Вибори – місцеві, резонанс – національний

 

/data/blog/90238/585067997d035c21d51094a16acecdda.jpg

 

Доки триває остаточний підрахунок голосів на місцевих виборах, спробую підвести їх перші підсумки в масштабах країни.

 

На жаль, явка виборців на дільниці для голосування виявилася невисокою. Місцеві вибори підтвердили своє реноме другорядних для України.

 

Цікаво, що на посади міських голів претендували не менше 15 парламентаріїв, і кілька з них зберігають шанси на перемогу. У першому турі зуміли виграти вибори у Харкові Геннадій Кернес та у Тернополі Сергій Надал – обидва зберегли свої посади мерів. А от Андрій Садовий у Львові та Геннадій Труханов в Одесі будуть змушені вдруге переконувати виборців у своїй відповідності посаді міського голови Львова та Одеси відповідно.

 

Провина у тому, що багато виборців проголосували ногами, значною мірою лежить на українських політиках. Саме Верховна Рада ухвалила в останній момент закон про місцеві вибори, недолугість якого була помітна неозброєним оком.

 

Саме партійні вожді пропонували виборцям порядок денний виборчої кампанії, у якому часто-густо не знаходилося місця комунальним проблемам. Ставка на досягнення політичною силою потрібного результату спрацювала далеко не завжди, було немало порушень, проте вибори в цілому пройшли у конкурентній боротьбі.

 

Проблемними ділянками виявилися великі міста Донбасу, де якісно змінити ставлення до процедури голосування, за великим рахунком, не вдалося. Тому вибори не відбулися у Маріуполі, де представникам демократичних сил вдалося об’єднатися до тріумфу "Опозиційного блоку", а не після нього.

 

Не було голосування у Червоноармійську та Сватовому. Зрозуміло, що Росія намагатиметься роздмухати провал голосування на Донбасі у власних політичних інтересах.

 

"БПП-Солідарність" не програла вибори, підтвердивши реноме партії влади. Партійний лідер Віталій Кличко з великим запасом голосів вийшов до другого туру виборів мера столиці. Проте у Харкові та Дніпропетровську пропрезидентська партія виступила слабо, за що Юрій Луценко обіцяє їй розбір польотів.

 

"Самопоміч" продемонструвала спроможність до поширення власного впливу, і її висуванець Олександр Лукашевич претендує на посаду міського голови Миколаєва.

 

На руку "Свободі" зіграв статус жертви політичних переслідувань, що дозволило політичній силі суттєво збільшити власний результат у базових регіонах.

 

15 листопада головне протистояння буде у Дніпропетровську, де "укроп" Борис Філатов намагатиметься перемогти «опозиціонера» Олександра Вілкула.

 

Для «рослинно-патріотичної партії» це хороший шанс закріпити за собою вплив у базовому регіоні, для опозиційної – продемонструвати власний вплив.  Більшість інших других турів виборів міських голів  виглядає за результатами більш передбачуваною, хіба що не зовсім ясно, хто складе конкуренцію Віталієві Кличку в столиці.

 

Напередодні дня голосування на місцевих виборах здавалося, що вони стануть прелюдією до дочасних парламентських виборів.

 

Проте зараз результати волевиявлення та низька явка примусять потенційних ініціаторів ще однієї виборчої кампанії зважити всі шанси. Значно цікавіше, які реформи запропонує одразу після місцевих виборів Петро Порошенко і як поставиться до них Верховна Рада? 

 


26.10.2015 Євген Магда 1011 1
Коментарі (1)

Євгеній Ротерман 2015.10.28, 13:38
Пан Євген Магда, як і наш дорогий Прем"єр-Міністр, настійливо наголошує на головному завданні місцевого самоврядування порпатись в каналізаційних комунікаціях, причому, суто на ентузіазмі, бо Центр обікрав "самоврядування", а там, "нагорі", Арсеній Петрович вкупі з Петром Олексійовичем вже будуть стратегічно мислити, як нас й надалі дурити...Такі справи...
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1008 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

842
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1659
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2285
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4272 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3268

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

252

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

487

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

433

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

895
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8013
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

672
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

712
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1127
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

711
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6298
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1785
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

234
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

271
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1602
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

799 1