Відомі прикарпатці поділилися враженнями від протестних акцій у Києві

 

/data/blog/44430/d9b8fc6e0083bdbb28a22e87a8ef86df.jpg

 

Роман ЧЕРНЕГА, народний депутат України (фракція «УДАР Віталія Кличка»), голова обласної організації «УДАР Віталія Кличка»:
— Майдан нині цілком організований щодо побуту, харчування, ночівлі тощо. Кілька адмінбудівель приймають мітингувальників, зокрема це Будинок профспілок, Київська міська держадміністрація та ін. Нині, за приблизними підрахунками, через Майдан пройшло понад 100 тис. людей, яких харчують у польовій кухні, організованій «УДАРом». А аналогічних кухонь працює з десяток. Тобто понад мільйон людей за ці дні пройшло через наші польові кухні. А загалом на Майдані уже побували мільйони.
На території наметового містечка чисто і впорядковано. Тут, а також в адмінбудівлях, де зупиняються люди, цілодобово чергують народні депутати від «УДАРу» та інших опозиційних сил.
Дуже важливо, що на Майдані є чимало священиків та організовано місця молитви. Тут священики щовечора відправляють Службу Божу. Щогодини мітингувальники виконують Державний гимн України.
Запрошую всіх свідомих громадян нашого краю долучатися до мирних протестів у столиці, аби спільно вибороти право на гідне життя, пише "Галичина".

Іван АНДРУСЯК, поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач:
— Враження і радісні, і сумні. Радісні тому, що ми знову не побоялися і вийшли захищати себе й Україну, захищати майбутнє. А сумні тому, що ми досі захищаємо і захищаємося, а на нас досі нападають, і нападники все підліші, все мерзотніші...
Атож, це не 2004-й — тоді в керівництві держави ще було принаймні кілька людей, які не остаточно втратили совість і глузд, ще бодай трішечки залишалися людьми. Янукович зробив висновки з першого Майдану — тепер в його уряді людей немає, самі нелюди. і цим нелюдам уже замало крові ні в чому не винних дітей. Судячи із сьогоднішніх (3 грудня) подій, Янукович, Азаров та їхні опричники готові на все, щоб залишитися при владі, вони спраглі крові кожного з нас! Їм уже мало наших національних багатств — вони посягають на наші душі! Це дуже страшно! Молюся за те, щоб вони отямилися й не доводили народ до того, щоб їх довелося виносити вперед ногами.
Це вже третя революція, в якій я беру посильну участь. Правду кажучи, трохи забагато як на далеко ще не літню людину — а жити коли? Я б дуже хотів, щоб ця революція, врешті-решт, була остання і щоб не лише мої діти, а і я ще трохи встиг пожити в притомній країні. А це нині залежить від кожного з нас. Тримаймося!

Василь ГЛАДІЙ, народний депутат України (фракція ВО «Батьківщина»):
— Що спільного в Майданах 2004 та 2013 років? Все ті ж головні «герої» — Янукович та Путін. Завданням Януковича «розливу» 2004 року було здобуття влади задля особистого збагачення, поточна його мета — збереження награбованого та консервація влади у 2015 році. Путін же намагається досягти нині своєї стратегічної мети — відновлення російської імперії, тоді як у 2004-му він тільки старався забезпечити собі зручний плацдарм для досягнення цього. Знову, не зважаючи на погрози, залякування та провокації влади, рушійною силою української революції стали студенти та жителі західних областей України. Як і в 2004 році, переважна більшість киян словом і ділом підтримує акції протесту та повністю поділяє цілі мітингувальників.
А в чому основні відмінності євромайдану та Помаранчевої революції? В 2004 році українці захищали свій внутрішньополітичний вибір, що було тактичним кроком на шляху до стратегічної мети — євроінтеграції, сьогодні ж народ України змушений захищати власне саму стратегічну мету, досягнення якої поставлено під сумнів злочинними діями бездарних тимчасових правителів. Помаранчева революція мала своїх персоніфікованих лідерів — Ющенка та Тимошенко. Без їхньої енергії та харизми Майдан-2004 не досяг би своїх цілей. У 2013-му прихильники євроінтеграції організувалися самостійно, а за допомогою опозиції їх рух став організованішим. Євромайдани, хоч і нечисленні, з’явилися і у великих містах східної та південної України, чого не спостерігалося в часи Помаранчевої революції. Революція 2004 року відбувалася в умовах порівняно стабільного стану української економіки. Євромайдан же проходить в час, коли країна перебуває в переддефолтному стані, що звужує можливості для маневру владі та заганяє її у цурцванр. Наділені владою чиновники дезорієнтовані і продовжують підтримувати режим Януковича радше за інерцією, ніж свідомо. Лавиноподібне зростання кількості мітингувальників на євромайдані зумовлено неадекватними діями владних інституцій, та різка радикалізація їхніх закликів після вчиненого силовиками злочину на майдані Незалежності залишає все менше шансів на мирне врегулювання ситуації.

