Відомо, як працює Івано-Франківський обласний перинатальний центр у час війни

З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі народилися 198 малюків.

Про це кореспондентці Суспільного розповіла головна медсестра закладу Галина Семенчук, передає Фіртка.

За два тижні до повномасштабного вторгнення рф в Україну працівники перинатального центру облаштували підвал для приймання пологів під час повітряної тривоги. За словами Галини Семенчук, у сховищі медики підготували склад із засобами гігієни, їжею та водою.

Також вони облаштували відділення інтенсивної терапії для новонароджених, палати, кімнату матері та дитини, операційну і пологовий зал. Галина Семенчук каже, що від 24 лютого в укритті під час повітряної тривоги народила одна жінка.

"Ми намагалися облаштувати все так, аби було зручно не лише лікарям, акушеркам, молодшому персоналу, але й самій породіллі. Тут є зручне ліжко, є все необхідне — інструменти, набори, засоби індивідуального захисту. У нас тут — усе стерильне, бо кожного дня стерилізуються всі інструменти, а всі інші засоби індивідуального захисту в нас — одноразові, починаючи від пелюшок до медичного одягу", — говорить Галина Семенчук.

Завідувачка пологового відділення № 2 Оксана Ілик каже, що під час кожної повітряної тривоги в укриття йде увесь персонал, вагітні та породіллі. Немовлят у сховище зносять медсестри. Однак є випадки, коли доводиться залишатися на робочому місці.

"Коли тривають пологи й вони — у другому періоді, тобто коли дитина проходить уже по родових шляхах, звичайно, що ми залишаємося у приміщенні. Також, якщо перебуваємо в операційній, то ми завершуємо операцію без жодних хвилювань. Уже тричі під час повітряної тривоги ми завершували операцію кесаревого розтину в приміщенні", — каже Оксана Ілик.

У перинатальному центрі облаштували й пункт приймання гуманітарної допомоги. Її видають породіллям, які вимушено переїхали з інших регіонів України, розповіла завідувачка відділення інфекційного контролю Наталія Якимчук.

"Ми отримуємо і засоби особистої гігієни для жінок, засоби особистої гігієни для новонароджених, особливо в перші дні, коли потрібно доглядати за шкірою немовлят. Окрім засобів догляду, тут є одяг для жінок, який вони можуть використовувати в пологовому будинку — халати, тапочки, нічні сорочки. Це те, що нам дуже потрібне. Також ми отримуємо велику кількість дитячого харчування", — сказала Наталія Якимчук.

Прикарпатка Мирослава Семенишин розповіла, що зараз — на дев'ятому місяці вагітності та чекає на народження донечки. З її слів, у перинатальний центр приїхала два дні тому. За цей час вже декілька разів доводилося ходити в укриття під час повітряної тривоги. Жінка каже, народжувати малюка у підвалі не хоче, але морально готується й до цього.

"Вчора (ред. — 29 березня) цілий день ми бігали у підвал, вночі підіймали нас. Пересиділи, був відбій і ми поверталися. Медсестра приходить, забирає нас. Є супровід до підвалу, там медсестра чекає, потім приводять у палату, — розповідає Мирослава Семенишин. — Вперше, коли прийшла, то страшно було, бо за дитину переживаєш, за себе. Краще, щоб було безпечно, бо зараз — умови воєнні. Некомфортно там, як тут, у палаті, але катастрофи сильної немає".

Головна медсестра пологового будинку Галина Семенчук розповіла, що від 24 лютого в обласному перинатальному центрі народили 40 жінок, які вимушено переїхали на Івано-Франківщину з інших областей. Породілля Марина Гончаренко каже, що переїхала сюди з Києва.

"Найголовніше — це безпека дитини. Мій емоційний стан дуже відбивався. Я не могла далеко їхати, але й залишатися там було не дуже безпечно для малюка. Мені вдалося народити тут, якраз не було жодної загрози, не було сирени", — сказала Марина Гончаренко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ще один військовий госпіталь: Калуська ЦРЛ має потребу в електронно-оптичному перетворювачі

Вимушеним переселенцям виплатять допомогу від України. Як отримати?


30.03.2022 Іван Муканик 1645
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

363
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

365
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13997 7
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1603
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

895
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6190

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

656

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1486

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1295

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1182
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

539
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

680
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1601
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

619
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

907
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5943
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13745
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

276
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

573
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

501
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

815 2