Відбулося засідання круглого столу щодо обговорення заходів з реалізації комплексної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська

1 липня 2011 року в приміщенні українсько-канадського бізнес-центру (вул.Дністровська, 26) відбулися відкриті громадські обговорення (у формі засідання круглого столу) проекту рішення міської ради «Про заходи з реалізації комплексної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток».
     

Ініціатор проведення–комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр»; організатор проведення–відділ підтримки та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради, комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр».
     

Даний проект рішення розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №631 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг», наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 25.04.2005 р. №60 «Про затвердження Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді», Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року №13 «Про затвердження Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд», рішення Івано-Франківської міської ради «Про комплексну програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток» від 24.02.2011 р. № 71-VII.
     

Під час засідання круглого столу виступив Вадим Войтик, з інформацією про проект рішення міської ради «Про заходи з реалізації комплексної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток».
     

Зазначено, що вказаний проект рішення було розміщено на офіційних веб-сторінках міської ради та виконавчого комітету міської ради, а також анонсовано при прийнятті рішення міської ради, яким затверджено Комплексну програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток». Прийняття запропонованого проекту рішення встановить нові правовідносини у сфері проведення громадських слухань при затвердженні побудинкових тарифів та певні технічні параметри роботи КП«Єдиний розрахунковий центр». Так, з 01.11.2011р. КП«Єдиний розрахунковий центр» буде:
      -укладати з мешканцями (споживачами) договори на управління будинком, спорудою або групою будинків та з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;
      -здійснювати відповідні функції з оформлення документів реєстрації місця проживання фізичних осіб;
      -укладати з виробниками житлово-комунальних послуг договори на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, окремо за кожною з послуг, з урахуванням накладних витрат підприємства;
      -проводитиме нарахування оплати за житлово-комунальні послуги, здійснюватиме оперативну обробку, облік та накопичення інформації про надходження платежів від споживачів, формування і видачу управлінської, технологічної, платіжної та іншої документації та виконувати інші дії, передбачені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» для балансоутримувача та виконавця житлово-комунальних послуг;
      -отримуватиме та при несплаті – стягуватиме з споживачів плату за надані житлово-комунальні послуги;
      -перераховуватиме у ЖЕО №№1-9 сплачені споживачами кошти за житлово-комунальні послуги, що були надані до 01.11.2011 р.
     

Підкреслено, що проект положення про порядок проведення громадських слухань для доведення розрахунку тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій в місті Івано-Франківську (далі – Положення) розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 20.05.2009р. №529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій». Щодо місцевих нормативно-правових актів у цій сфері, то в місті Івано-Франківську діє Статут територіальної громади міста, яким визначено засади проведення громадських слухань, що потребують деталізації щодо кожного конкретного випадку. Саме тому виникла необхідність розробки відповідного нормативно-правового акта, яким слід чітко врегулювати організаційно-правові засади проведення громадських слухань для доведення розрахунку тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій.
     

Що стосується змісту Положення зазначено, що організатором слухань виступатиме виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (далі–Організатор), який повинен створити Комісію з проведення громадських слухань, до складу якої включатимуться посадові особи органів місцевого самоврядування, представники комунальних підприємств тощо.
     

Після розрахунку розмірів тарифів Виконавець послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій звертається до Організатора з пропозицією про проведення відповідних громадських слухань, а також визначення графіку їх проведення по кожному будинку та відповідальних посадових осіб. Графік проведення громадських слухань та перелік відповідальних посадових осіб за їх проведення затверджується розпорядженням міського голови.
     

Зазначено, що громадські слухання необхідно провести по 1800 будинків міста, тому можливим є проведення кількох слухань в одному приміщенні. Організатор зобов’язаний не пізніше ніж за сім днів до проведення громадських слухань поінформувати про це споживачів послуг шляхом розміщення оголошення на інформаційних стендах у під’їздах та біля будинків, на офіційному сайті Івано-Франківської міської ради, в газеті «Західний кур’єр». Проектом Положення передбачені обов’язкові реквізити оголошення та обов’язковий мінімум інформації для споживачів послуг та Організатора. Виконавець не пізніше ніж за два дні до проведення громадських слухань перевіряє наявність оголошення про проведення громадських слухань шляхом складання відповідного акту зі зразком тексту оголошення чи фотографії оголошення, що унеможливить зловживання у цій сфері. Передбачено, що у разі порушення процедури інформування мешканців про проведення громадських слухань, слухання можуть бути скасовані Виконавцем.
     

Підкреслено, що розмір тарифу залежатиме від переліку послуг, в тому числі обов’язкових, які надаватимуться мешканцям будинків.
     

Участь у громадських слуханнях може взяти особа, яка зареєстрована в житловому будинку, щодо якого проводяться слухання. Факт реєстрації підтверджується відповідною відміткою в паспорті, який необхідно пред’явити особі для реєстрації її як учасника громадських слухань. Проектом Положення визначені особи, які можуть взяти участь у громадських слуханнях з правом дорадчого голосу, наприклад депутати міської ради, представники виконавчих органів міської ради, представники комунальних підприємств тощо. Проектом Положення передбачено, що у разі виникнення об’єктивних обставин для завершення громадських слухань (закінчився час оренди приміщення, настала темрява при проведенні слухань біля будинку тощо) учасникам пропонується ставити запитання та подавати пропозиції у письмовому вигляді, які обов’язково повинні буди долучені до протоколу. Документом передбачена процедура відмови споживачів послуг від окремих послуг із запропонованого Виконавцем переліку, крім послуг, необхідних для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану відповідного будинку та його прибудинкової території.


05.07.2011 2355 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

610
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1890
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1066
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1481 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2729
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2082

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

455

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

536

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1454

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1426
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

292
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18190
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1155
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3495
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

862
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10623
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6382
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1022
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

292
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

519
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3128
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

835