Сергій АДАМОВИЧ, професор ПНУ ім. Василя Стефаника:
— Надзвичайно вразили своєю енергетикою студенти. Як би далі не розгорнулися події в країні, за ними — майбутнє. Складається враження, що політики, які критикують студентів за аполітичність, самі не мають ніякого плану дій. Майдан, який був успішним у 2004 році, влада опрацювала і підготувала контрзаходи. Натомість опозиційні політики під час цього спротиву не запропонували нових форм самоорганізації...
Відчувається позитивна підтримка киян. Я думаю, що ми продемонстрували всьому світові, що ми — справді європейська нація.

Анатолій ДИРІВ, народний депутат України (фракція ВО «Батьківщина»):

— У неділю, 1 грудня, громадяни нашої держави зібралися на всеукраїнське віче на підтримку євроінтеграції та проти чинної влади. Це була найбільша акція за всі роки незалежності. Колони мітингувальників розтягнулися від парку Шевченка до майдану Незалежності. За найскромнішими підрахунками, в цей день було понад мільйон протестувальників. Те, що відбувається сьогодні, є доленосним для майбутнього нашої країни на кількасот років наперед. Та це тільки початок. Попереду дуже важка робота і на вулиці, і в парламенті.
У нас є чіткий план дій. Я говорю не лише про підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом. Наша перша політична вимога — відставка Кабінету Міністрів України, а друга — імпічмент Януковича, який зрадив Україну! Наша основна мета — могутня, заможна і демократична держава Україна.

Звертаюся до своїх земляків із палким закликом і великим проханням — приїхати у Київ на Майдан. Саме тут і нині відбувається основна боротьба. Закликаю скористатися своїм конституційним правом і вийти на мирний протест. Сьогодні вся Україна — це Майдан!

Паралелі


08.12.2013 602 4
Коментарі (4)

Софія 2013.12.08, 14:33
Наскільки вони всі огидні ,дрібні, нерозумні аферисти,які забули пророчі слова політичного генія В.Чорновола, що Україні не потрібні революції.
Читач 2013.12.08, 09:25
Народ а Василь Гладій хто це ?
Я 2013.12.08, 11:01
Щойно прочитав у Фейсбуці: Wasiliy Kredo: Не лише як християнський письменник-чернець, але й професійний патопсихолог /за університетською освітою/, з усією фаховою відповідальністю стверджую, що поведінка нинішніх неофашистських фюрерів-іуд /формальних очільників/ нашої святої / з часів Хрещення Київської Русі/ держави є вже НЕ ПОЛІТИКОЮ, А ПСИХОКЛІНІКОЮ з діагнозом : ПАРАНОЇДАЛЬНО-ІСТЕРОЇДНА ШИЗОІДІЯ з маніакальним психозом МАНІЇ ВЕЛИЧІ /це усім підтвердять професійні психіатри та патопсихологи/!!! Даний діагноз був характерний для ТИБЕРІЯ, КАЛІГУЛИ, НЕРОНА, ЛЕНІНА, СТАЛІНА, ГІТЛЕРА, ЧАУШЕСКУ, МАО, КІМів, КАДАФІ, ХУСЕЙНА і т.п. !!! Діюче законодавство дозволяє одягати на таких соціально-небезпечних осіб вгамівну сорочку і силоміць розміщати у психіатричних клініках !!! Надалі ми повинні законом захистити наш богообраний український народ від подібних політиків параноїків-антихристів!!! НАМ ПОТРІБНІ НИНІ ЛИШЕ БОГОЛЮБИВІ МУДРІ ОЧІЛЬНИКИ ДЕРЖАВИ !!!
Я 2013.12.09, 02:27
Ролик-інструкція. Ненасильницькі протести: http://www.youtube.com/watch?v=C9qFNpkzVZ4&feature=youtu.be
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

339
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4871 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1563
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1609
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2756
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2424

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

345

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1559

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2308

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3052
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

651
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

817
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

746
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

601
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16074
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2955
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1208
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26703 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1083
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

938 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

743