане до грама. А на центральному столі, як і годиться, контрольна порція.

Триразове харчування тут обійдеться у 180 грн. На території підприємці пропонують перекусити хотдогами та шаурмою, поруч – кафе із пловом та шашликом. Окрім охочих омолодитися, сюди ще заїжджають грибники. У сезон, як кажуть, гриби тут косити можна.

А ще прижїджають рибалки – адже ловити рибу на білому озері можна безкоштовно. Відпочинок тут обійдеться не більше 500 грн за особу на добу , але місцеві кажуть, що деякі туристи умудряються навіть заробити тут. Збирають ягоди, гриби чи ловлять рибу, а потім все це продають.

У селах довкола Шацьких озер на Волині приймати туристів вже звикли і заслужено називають себе меккою озерного відпочинку в Україні. Де поселитися і за скільки – це вже на ваш вибір, є все від євростандарту до житла класу економу.

На курорт їхали раніше тільки українці. Але останніми роками потягнулися і іноземні туристи. Ось і німці придивляються, що ж цікавого на Шацьких озерах.

Тут в сезон кажуть не проштовхнутися, і спустошити гаманець можна не менше ніж на морських курортах. Але якщо хочете зекономити, або втекти від натовпу туристів, то в кількох кілометрах від Світязя є цілий каскад точно таких же чистих озер, але без галасу.

willbeua.com


18.08.2018 3597
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1136
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2831
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1048
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3133 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

918

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

162
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118