Відновлення авіабізнесу: чи підтримають уряди обов'язкову вакцинацію для міжнародних рейсів

Алан Джойс, виконавчий директор авіакомпанії Qantas Airways, в Сіднеї, Австралія, 20 лютого 2020 року.
Брент Левін/Bloomberg /Getty Images


Австралійський національний перевізник Qantas вимагатиме від міжнародних мандрівників доказів, що вони мають щеплення проти Covid-19 перед польотом.

У понеділок генеральний директор авіакомпанії Алан Джойс заявив в інтерв'ю дочірній компанії CNN Nine News, що цей крок буде "необхідним", коли вакцини проти коронавірусу будуть доступні.

Джойс заявив, що авіакомпанія розглядає можливість зміни своїх умов, щоб "просити людей зробити щеплення перед тим, як сісти в літак".

"Щоб враховувати інтереси громадян країни, нам доведеться подивитися, як розвиватимуться події щодо Covid-19. Але, звичайно, для міжнародних відвідувачів та людей, що виїжджають за межі країни, ми вважаємо, що це необхідність", - заявив керівник Qantas.

Попри те, що Qantas - перша авіакомпанія, яка зазначила, що щеплення Covid-19 буде обов'язковим перед поїздкою, незабаром інші можуть піти за цим прикладом.

"Думаю, це буде загальною темою під час розмови з колегами в інших авіакомпаніях по всьому світу", - сказав Джойс.

У вівторок представник AirAsia повідомив CNN Travel, що після отримання вакцини авіакомпанія "перегляне вимогу щодо вакцинації пасажирів проти Covid-19 для міжнародних подорожей".

Air New Zealand заявив, що його "справді заохочують новини про вакцини", і зазначив у заяві, що "зрештою, уряди визначають, коли і як безпечно відкривати кордони, і ми продовжуємо тісно співпрацювати з цим".

Чи стане вакцинування проти Covid-19 обов'язковим для подорожей міжнародним стандартом, на цьому етапі ще не визначено. Також не відомо чи підтримають уряди такий крок — і чи законна така вимога — мають бути відповіді, перед тим, як дозволити міжнародним туристам в'їжджати до своїх країн.

Дебати розпочалися, коли у цьому місяці троє виробників вакцини оприлюднили багатообіцяючі результати у боротьбі з коронавірусом. У понеділок AstraZeneca оголосила, що в масштабних випробуваннях експериментальна вакцина проти коронавірусу показала середню ефективність у 70%. Раніше в листопаді Moderna оголосила, що вакцина на 94,5% ефективна проти коронавірусу, а Pfizer/BioNTech оприлюднили інформацію про те, що їхня вакцина ефективна на 95%.

Але питання полягає у тому, як безпечно розпочати подорожі під час пандемії, — це те чого вимагають авіакомпанії та країни. Авіакомпанії у всьому світі сильно постраждали від скорочення подорожей, а країни втратили вкрай необхідний туристичний дохід.

Літаки Qantas 737-800 припарковані на злітно-посадковій смузі в аеропорту Сіднея 20 травня 2020 року (Сідней, Австралія). Джеймс Д.Морган/Getty Images


Паспорти вакцинації та медичні картки

Джойс сказав, що Qantas розглядає можливість для пасажирів мати "паспорт вакцинації", який "засвідчує, що особа вакцинована і чи прийнятна вона для країни, до якої ви подорожуєте".

Про це серйозно замислюється авіакомпанія.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) - орган, що представляє авіакомпанії у всьому світі — заявила в понеділок, що цифровий медичний пропуск, який може включати інформацію про вакцини, є ключем до відкриття кордонів.

Зараз IATA Travel Pass знаходиться на завершальній стадії розробки. Орган авіакомпанії планує провести транскордонний пілотний випробувальний запуск в кінці цього року з метою запуску в першому кварталі 2021 року.

за матеріалами CNN


Читайте також:

Коли відновиться авіарух в Європі: прогноз


24.11.2020 782
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1118
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3122 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7388
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116