Відбулися звітно-виборні збори краєзнавців Прикарпаття

 

В Івано-Франківську в приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися чергові звітно-виборні збори обласної організації Національної Спілки Краєзнавців України.

 

В роботі зборів взяли участь 49 (з 92) чинних членів організації – які представляли всі куточки мальовничого Прикарпаття – від Галича до Верховини.



У вітальному слові заступник голови НСКУ Руслана Маньковська (м. Київ) розповіла про сучасну діяльність всеукраїнської організації, проблемні питання праці, основні завдання на сучасному етапі. Після завершення привітань відбулося нагородження званнями та грамотами найбільш активних членів обласної організації. Зокрема, звання «Почесний краєзнавець України» здобув Ігор Коваль, грамотами НСКУ відзначено Жеребецького Зеновія, Духович Наталію, Завгородню Тетяну, Ковтуна Валерія, Морозюка Володимира, Брицьку Галину, Сигидина Михайла, Харитона Василя, Іваночка Василя. Членські квитки вручено Володимиру Морозюку, Береговському Зеновію, Бігусяку Михайлу, Бабію Василю, Храбатин Наталії, Загребельній Світлані, Янковському Степану.



Важлива інформація прозвучала у звітах голови Правління ОО НСКУ Михайла Косила та голови ревізійної комісії ОО НСКУ Михайла Стульківського. У своєму звіті М.Косило відмітив наступне: «…У період 2009 - 2012 років проведено: реєстрацію правоустановчих документів обласної організації НСКУ; виготовлено нові штамп, печатку; новоприйнято до складу Спілки 30 чол. У складі організації: 3 академіки; 18 докторів наук, професорів; 20 доцентів, кандидатів наук; 4 заслужених діячі науки і техніки України; 6 заслужених працівників культури України; 3 заслужених працівники освіти України; 3 лауреати премії ім. Д.Яворницького; 30 лауреатів премій різних рівнів.



У звітному періоді засновано обласну премію у галузі краєзнавства ім. В.Т.Полєка. Виготовлено дипломи та нагрудні знаки лауреата. Відбулося два вручення премії. Видано 7 чисел журналу «Краєзнавець Прикарпаття». Засновано «Бібліотеку журналу «Краєзнавець Прикарпаття». У цій серії видано: «Михайло Дідишин - краєзнавець з Гуцульщини», «Михайло Василишин - герой з Рожнятівщини», «Академік Петро Тронько на Прикарпатті», «Помазаник Божий» (до 95-річчя Тронька П.Т.), «Літопис краєзнавців Прикарпаття», «Острови пам'яті» (до 75-річчя Морозюка В.К.).



Проведено ХІІ Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію «Освітянське краєзнавство: досвід, проблеми і перспективи», присвячену 200-літтю з дня народження М.Шашкевича, І.Вагилевича. У рамках конференції проведено секцію, присвячену 20-літтю ОО НСКУ. До 20-ліття ОО НСКУ виготовлено пам'ятний нагрудний знак. Велику групу краєзнавців нагороджено грамотами НСКУ, ОДА, управління освіти і науки ОДА, управління культури ОДА. Під егідою Спілки видано понад 100 книг з історії Прикарпатського краю. Проведено понад 50 презентацій авторських робіт членів Спілки. Відбулося 5 Пленумів правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Створено веб-сайт ОО НСКУ, де розміщено інформацію про її склад, правління, історію. Сторінка щоденно оновлюється. Упродовж двох років сторінку відвідали 16572 осіб у 45 державах світу та усіх областях України. Засновано обласну премію Спілки «За крашу краєзнавчу книжку року». У своїй діяльності обласна організація Спілки тісно співпрацює з управлінням освіти і науки, управлінням культури облдержадміністрації, Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника, обласною науковою бібліотекою ім. І.Франка, обласною організацією Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, облдержцентром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Налагоджується тісна співпраця з творчими спілками, їх осередками в області…».



Заслухавши та обговоривши звіт правління обласної організації за три роки, конференція відзначила низку позитивних напрацювань. Наголошено на важливому особистому вкладі для розвитку та становлення обласної організації її голови – Михайла Косила.



Звітно-виборна конференція визначила ряд важливих напрямків діяльності на наступну каденцію. Серед них: клопотати перед головами облдержадміністрації та обласної ради про виділення приміщення для обласної організації; розробити та домогтися прийняття обласної програми розвитку краєзнавства на період 2012-2018 років; приділяти увагу питанням масовості краєзнавчого руху; вважати найважливішою справою на найближчий період написання історії населених пунктів області, участь у підготовці багатотомного видання «Історія міст і сіл України»; популяризувати кращий досвід роботи краєзнавців у засобах масової інформації; регулярно видавати регіональний науково-методичний альманах «Краєзнавець Прикарпаття» та його бібліотеку.



Підсумком роботи зборів стало обрання керівництва обласної організації та затвердження постійнодіючих комісій. До складу правління обласної організації краєзнавців увійшли Арсенич Петро, Баран Євген, Береговський Зеновій, Береговський Олександр, Бондарев Іван, Великочий Володимир, Габорак Мирослав, Гаврилів Богдан, Головатий Михайло, Горбань Галина, Давидюк Андрій, Драбчук Іван, Духович Наталія, Жеребецький Зеновій, 3авгородня Тетяна, Карась Ганна, Качкан Володимир, Ковтун Валерій, Королько Андрій, Косило Михайло, Кугутяк Микола, Максим'юк Михайло, Миронюк Іван, Морозюк Володимир, Мохорук Дмитро, Паньків Михайло, Сигидин Михайло, Смирнов Володимир, Угорчак Юрій, Федорак Володимир, Харитон Василь, Цепенда Ігор, Чорненький Роман. Очолюватиме організацію впродовж наступної каденції Михайло Косило. У ревізійній комісії працюватимуть Стульківський Михайло (голова), Монолатій Іван, Климовська Лариса, Рега Надія, Флис Світлана, Коваль Ігор та Брицька Галина.


22.10.2012 2137 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1719
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1082
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1334 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3842 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33921
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2908

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

390

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

800

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1765

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1117
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1121
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

673
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

548
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2031
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12243
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1545
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1332
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

590
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

303
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

373
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

418
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1308