Відбувся семінар "Ефективне ведення гірського сільського господарства на Гуцульщині"

Верховинський район історично був і залишається етносоціальним центром Гуцульщини. Це єдиний район Івано-Франківської області, що повністю розташований у Карпатській гірській системі. Враховуючи інфраструктуру району та з метою вирішення питань раціональної організації праці місцевого населення в особистих селянських господарствах в гірських умовах Карпат, 29 липня Верховинський районний центр зайнятості провів навчальний семінар з жителями села на тему: „Ефективне ведення гірського сільського господарства на Гуцульщині”.

 

В роботі семінару взяв участь старший науковий співробітник філії „Гуцульщина” ННДІУ Іван Михайлович Зеленчук.

 

Економічний потенціал Верховинського району представлений в основному підприємствами лісової і деревообробної промисловості. У сільському господарстві району тваринництво є провідною галуззю, а рослинництво має допоміжний характер, через малу площу ріллі. У районі збережено поголів’я великої рогатої худоби. Продовжується робота з розведення племінних овець та коней гуцульської породи. Недостатня розвиненість господарських структур, в умовах гірської місцевості, унеможливлює забезпечення відповідного рівня продуктивності праці та зниження собівартості виробленої продукції як у промисловості, так і в сільському господарстві, порівняно з низинними районами України. У гірських умовах Карпат потрібні значно більші затрати фізичних та інтелектуальних зусиль, фінансово-матеріальних ресурсів.

 

В сучасних ринкових умовах України найперспективнішим напрямом розвитку сільського господарства в Українських Карпатах є органічне гірське сільське господарство, яке виробляє екологічно чисту м’ясо-молочну продукцію. Але для того, щоб сільськогосподарська діяльність гуцулів була економічно ефективною і не наносила шкоди природі та екології Українських Карпат, потрібно застосовувати тільки найкращі, випробувані часом,традиційні народні методи господарювання гуцулів, які мають не тільки економічну, але й велику духовно-культурну цінність. Крім того, варто також вивчати і використовувати передовий досвід і технології гірського господарювання горян сусідніх європейських держав регіону Карпатських та Альпійських гір.

 

Якщо розглядати перспективу сталого економічного розвитку Гуцульщини, як частини Карпатського регіону України, то образно етноекономіку цього гірського краю можна уявити у вигляді дерев’яної гуцульської хати, що міцно тримається на чотирьох наріжних каменях: гірське лісове господарство, гірське сільське господарство, гуцульські народні промисли та декоративно-ужиткове мистецтво і карпатський гірський зелений туризм. Усі ці основні чотири складові частини етноекономіки Гуцульського краю мають велику національну духовно-культурну цінність і є традиційним джерелом матеріального добробуту українських карпатських горян-гуцулів.

 

Семінар закінчився обговоренням даної теми і кожен з учасників мав змогу задати запитання, а також висловити свої враження, внести пропозиції.


07.08.2011 2685 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

624
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3229
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2121
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2482

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

433

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

872

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

570
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1116
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

274
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

771
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8353
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

445
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1276 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2294 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005