Вибори в Білорусі: хто визнав Лукашенка президентом, а хто – ні (ІНФОГРАФІКА)

У Білорусі тривають протести після виборів президента. За офіційними даними, чинний глава держави Олександр Лукашенко набрав понад 80% голосів, а його опонентка Світлана Тихановська – близько 10%. У такий результат не вірить ані штаб Тихановської, ані більшість демократичних держав.

Які країни визнали Лукашенка законно обраним президентом, а які – ні, проаналізувало Слово і Діло, інформує Фіртка.

Хто привітав Лукашенка з перемогою

Одним з перших Лукашенка з перемогою привітав президент ще однієї «демократичної» країни – Володимир Путін. Він надіслав Лукашенку телеграму.

Вибори в Білорусі визнали президент Туреччини Реджіп Ердоган і глава Китаю Сі Цзіньпін. До речі, у 2018 році з Конституції Китаю прибрали поправку, відповідно до якої голова КНР міг обіймати свій пост тільки два терміни по п'ять років.

Крім того, Олександра Лукашенка привітали президенти Казахстану, Узбекистану, Киргизстану і Таджикистану. «З переконливою перемогою на президентських виборах» Лукашенка під час телефонної розмови привітав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Президентські вибори в Білорусі визнали Вірменія, Сирія, В'єтнам, Венесуела, Нікарагуа, Молдова.

Які країни не визнали результати виборів у Білорусі

Україна поки не дала однозначного коментаря за результатами виборів.

«Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно з суспільної довіри. Сумніви ж у таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту. Що ми зараз, на жаль, і спостерігаємо», – заявив президент Володимир Зеленський.

Він також кілька разів закликав не допускати насильства під час протестів. Зараз ситуація з україно-білоруськими відносинами ускладнилася тим, що Білорусь видала затриманих бойовиків ПВК «Вагнер» Росії, а не Україні.

Не визнали підсумки виборів у Білорусі в Європарламенті. Депутати не вважають вибори ні вільними, ні справедливими, і вважають Олександра Лукашенка персоною нон ґрата в Європейському союзі. 

читайте також: "Йди!": У Мінську десятки тисяч людей вийшли на акцію проти Лукашенка (ФОТО/ВІДЕО)

«Ми рішуче засуджуємо арешти і жахливі акти насильства і тортур, що здійснюються проти мирних демонстрантів, і закликаємо до всебічного розслідування цих злочинів, які не можуть залишитися безкарними. У зв'язку з цим нагадуємо Олександру Лукашенку про відповідальність», – йдеться в заяві депутатів.

Міністри закордонних справ країн ЄС теж обговорили ситуацію в Білорусі і результати виборів не визнали. Крім того, в ЄС готують список санкцій проти білоруських чиновників.

читайте також: Знайшли мертвим члена комісії, який відмовився підписати протокол про перемогу Лукашенка

Президент США Дональд Трамп заявив, що його країна стежить за «жахливою» ситуацією в Білорусі. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що будуть розглянуті всі варіанти реакції на події в Білорусі, включаючи санкції. «Нас неймовірно турбує ситуація з виборами, і ми глибоко розчаровані тим, що вони не були вільними і чесними», – сказав Помпео.

У Канаді заявили, що результати президентських виборів у Білорусі були сфальсифіковані і закликали провести нові. Велика Британія теж не визнає перемогу Лукашенка і закликає розслідувати порушення під час виборів і випадки насильства під час протестів.

фото: ВВС


Читайте також:

"Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде": Лукашенко зустрічається з робітникам, що протестують

У Мінську та інших містах Білорусі почалися сутички й затримання

У Білорусі в результаті протестів затримали близько трьох тисяч людей


20.08.2020 9013
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1219
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2533
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2118
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2172
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6555 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2457 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

340

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1152

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1287

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1406
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

283
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

588
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2066
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26517
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

557
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10470 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8016
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

540
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

407
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

550
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

626
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1587