Відключення аналогового ТБ: що потрібно знати

1 серпня в Україні почнуть вимикати аналогове телебачення. Радіо Максимум розповідає, як не залишитися без ефірного телебачення, та що для цього потрібно зробити.

Що таке цифрове телебачення?

Цифрове телебачення – сучасна технологія телевізійного мовлення, яка полягає в передачі звуку та зображення за допомогою кодування відеосигналу. Воно стійкіше до різних перешкод у порівнянні з аналоговим і дозволяє вивільнити частоти. Також цифрове телебачення забезпечує високу якість звуку та зображення, що особливо актуально в епоху сучасних телевізорів.

Коли стартує кампанія з відімкнення аналогового телебачення в Україні?

Перша хвиля відімкнення користувачів від аналогового телебачення запланована на 1 серпня 2018 року. Першими, хто залишиться без звичного ефірного мовлення будуть мешканці Києва та Кіровоградської області. Якщо з цифровим сигналом не буде проблем – з 1 вересня цього року планують відімкнути й решту країни.

Для чого відбувається відімкнення аналогового телебачення в Україні?

По-перше, ця технологія сучасніша та дозволяє звільнити частоти. До прикладу, для того, щоб передавати цифровий сигнал потрібен менший діапазон, ніж для аналогового. Це дозволить замість одного аналогового каналу транслювати десятки цифрових.

По-друге, звільнення частот дозволить поширити та швидше впровадити 4G та LTE. Про основні переваги 4G читайте тут.

Хто постраждає від відімкнення аналогового ефіру?

Відключення аналогового торкнеться лише тих користувачів, які користуються звичайними хатніми або зовнішніми антенами. Якщо ж ви користувач сучасних телевізорів або кабельного/супутникового телебачення – перейматися не варто.

TV-тюнер необхідно купувати?

Якщо у вас сучасний телевізор із вбудованим Т2-тюнером, то такої необхідності немає. Просто під'єднайте антену для посилення сигналу. Якщо ж телевізор не має такого тюнера, то придбати TV-тюнер буде необхідно. Ціна питання: від 439 гривень.

Чим відрізняються TV-тюнери?

Як правило, відрізняються вони функціональністю. До прикладу, базові моделі можуть просто приймати сигнал Т2 і все. Більш "просунуті" варіанти можуть відтворювати файли з флеш-накопичувачів, записувати програми на флешки, активувати відтермінування перегляду програм, а також перегляд стрімінгових відео за допомогою Wi-Fi.

Яка кількість каналів буде доступна тим, хто користується цифровим телебаченням?

Наразі кількість каналів варіюється. Мінімальна їх кількість – 32, але в деяких регіонах користувачам доступні до 48 цифрових каналів.

Альтернативні варіанти перегляду ефірного телебачення

Кабельне телебачення

Це телебачення, яке постачається безпосередньо з телевізійної вежі, що забезпечує відмінний сигнал без втрат.

Плюси:

  • якісний сигнал;
  • велика кількість каналів;
  • відсутність потреби в покупці додаткового обладнання.

Мінуси:

  • щомісячна абонентська плата.

Супутникове телебачення

Телебачення, яке дозволяє переглядати телеканали безкоштовно. Щоправда, є одне але: для початку потрібно придбати обладнання для трансляції.

Плюси:

  • якість сигналу;
  • велика кількість каналів;
  • можливість докупляти доступ до каналів, якщо в цьому є потреба.

Мінуси:

  • необхідність покупки дорогого обладнання;
  • необхідність іноді переналаштовувати канали.

Інтернет-телебачення

Доступ до якісного телебачення, яке може бути доступним і на ваших мобільних пристроях (якщо це дозволяє провайдер).

Плюси:

  • якісна трансляція;
  • велика кількість каналів;
  • можливість обирати, що дивитися;
  • доступ до перегляду на смартфонах або планшетах.

Мінуси:

  • щомісячна абонентська плата;
  • можлива втрата сигналу, якщо не працює інтернет.

Загалом, панікувати не варто. Якщо вас таки відімкнуть від ефірного телебачення, можливо, це натяк на те, що пора братися за прочитання улюблених книжок ;)


30.07.2018 2762
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1149
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

940
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1205 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3602 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33817
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2777

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

315

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

705

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1633

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1019
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

570
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

458
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

840
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12146
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1446
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1223
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1311
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

492
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

190
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

272
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

317
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1210