Вибори в Білорусі: хто визнав Лукашенка президентом, а хто – ні (ІНФОГРАФІКА)

У Білорусі тривають протести після виборів президента. За офіційними даними, чинний глава держави Олександр Лукашенко набрав понад 80% голосів, а його опонентка Світлана Тихановська – близько 10%. У такий результат не вірить ані штаб Тихановської, ані більшість демократичних держав.

Які країни визнали Лукашенка законно обраним президентом, а які – ні, проаналізувало Слово і Діло, інформує Фіртка.

Хто привітав Лукашенка з перемогою

Одним з перших Лукашенка з перемогою привітав президент ще однієї «демократичної» країни – Володимир Путін. Він надіслав Лукашенку телеграму.

Вибори в Білорусі визнали президент Туреччини Реджіп Ердоган і глава Китаю Сі Цзіньпін. До речі, у 2018 році з Конституції Китаю прибрали поправку, відповідно до якої голова КНР міг обіймати свій пост тільки два терміни по п'ять років.

Крім того, Олександра Лукашенка привітали президенти Казахстану, Узбекистану, Киргизстану і Таджикистану. «З переконливою перемогою на президентських виборах» Лукашенка під час телефонної розмови привітав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Президентські вибори в Білорусі визнали Вірменія, Сирія, В'єтнам, Венесуела, Нікарагуа, Молдова.

Які країни не визнали результати виборів у Білорусі

Україна поки не дала однозначного коментаря за результатами виборів.

«Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно з суспільної довіри. Сумніви ж у таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту. Що ми зараз, на жаль, і спостерігаємо», – заявив президент Володимир Зеленський.

Він також кілька разів закликав не допускати насильства під час протестів. Зараз ситуація з україно-білоруськими відносинами ускладнилася тим, що Білорусь видала затриманих бойовиків ПВК «Вагнер» Росії, а не Україні.

Не визнали підсумки виборів у Білорусі в Європарламенті. Депутати не вважають вибори ні вільними, ні справедливими, і вважають Олександра Лукашенка персоною нон ґрата в Європейському союзі. 

читайте також: "Йди!": У Мінську десятки тисяч людей вийшли на акцію проти Лукашенка (ФОТО/ВІДЕО)

«Ми рішуче засуджуємо арешти і жахливі акти насильства і тортур, що здійснюються проти мирних демонстрантів, і закликаємо до всебічного розслідування цих злочинів, які не можуть залишитися безкарними. У зв'язку з цим нагадуємо Олександру Лукашенку про відповідальність», – йдеться в заяві депутатів.

Міністри закордонних справ країн ЄС теж обговорили ситуацію в Білорусі і результати виборів не визнали. Крім того, в ЄС готують список санкцій проти білоруських чиновників.

читайте також: Знайшли мертвим члена комісії, який відмовився підписати протокол про перемогу Лукашенка

Президент США Дональд Трамп заявив, що його країна стежить за «жахливою» ситуацією в Білорусі. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що будуть розглянуті всі варіанти реакції на події в Білорусі, включаючи санкції. «Нас неймовірно турбує ситуація з виборами, і ми глибоко розчаровані тим, що вони не були вільними і чесними», – сказав Помпео.

У Канаді заявили, що результати президентських виборів у Білорусі були сфальсифіковані і закликали провести нові. Велика Британія теж не визнає перемогу Лукашенка і закликає розслідувати порушення під час виборів і випадки насильства під час протестів.

фото: ВВС


Читайте також:

"Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде": Лукашенко зустрічається з робітникам, що протестують

У Мінську та інших містах Білорусі почалися сутички й затримання

У Білорусі в результаті протестів затримали близько трьох тисяч людей


20.08.2020 8849
Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

693
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

5668 5
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2054
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2074
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2359
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

2950

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

210

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

479

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

652

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

382
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

248
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

343
08.09.2023

Не всі здогадуються, що зберігають деякі продукти неправильно. Виявляється, є такі, які ми рідко ставимо до холодильника – і даремно. Адже охолодженими вони зберігатимуться довше.  

518
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

206
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

369
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

526
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

407
20.09.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8166
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

117
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

810
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

425 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

494