"Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде": Лукашенко зустрічається з робітникам, що протестують

У понеділок Олександр Лукашенко провів зустрічі з робітниками вже двох заводів, які протестують проти його перемоги на виборах.

Про це пише Фіртка з посиланням на BBC Україна.

"Інших виборів не буде"

Після 10 години ранку на Мінський завод колісних тягачів, де протестують робітники, прилетів президент Олександр Лукашенко. Перебуваючи там, він заявив, зокрема, що страйки й протести не є для нього великою проблемою.

"Знаю, попри те, що деякі бродять… Ну 150 на якомусь підприємстві, навіть 200 людей - погоду не роблять, по-перше. По-друге, треба розуміти, що "поганий" президент тримав зайву кількість (робітників підприємств - Ред.), щоб людей не викидали на вулицю. Виходити треба з цього. Хто хоче працювати, нехай працює. Не хочуть працювати - що ж, ми їх не змусимо".

Тривалий час Лукашенко не виходив до робітників, а робив свої перші заяви, перебуваючи в цеху, - в оточенні невеликої групи людей.

Проте згодом, за повідомленнями білоруських ЗМІ, президент все ж вийшов до людей.

Судячи з відео у соцмережах, він стояв перед натовпом, який кричав йому "Уходи!".

На це він відповів: "Дякую, відповідаю на ваше запитання. Можете ще покричати".

Ось як це виглядало:

Видання TUT.by і низка інших білоруських ЗМІ також цитують інший фрагмент діалогу Лукашенка із робітниками:

"Ви говорите про несправедливі вибори і хочете провести справедливі?", - запитав президент у натовпу.

У відповідь на "Так!" Лукашенко продовжив: "Ми провели вибори. Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".

А ось інше відео виступу Лукашенка:

"От ви, робочі люди, завжди підтримували президента...". Робітники у відповідь кричать "Ні!". Лукашенко робить паузу і відповідає на це: "Дякую, може не всі. По-чоловічому вам зараз скажу: найстрашніше у житті - це зрада".

"На коліна не стану. Країну не віддам"

По обіді Лукашенко відвідав МАЗ - ще один завод, де протестують робітники. Ось кілька найяскравіших цитат із цієї зустрічі:

"Передайте всім, що ніхто нікого вмовляти не буде. Все. Настав той рубіж, що якщо ви його перетнете - господь з вами. Якщо ви вивалите на вулиці, ми перетерпимо. Якщо підете ломити - відповісте. От вам чоловіча розмова".

"Не ображайтесь на мене, але ви мене на коліна не поставите, і не робіть передусім усього, щоб гірше було вашим родинам. Ви це відчуєте через тиждень, коли влаштуєте безлад на підприємстві. Я це проходив. Був директором і звичайною людиною, знаю, як це робилося в 1990-х. Цього в нашій країні не буде".

"Приходьте, сідайте - працюємо над конституцією" - і я вам свої функції передам. Але не під тиском і не через вулицю".

"Слухайте, я чверть століття при владі. Скільки можна, звісно, я колись піду. Може, через рік чи через два - це залежить від вас".

"Я не святий. Ви знаєте мою жорсткість. Ви знаєте, що якби не було жорсткості, не було б країни. Але ви знаєте, на що я піду, а на що ні. Ви знаєте, що ваших дітей я не ображу і країну нікому не віддам".

Загальнонаціональний страйк?

Сьогодні, за планами противників Олександра Лукашенка, у Білорусі має розпочатися загальнонаціональний страйк.

Станом на ранок відомо, що страйкувати почали працівники низки підприємств.

Так, робітники "Білоруськалію", за інформацією TUT.by, вже оголосили про припинення роботи й формують власні страйкові комітети. У п'ятницю тут пройшло протестне зібрання: працівники вимагали проведення нових виборів і звільнення протестувальників. Робітники заявляли: якщо їхні вимоги не виконають, то в понеділок вони припинять роботу.

За інформацією видання, в понеділок на підприємстві пройшла зустріч робітників із керівництвом заводу - працівників закликали написати свої вимоги, але не зупиняти виробництво. Попри це робітники, за даними TUT.by, одноосібно проголосували за страйк. Вони готуються через профспілки офіційно повідомити про зупинку виробництва.

Мінський тракторний завод також оголосив про страйк: люди залишають територію заводу, передає видання Onliner. За інформацією журналістів, страйк оголосили "на добу", але "якщо не виконають вимоги, то він стане безстроковим".

Також, повідомляють білоруські ЗМІ, роботу "відклали" і кілька сотень працівників підприємства БелАЗ, де мітинги проходили й минулого тижня. Наразі працівники ведуть переговори з керівництвом.

Співробітники державної Білоруської телерадіокомпанії вже розпочали страйк, повідомляє "Інтерфакс", якому про це розповів один із працівників підприємства: "Ми страйкуємо", - сказав він.

Над страйком роздумують і працівники держтелеканалу "Білорусь 1", але остаточного рішення там ще не ухвалили.

Кореспондент BBC у Мінську також повідомляє про намір страйкувати на підприємствах "Нафтан", МТЗ і БМЗ.


18.08.2020 6376
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

350
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

311
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6147 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2384 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1788
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2267

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

385

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

411

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

481

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

872
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

224
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

369
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

523
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

264
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

391 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

692
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

975
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5529
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

259
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

280
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

386
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

573