Відомо, скільки вимушено переміщених осіб мешкає на Косівщині

У Косівській територіальній громаді на цей час є три категорії переселенців.

Перша категорія проживає у приватному секторі, друга - в туристичних садибах, комплексах, третя - розміщується в комунальних закладах.

Про це журналістці Фіртки розповів Юрій Плосконос, міський голова Косова.

За словами міського очільника, цифри офіційної статистики менші, ніж реальна кількість вимушено переміщених осіб. Юрій Плосконос пояснює, що офіційна статистика ґрунтується на даних про кількість зареєстрованих через додаток «Дія» або в місцевих ЦНАПах.

«Є велика кількість людей, які проживають у приватному секторі та, якщо взяти загальну кількість усіх, то виходить понад 6 000 з 33 000 населення. Більшість з них мешкає у місті Косів та Шешорах.

А кількість зареєстрованих осіб на сьогодні, становить 4 238, з них 350 проживають в  комунальних закладах, а в садибах зеленого туризму - 1 650, решта - мешкають в приватних будівлях», - розповідає очільник громади.

Юрій Плосконос продовжує, чоловіки-переселенці стають на військовий облік у військкоматах. Понад два тижні тому чисельність чоловіків, які пішли служити, у співвідношенні до тих, хто перебуває на Косівщині - перевищувала кількість серед місцевого населення.

«Сьогодні на нараді у військкоматі доповіли, що чоловікам, які є вимушено переселеними та не були зареєстрованими - вручили повістки. Зараз вони проходять медичну комісію і вирішують питання, що робитимуть надалі.

Особливо ця проблема була актуальною спочатку, в місцевостях, де добре розвинений туризм. Адже чоловіки приїжджали на досить дорогих машинах, зухвало себе поводили.

В ті моменти, коли місцеві мешканці волонтерять, хтось служить, така поведінка дратувала. Зараз вже цього немає, з цим зробили порядок», - наголошує міський голова.

На території Косівщини активно працюють волонтерські центри. В кожному селі є бодай один центр, в якому працюють волонтери, також залучені церкви.

«Є стихійний волонтерський рух, а є більш організований. Якщо говорити про другий, то тут є кілька організацій, які зареєстровані. Зараз 90% населення тим чи іншим чином допомагають та є дотичними до волонтерського руху.

Для переселенців ми організували мовні курси, проводить їх вчителька, яка має багато регалій української мови. Ми давали оголошення по школах, в яких мешкають переселенці. Заняття проходять два рази на тиждень».

Для охочих покращити свій рівень знання української мови в Косівській громаді мовні курси будуть проводити й надалі. Окрім цього переймаються й долею людей, які не мають куди повертатися, це стосується переселенців, які мешкають в ліцеях.

«Колись настане момент, коли й навчальний процес для дітей необхідно буде відновлювати, тому потрібно думати про приміщення, де можна буде розмістити всіх людей, які втратили домівки.

Держава зараз інвентаризує будівлі, які зараз могли б бути придатні для утримання людей. Ми хочемо вбити одним пострілом двох зайців, у нас є недобудована школа, якщо держава виділяє кошти, то нам краще було б, якби була можливість  вкласти кошти в неї.

Школа – це критичний об'єкт нашої громади, він в пріоритеті, на першому місці, тому що Великий старостинський округ налічує понад 4 000 людей, та не має нормальної школи», - каже Плосконос.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ

Винен не лише путін. 84% українців вважають, що «прості росіяни» винні у війні

Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування

«Не мародерствуйте»: очільник Івано-Франківська засудив спекуляції з цінами на житло для переселенців


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1887
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1822
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1821
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5368 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1481

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

689

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

744

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

938

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

973
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1722
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3636
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10215
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26091
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10142 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7680
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

865
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1367
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

350
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1241
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

840
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1044