Відбувся семінар "Ефективне ведення гірського сільського господарства на Гуцульщині"

Верховинський район історично був і залишається етносоціальним центром Гуцульщини. Це єдиний район Івано-Франківської області, що повністю розташований у Карпатській гірській системі. Враховуючи інфраструктуру району та з метою вирішення питань раціональної організації праці місцевого населення в особистих селянських господарствах в гірських умовах Карпат, 29 липня Верховинський районний центр зайнятості провів навчальний семінар з жителями села на тему: „Ефективне ведення гірського сільського господарства на Гуцульщині”.

 

В роботі семінару взяв участь старший науковий співробітник філії „Гуцульщина” ННДІУ Іван Михайлович Зеленчук.

 

Економічний потенціал Верховинського району представлений в основному підприємствами лісової і деревообробної промисловості. У сільському господарстві району тваринництво є провідною галуззю, а рослинництво має допоміжний характер, через малу площу ріллі. У районі збережено поголів’я великої рогатої худоби. Продовжується робота з розведення племінних овець та коней гуцульської породи. Недостатня розвиненість господарських структур, в умовах гірської місцевості, унеможливлює забезпечення відповідного рівня продуктивності праці та зниження собівартості виробленої продукції як у промисловості, так і в сільському господарстві, порівняно з низинними районами України. У гірських умовах Карпат потрібні значно більші затрати фізичних та інтелектуальних зусиль, фінансово-матеріальних ресурсів.

 

В сучасних ринкових умовах України найперспективнішим напрямом розвитку сільського господарства в Українських Карпатах є органічне гірське сільське господарство, яке виробляє екологічно чисту м’ясо-молочну продукцію. Але для того, щоб сільськогосподарська діяльність гуцулів була економічно ефективною і не наносила шкоди природі та екології Українських Карпат, потрібно застосовувати тільки найкращі, випробувані часом,традиційні народні методи господарювання гуцулів, які мають не тільки економічну, але й велику духовно-культурну цінність. Крім того, варто також вивчати і використовувати передовий досвід і технології гірського господарювання горян сусідніх європейських держав регіону Карпатських та Альпійських гір.

 

Якщо розглядати перспективу сталого економічного розвитку Гуцульщини, як частини Карпатського регіону України, то образно етноекономіку цього гірського краю можна уявити у вигляді дерев’яної гуцульської хати, що міцно тримається на чотирьох наріжних каменях: гірське лісове господарство, гірське сільське господарство, гуцульські народні промисли та декоративно-ужиткове мистецтво і карпатський гірський зелений туризм. Усі ці основні чотири складові частини етноекономіки Гуцульського краю мають велику національну духовно-культурну цінність і є традиційним джерелом матеріального добробуту українських карпатських горян-гуцулів.

 

Семінар закінчився обговоренням даної теми і кожен з учасників мав змогу задати запитання, а також висловити свої враження, внести пропозиції.


07.08.2011 2612 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

990
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1557
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3423 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2658
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3527
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3070

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

406

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

861

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

876

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1511
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

440
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3308
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20815
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1259
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

567
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

632
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1194
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

341
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

208
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

365
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3717 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

759 1